آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

آرسنال ۱ (۴)- (۱) ۱ سیتی: رؤیای ازدست‌رفته شش‌گانه!

آرسنال در دیداری جذاب و دراماتیک با فرار از شکست در آخرین لحظات موفق شد در ضربات پنالتی منچسترسیتی را شکست بدهد و فاتح سوپرجام انگلیس شود.

منچسترسیتی و آرسنال امروز از ساعت 18:30 در ورزشگاه ومبلی بازی کامیونیتی شیلد را برگزار کردند.

نیمه اول این دیدار برخلاف انتظارات مانند آخرین رویارویی دو تیم یک مسابقه هیجان‌انگیز و تماشایی نبود. در نیمه اول موقعیت‌های گل چندانی وجود نداشت و باز هم خلاف پیش‌بینی‌ها آرسنال دو بار روی دروازه حریفش خطرساز شد.

 

آرسنال با گذشت 25 دقیقه از بازی موفق به ایجاد یک حمله تمرین شده بود و کای هاورتز پس‌ از دریافت توپ در محوطه جریمه با یک چرخش به سمت دروازه ضربه زد که اورتگا با پا این توپ را دفع کرد. توپ سرگردان در محوطه جریمه به گابریل مارتینلی رسید که ضربه قوس‌دار او هم راهی به دروازه پیدا نکرد و جان استونز با ایستادگی برابر آن توپ را دور کرد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

با گذشت 15 دقیقه از اولین فرصت گلزنی آرسنال، توپچی‌ها یک مرتبه موفق به تهدید دروازه قهرمان فصل گذشته لیگ برتر شدند. بوکایو ساکا پس از نفوذ به محوطه جریمه سیتی و ارسال پاس عرضی به هاورتز او را در موقعیت مناسبی برای گلزنی قرار داد، اما ضربه زمینی او دقیقا به جایی رفت که اورتگا حضور داشت و پس از واکنش دروازه‌بان، توسط مدافعان دور شد.

 

در دقیقه 44 رودری متوجه خروج بیش از اندازه رمزدیل از دروازه شده بود که با ضربه‌ای از میانه میدان تلاش کرد دروازه حریف را تهدید کند و شوت او روی سقف توری دروازه آرسنال فرود آمد. نیمه اول با همان تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

سیتی نیمه دوم را متفاوت شروع کرد و در دقیقه 51 با ضربه سر خولین آلوارز شانس گل داشت، اما رمزدیل به خوبی واکنش نشان داد و با مشت این توپ را مهار کرد. سیتی در نیمه دوم یک تعویض انجام داد که سرنوشت مسابقه را عوض کرد.

 

کول پالمر که دقیقه 64 به جای ارلینگ هالند به میدان رفته بود، با گذشت کمتر از 15 دقیقه پس از حضور در زمین دروازه آرسنال را باز کرد. این بازیکن جوان روی ضدحمله سریع فیل فودن و دفع ناقص مدافعان آرسنال در نزدیکی محوطه جریمه به توپ رسید. او با پای چپ فضایی برای شوت‌زنی ایجاد کرد و با یک ضربه قوس‌دار و فنی به مقاومت رمزدیل در این بازی پایان داد.

آرسنال خیلی خوش شانس بود یا می‌توان گفت رمزدیل واکنش خوبی داشت که موقعیت تک به تک فیل فودن از بین پاهای دروازه‌بان انگلیسی عبور نکرد و به پشت پایش برخورد کرد تا توپ راهی کرنر شود و دومین گل سیتی به ثمر نرسد.

 

بازی پس از گل سیتی بیشتر با تلاش آرسنال برای جبران نتیجه همراه بود که البته طی 8 دقیقه وقت اضافه شاگردان میکل آرتتا به هدفشان رسیدند. ضربه کرنر در دقیقه 90+11 پس از دفع مدافعان سیتی به تروسارد رسید و او پس از یک سر توپ با پای چپ شوت‌زنی کرد. ضربه او که چندان قدرتی هم نداشت با برخورد به مانوئل آکانجی تغییر مسیر داده و برخلاف جهت شیرجه اورتگا وارد دروازه شد تا بازی به تساوی برسد.

پس از این تساوی ضربات پنالتی تکلیف تیم قهرمان را مشخص کرد. درحالی‌که تمام بازیکنان آرسنال ضربات پنالتی را به گل تبدیل کردند، کوین دی‌بروینه ضربه‌اش را به تیرک کوبید و شوت رودری هم توسط رمزدیل مهار شد تا اولین جام فصل به آرتتا و تیمش برسد.

 

به این ترتیب امیدهای گواردیولا برای رسیدن به شش گانه‌ای که در سال 2009 با بارسا به آن رسیده بود، از بین رفت.

70 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا