آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

درآمد خالص اینتر و میلان از برگزاری سوپر جام؛ عربستان، صحرای پول‌ساز!

برگزاری سوپرجام فوتبال ایتالیا در عربستان، 7.5 میلیون یورو درآمد در پی دارد.

چهارشنبه شب از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران، تیم‌های اینتر و میلان در استادیوم ملک فهد، سوپر جام فوتبال ایتالیا را برگزار خواهند کرد و در صورت تمدید نشدن قرارداد طرفین ، آخرین باری خواهد بود که مسابقه به میزبانی عربستان سعودی برگزار می‌شود.

در قراردادی که سال ۲۰۱۸ میان سازمان سری آ و وزارت ورزش عربستان سعودی بسته شد، قرار بر این بود به مدت ۴ سال، مسابقات سوپرجام به میزبانی این کشور آسیایی به انجام برسد. سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به سبب همه‌گیری کرونا ویروس در جهان، استادیوم‌های ماپی و سن‌سیرو میزبانی از این مسابقه را بر عهده داشتند. حالا این سومین دوره‌ای خواهد بود که عربستان سعودی میزبان این رقابت است.

آخرین در عربستان؟

سوپر جام ایتالیا برخلاف سوپرجام اسپانیا هنوز ۴ جانبه نشده و با حضور تنها ۲ تیم قهرمان فصل قبل سری آ و جام حذفی ایتالیا برگزار می‌شود‌. طبق قرارداد، انجام این تک بازی، مبلغ ۷.۵ میلیون یورو سودآوری برای فوتبال ایتالیا خواهد داشت.به گزارش رسانه‌های ایتالیایی، اینتر و میلان درحالی برای فتح نخستین جام فصل مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند که این تقابل، فارغ از تیم پیروز یا بازنده میدان، درآمد هنگفتی را برای هر ۲ باشگاه به ارمغان خواهد آورد.

تفاوت چندانی میان برنده و بازنده نیست

از این مبلغ ۷.۵ میلیون یورو، تنها ۱۰ درصد سهمِ سازمان سری آ خواهد شد و ۹۰ درصد مبلغ، سهمِ باشگاه‌هایی خواهد بود که تیمشان را راهی عربستان سعودی کرده‌اند. در این میان، تیم بازنده تنها ۵۰۰ هزار یورو کمتر از تیم برنده دریافت خواهد کرد. پیش از این هم یک بار شهر ریاض و بار دیگر شهر جده در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ میزبانی از این مسابقه را پشت سر گذاشته بودند و یوونتوس و لاتسیو جام را بالای سر بردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا