آخرین مطلباخبارمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

رونالدو به مسی رسید: گلزنی در پنج دوره جام جهانی

کریستیانو رونالدو با گلزنی در بازی امشب پرتغال مقابل غنا به تنها فوتبالیستی تبدیل شد که موفق شده در پنج جام جهانی گلزنی کند.

درحالیکه تیم ملی پرتغال امشب اولین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر را در مقابل غنا آغاز کرده است کریستیانو رونالدو، ستاره بزرگ پرتغال، در این بازی اولین گل مسابقه و تیمش را به ثمر رساند. اما این گل برای رونالدو گلی تاریخ‌ساز بود.

کریستیانو رونالدو با این گل که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید موفق شد در پنجمین دوره جام جهانی که در آنها حضور داشته گلزنی کند.

کاپیتان 37ساله تیم ملی پرتغال اولین حضور خود در جامهای جهانی را در سال 2006 تجربه کرد. جالب اینجا است که اولین مسابقه رونالدو در آن جام جهانی در دیدار پرتغال مقابل ایران بود که با برتری 2-0 سلسائو به پایان رسید. رونالدو در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هم برای کشورش به میدان رفت و در جریان برتری 7-0 پرتغال مقابل کره شمالی یک گل به ثمر رساند.

رونالدو در جام جهانی 2014 برزیل در اوج دوران فوتبالی خود قرار داشت ولی در این رقابتها هم تنها یک گل به ثمر رساند و در جریان پیروزی 2-1 تیم ملی کشورش مقابل غنا موفق به گلزنی شد. بهترین آمار گلزنی رونالدو در جامهای جهانی تا این لحظه در تورنمنت 2018 روسیه به دست آمد که او موفق شد چهار گل برای پرتغال به ثمر برساند.

رونالدو با گلزنی در بازی امشب نامش را به عنوان یکی از دو فوتبالیستی که تا کنون موفق شده اند در پنج دوره جام جهانی گلزنی کنند ثبت کرد. پله، اوه زیلر، میروسلاو کلوزه در چهار دوره جام جهانی گلزنی کرده‌اند اما مسی و رونالدو با گلهایی که در جام جهانی 2022 به ثمر رساندند حالا تنها فوتبالیستهایی هستند که در پنج دوره از این تورنمنت گل زده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا