آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

آرتتا : ما هم مثل سیتی فوق العاده ایم!

میکل آرتتا معتقد است که منچسترسیتی تیم برتر میدان بود و استحقاق پیروزی مقابل شاگردانش را داشت.

آرسنال که با 3 مساوی در 3 بازی متوالی به استقبال بازی حساس با منچسترسیتی رفته بود دیشب با نتیجه 4-1 مغلوب این تیم شد تا در آستانه از دست دادن صدر جدول رده بندی لیگ برتر قرار بگیرد. شاگردان پپ گواردیولا اگر تنها یکی از دو بازی معوقه خود را ببرند با یک امتیاز نسبت به توپچی‌ها صدر را از آنها تحویل خواهند گرفت. میکل آرتتا در کنفرانس مطبوعاتی پس از این دیدار تاکید کرد که باید هر چه سریع تر شاگردانش را از حال و هوای این باخت خارج کند.

 

آرتتا با قبول برتری تیم سیتی و استحقاق کاملش برای کسب برد گفت: “تیم بهتر بازی را برد. آنها در نیمه اول بهترین نمایش خود را انجام دادند و ما به هیچ عنوان در حد و اندازه های خودمان نبودیم. تیم ما یکسری اصول اولیه را در این بازی انجام نداد تا با مشکل مواجه شویم.”

 

او در پاسخ به این سوال که «بعد از این شکست چقدر از قهرمانی ناامید شدید؟» گفت: خیلی! ما می دانستیم که در این بازی باید چه نظر انفرادی و چه از نظر تیمی در بهترین کیفیت ممکن خود باشیم. وقتی به اینجا (ورزشگاه اتحاد) می آیید باید از هر نظر بهترین باشید. آرسنال اما امروز فاصله زیادی با بهترین کیفیت خود داشت.”

سرمربی آرسنال در واکنش به این موضوع که حالا باید تیمش همه بازی ها را ببرد و منتظر لغزش سیتی باشد گفت: “من نمی دانم به چیزی قرار است نیاز داشته باشیم. مطمئنا باید اول بازیکنان خود را از حال و هوای این باخت خارج کنیم چرا که آنها امشب آسیب روحی زیادی دیدند. ما باید تمام کارهایی که نیاز است را به بهترین شکل انجام داده و دوباره شروع به کسب برد کنیم.”

 

آرتتا روز گذشته گفته بود که اگر شاگردانش مقابل سیتی بترسند آنها را خواهد کشت. او اما تاکید کرد که با وجود شکست 4-1 چنین رفتاری از بازیکنان آرسنال سر نزد: “فکر نمی کنم که آنها ترسیده باشند. اما از همان دقایق ابتدایی با اشتباهاتی که مرتکب شدیم خود را به دردسر انداختیم. وقتی چنین شرایطی به وجود آمد دیگر نتوانستیم بازی را آن طور که می خواهیم پیش ببریم.”

 

آرتتا عقیده دارد که تیمش در فصل جاری فراتر از آمار و ارقام ظاهر شده است: “آمار در شروع فصل می‌گفت که ما ششم یا هفتم می‌شویم و در همان جایی هستیم که هستیم. اما هنوز پنج بازی باقی مانده است. من 22 سال است که در این کشور هستم و اوضاع خیلی تغییر کرده است. آنها یک تیم استثنایی هستند اما ما نیز تیم فوق العاده ای هستیم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا