آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

کومان رسما سرمربی تیم ملی هلند شد

رونالد کومان سرمربی سابق بارسلونا به صورت رسمی هدایت تیم ملی فوتبال هلند را بر عهده گرفت.

فدراسیون فوتبال هلند ساعتی پیش رسماً رونالد کومان را به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور معرفی کرد. کومان در یک مصاحبه به رسانه‌های هلندی گفت حالا که هدایت لاله‌های نارنجی را به عهده گرفته، به تاکتیک‌های سنتی فوتبال هلند برخواهد گشت.

 

از سال گذشته، با این‌که لوئیس فن‌خال هدایت هلند را به عهده داشت، از کومان به‌عنوان جانشین او یاد می‌شد. هلندی‌ها می‌دانستند در پایان جام جهانی 2022 قطر فن‌خال از تیم ملی کنار می‌رود. از آن روزها نام سرمربی سابق بارسلونا به‌عنوان گزینه اصلی جانشینی فن‌خال مطرح بود.

امروز فدراسیون فوتبال هلند با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی از کومان به‌عنوان سرمربی جدید هلند پرده برداشت. کومان در این کنفرانس مطبوعاتی به انتقاد از سبک بازی فن‌خال پرداخت و گفت او به‌جای استفاده از سه دفاع وسط و دو دفاع کناری، به سیستم چهار دفاعه برخواهد گشت.

گروه نرم افزاری ماهور

سرمربی جدید تیم ملی هلند در مقابل خبرنگاران گفت: «ما به سیستمی برمی‌گردیم که هلند به آن عادت دارد. من گاهی سیستم تیمم را تغییر می‌دهم؛ ولی ما به‌ شکل سنتی هلندی برمی‌گردیم، یعنی استفاده از چهار مدافع.»

 

کومان در فاصله سال‌های 2018 تا 2020 هم سرمربی تیم ملی هلند بود؛ ولی در آن‌زمان به‌شکلی ناگهانی نیمکت نارنجی‌ها را ترک کرده و راهی بارسلونا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا