آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

آرسنال ۱-۳ منچسترسیتی: مدافعان آرتتا، یار کمکی پپ

آرسنال در دیداری خانگی مقابل منچسترسیتی با نتیجه 3-1 شکست خورد.

شاگردان میکل آرتتا که در دیداری معوقه از هفته دوازدهم میزبان منچسترسیتی بودند، در نهایت با نتیجه 3-1 بازی را واگذار کردند تا تیم پپ گواردیولا بعد از هفته‌ها به دلیل تفاضل گل بهتر به صدر جدول صعود کند؛ البته آرسنالی‌ها یک بازی کمتر انجام داده‌اند.

 

دو تیم بازی را محتاطانه و متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه 12 بود که روی اشتباه کایل واکر، جورجینیو صاحب توپ شد و با یک پاس خوب، ادی انکتیا را صاحب موقعیت کرد، اما حضور به موقع ناتان آکه اجازه نداد که مهاجم آرسنال از این فرصت استفاده کند.

چهار دقیقه بعد، روی اشتباه جورجینیو، رودری یک ضدحمله را برای سیتی شکل داد، اما ارلینگ هالند نتوانست از پاس ریاض محرز استفاده کند و این موقعیت از دست رفت.

حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه 22، روی ارسال اولکساندر زینچنکو، بار دیگر انکتیا صاحب فرصت شد، اما ضربه سر او از کنار دروازه سیتی به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد، این سیتی بود که به گل اول بازی رسید. تاکه‌هیرو تومیاسو که توسط جک گریلیش تحت فشار قرار گرفته بود، سعی کرد توپ را رو به عقب برای آرون رمزدیل پاس بدهد، اما پاس بد او به کوین دی‌بروینه رسید و او هم با یک ضربه دقیق، توپ را از بالای سر رمزدیل وارد دروازه آرسنال کرد و سیتی را پیش انداخت.

بعد از این گل، آرسنال پیش کشید و در دقیقه 28، تومیاسو که با پاس گابریل مارتینلی صاحب موقعیت شده بود، می‌توانست کار را به تساوی بکشد، اما ضربه او از بالای دروازه سیتی به بیرون رفت.

حملات آرسنال ادامه داشت و سرانجام در دقیقه 39، این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد. انکتیا که با پاس ژاکا درون محوطه جریمه سیتی صاحب موقعیت شده بود، توسط ادرسون با خطا متوقف شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد.

بوکایو ساکا پشت توپ قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت ادرسون، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و حساب کار را 1-1 کرد.

چیزی نمانده بود که در دقیقه 44 سیتی بار دیگر پیش بیفتد، اما ضربه ایلکای گوندوگان را رمزدیل به هر ترتیب دفع کرد.

 

در وقت‌های تلف‌شده این نیمه سیتی صاحب یک موقعیت عالی شد، اما ضربه سر رودری به تیر افقی دروازه آرسنال برخورد کرد و نیمه اول با تساوی به پایان رسید.

نیمه دوم را هم دو تیم متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه 57، داور برخورد گابریل و هالند درون محوطه جریمه آرسنال را پنالتی تشخیص داد، اما بعد از استفاده از VAR، مشخص شد که ستاره نروژی سیتی در آفساید قرار داشته است.

حملات دو تیم ادامه پیدا کرد و در دقیقه 66، ارسال تومیاسو یک موقعیت بسیار خوب برای انکتیا ایجاد کرد اما مهاجم جوان آرسنال این موقعیت را هم از دست داد.

دو دقیقه بعد روی ارسال دی بروینه و پاس رودری، آکانجی می‌توانست دروازه آرسنال را باز کند، اما جورجینیو توپ را از روی خط دروازه برگشت داد.

فشار سیتی ادامه پیدا کرد و در دقیقه 72، این جک گریلیش بود که بار دیگر تیم میهمان را پیش انداخت. این بار گابریل بود که دچار اشتباه شد و روی همکاری هالند و گوندوگان، توپ در سمت راست محوطه جریمه آرسنال به گریلیش رسید و ضربه محکم او در گوشه دروازه میزبان جای گرفت.

آرسنالی‌ها که بار دیگر سه امتیاز را از دست رفته می‌دیدند، پیش کشیدند و با حضور لئاندرو تروسار، تحرک خط حمله این تیم را بیشتر کرد، اما این سیتی بود که در دقیقه 82 به گل سوم رسید. این بار دی‌بروینه بود که بعد از دریافت پاس از گوندوگان درون محوطه جریمه، بلافاصله با یک پاس در عرض هالند را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه آرسنال فرستاد.

در دقایق پایانی آرسنالی‌ها تلاش زیادی کردند تا گل‌های خورده را جبران کنند، اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت بازی با برتری 3-1 منچسترسیتی به پایان رسید. به این ترتیب منچسترسیتی با یک بازی بیشتر نسبت به آرسنال 51 امتیازی شد و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به توپچی ها در صدر جدول قرار گرفت .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا