آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز

نیوکاسل ۰-۲ آرسنال: تیم آرتتا نمی‌خواهد به سیتی جام دهد

آرسنال امشب در خانه نیوکاسل به مصاف این تیم رفت و موفق شد حریفش را 2-0 شکست دهد تا به تهدید منچسترسیتی صدرنشین از فاصله نزدیک ادامه دهد.

آرسنال امشب در هفته سی و پنجم لیگ برتر مهمان نیوکسل بود و در هفته سی و پنجم لیگ برتر در سنت جیمزز پارک به مصاف این تیم رفت. توپچی‌ها با گل مارتین اودگارد در نیمه اول و گل به خودی فابین شار در نیمه دوم موفق شدند با نتیجه 2-0 به پیروزی برسند.

 

در دقیقه دوم بازی ویلاک از سمت چپ فرار کرد و با ارسالی دقیق توپ را در میانه محوطه جریمه آرسنال به مورفی رساند. این وینگر نیوکسل توپ را با سینه کنترل کرد ولی شوت سنگین او به تیر دروازه برخورد کرد تا تیم آرتتا از دریافت گلی زودهنگام نجات پیدا کند.

 

نیوکسل با حملات اولیه‌اش چند کرنر از آرسنال گرفته بود و در دقیقه 7 هم آرسنالی‌ها را مجبور کرد توپ را به کرنر بفرستند. نیوکسل کرنر را کوتاه ارسال کرد و بعد از حرکتی ترکیبی توپ توسط کیه‌ران تریپیر از سمت راست ارسال شد. شوت گیمارش به سمت دروازه در میانه راه به کیویور برخورد کرد و نیوکسلی‌ها دست‌های خود را بالا برده و از داور خواهان اعلام پنالتی شدند. داور هم نقطه پنالتی را نشان داد تا ورزشگاه سنت جیمزز پارک غرق شادی شود. اما از اتاق VAR به داور اطلاع داده شد برای بررسی دقیق‌تر صحنه به سراغ مانیتور کنار زمین برود. داور در بازگشت با اتاق VAR هم‌عقیده بود و پنالتی را از نیوکسل پس گرفت. او متعقد بود توپ قبل از برخورد به دست کیویور به ران او برخورد کرده و سپس با دستش اصابت داشته است.

گروه نرم افزاری ماهور

این اتفاق ظاهرا روحیه نیوکسل را خراب کرد، چرا که هفت دقیقه بعد آرسنال به گل اول این بازی رسید. در دقیقه 14 آرسنالی‌ها صاحب یک ضربه آزاد شدند. توپچی‌ها که فشار را بیشتر کرده و حالا نیوکسل را در محوطه جریمه‌اش میخکوب کرده بودند توسط جورجینیو توپ را به اودگارد رساندند. کاپیتان آرسنال با شوتی محکم توپ را از فاصله 20 متری به گوشه راست دروازه نیوکسل فرستاد تا توپچی‌ها پیش بیفتند.

چند دقیقه بعد نیک پپ دو بار پیاپی ضربات مارتینلی را دفع کرد تا آرسنال اختلاف را به دو گل نرساند. در دقیقه 24 هم شوت خوب ساکا را دروازه‌بان نیوکسل مهار کرد تا توپچی‌ها از این موج حمله به گل نرسند.

 

اما چهار دقیقه بعد ویلاک برای نیوکسل موقعیتی عالی ایجاد کرد اما شوت او را رمزدیل دفع کرد تا او هم مثل پوپ نیمه درخشانی را پشت سر بگذارد.

 

در دقیقه 45+7 دروازه‌بان نیوکسل بار دیگر با واکنشی استثنایی دروازه‌اش را نجات داد. این بار هم مارتینلی از فاصله 15 متری شانس خود را امتحان کرد اما نیک پوپ با شیرجه‌ای استثنایی دروازه تیمش را نجات داد. نیمه اول با برتری 1-0 توپچی‌ها به پایان رسید.

 

در شروع نیمه دوم نیوکسل برای دومین بار در این مسابقه توپ را به تیر دروازه آرسنال کوبید. سانتر مورفی برای آیزاک با ضربه سر شیرجه‌ای این مهاجم سوئدی به تیر دروازه برخورد کرد تا بهترین شانس برای به تساوی کشاندن بازی از دست برود.

 

اما آرسنال در دقیقه 51 موقعیت چند دقیقه پیش نیوکسل را جبران کرد. مارتینلی با دریافت پاس گابریل ژسوس شوتی تماشایی به سمت دروازه نیوکسل شلیک کرد اما ضربه او به تیر افقی برخورد کرد تا در این نیمه دو تیم در ضربات به تیر دروازه مساوی بشوند.

 

در ادامه آرسنال موفق شد اختلاف را به دو گل برساند. درحالی‌که نیوکسل برای به تساوی کشاندن بازی روی دروازه تیم مهمان حمله می‌کرد توپچی‌ها در یک ضدحمله به گل رسیدند. مارتینلی با سرعت در جناح چپ پیشروی کرد و با حرکت به سمت میانه توپ را برای اودگارد فرستاد. فابین شار که سعی داشت این پاس را قطع کند توپ را از نیک پوپ عبور داد تا آرسنال با این گل به خودی بازیکن نیوکسل برتری خود را دو برابر کند.

در دقایق پایانی مسابقه شار که تلاش زیادی برای جبران گل به خودی‌اش می‌کرد فرصتی در حاشیه محوطه جریمه آرسنال به دست آورد اما ضربه نیم‌والی اوبا اختلافی اندک از بالای دروازه آرسنال بیرون رفت.

 

بازی دو تیم در نهایت با پیروزی 2-0 آرسنال به پایان رسید. شاگردان آرتتا حالا از 35 بازی 81 امتیازی هستند و منچسترسیتی صدرنشین را با اختلاف یک امتیاز تعقیب می‌کنند. این در حالی است که آرسنال یک بازی بیشتر از سیتی انجام داده است.

50 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا