اخبارمهمترین اخبار روز

حکیم ، رنارد و شاگردانش را به سردخانه فرستاد

رویای هت تریک قهرمانی در قاره سیاه برای مرد خوش تیپ و خوشفکر فرانسوی به کابوسی بزرگ تبدیل شد.

یک سال بعد از کابوس تلخ آخر شدن در گروه B جام جهانی 2018 روسیه آن هم تنها با یک امتیاز، هروه رنارد و شاگردانش این بار در بزرگ ترین تورنمنت فوتبالی قاره سیاه نیز با کابوسی دیگر روبرو شدند تا مرد فرانسوی در رویای هت تریک قهرمانی در کوپاآفریقا بسوزد.

رنارد که بعد از روسیه 2018 با انتقادات گسترده ای در داخل مراکش روبرو شد تنها با حمایت های رئیس فدراسیون فوتبال این کشور در سمت خود ابقا شد به این امید که بتواند همچون دوران حضورش در زامبیا (2012) و ساحل عاج(2015) مراکش را نیز به قهرمانی کوپاآمریکا برساند، رویایی که برای طرفداران مراکشی می توانست زمینه پاک شدن خاطرات ناکامی های دو سه دهه گذشته فوتبال ملی این کشور شود.

مربی 50 ساله فرانسوی با یک دهه تجربه حضور در نیمکت رهبری تیم های ملی در قاره آفریقا اما در شرایط متفاوتی این بار شاگردانش را برای حضور در کوپاآفریقا آماده کرد. حواشی بسیار زیاد پیرامون آینده مربیگری او در جمع شیرهای اطلس و اختلافاتی که او با برخی سران فدراسیون و باشگاه های مطرح این کشور داشت برای مدت های طولانی نام هروه رنارد را در صدر اخبار و شایعات قرار داد از جمله احتمال نشستن او روی نیمکت ایران به عنوان جانشین کارلوس کی روش.

رنارد اما بدون توجه به این حواشی همین طور بی اعتنایی به موضوع تمدید قراردادش با فدراسیون مراکش که بعد از جام ملت های 2019 مصر پایان می یافت این بار هم برنامه هاش در تیم ملی را ادامه داد اما درست مثل جام جهانی برخی انتخابات او زمینه ساز انتقادات گسترده شد از جمله کشیدن قلم قرمز روی نام عبدالرزاق حمدا.. ستاره 28 ساله باشگاه النصر عربستان که با گل های او هم عنوان قهرمانی به النصر رسید هم عنوان آقای گلی عربستان. مرد فرانسوی که در روسیه 2018 هم با کنار گذاشتن ستاره های سرشناس حسابی سرو صدا به پا کرده بود این بار هم با همان رویه وارد کوپاآفریقا شد بلکه بتواند سرانجام به آن چه می خواهد برسد.

شیرهای اطلس دور گروهی را با سه برد پشت سر گذاشتند، بردهای نه چندان آسان اما با گل های دقایق پایانی تا مراکش به عنوان تیم اول راهی مرحله یک هشتم شود. در این مرحله قرعه مناسبی هم پیش پای رنارد و شاگردانش قرار گرفت تا بنین کلید صعود آنها به جمع هشت تیم پایانی باشد. در اولین بازی این مرحله مراکشی ها عصر دیروز با حضور تمام ستاره های خود به مصاف بنین رفتند غافل از این که کابوسی بزرگ در انتظار آنهاست، کابوسی به نام ضربات پنالتی و…

قرمزپوشان مراکش مقابل بنین نمایشی تهاجمی و برتر داشتند اما اتفاقات بازی اصلا به سود آنها رقم نخورد. بعد از گل زودهنگام بنین در آغاز نیمه دوم، شیرهای اطلس به هر شکلی بود بازی را به تساوی کشاندند اما وقت قانونی با تساوی 1-1 به پایان رسید. پنجمین دقیقه از وقت اضافه مهم ترین لحظه بازی را رقم زد، جایی که مدافع بنین با خطای پنالتی فرصتی طلایی در اختیار مراکش قرار داد تا به جمع هشت تیم برتر برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن