آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

آرسنال ۳-۱ منچستریونایتد: برد ۱۲۰ میلیون یورویی!

آرسنال در خانه خود میزبان منچستریونایتد و به لطف گل دکلان رایس و گابریل ژسوس در وقت‌های تلف شده با نتیجه 3-1 به پیروزی رسید.

آرسنال که در سه بازی قبلی خود در این فصل دو پیروزی و یک تساوی به دست آورده بود امشب در خانه‌اش میزبان منچستریونایتد بود تا حساس‌ترین بازی هفته چهارم را برگزار کند.

 

آرسنال در نیمه اول دروازه‌اش را با شوت تماشایی مارکوس رشفورد باز شده دید و به محض شروع مجدد گل تساوی را توسط اودگارد به ثمر رساند. در نیمه دوم یک پنالتی با دخالت وی‌ای‌آر برای آرسنال گرفته نشد و در دقایق پایانی گارناچو دروازه توپچی‌ها را باز کرد ولی گل او آفساید اعلام شد. اما در وقت‌های تلف‌شده دکلان رایس توپچی‌ها را در دقیقه 6+90 نجات داد اما در دقیقه 11+90 گابریل ژسوس سومین گل را هم زد تا بازی با برتری 3-1 آرسنال به پایان برسد.

اولین موقعیت جدی در دقیقه 14 توسط آرسنال روی دروازه یونایتد ایجاد شد اما سانتر ارسالی مارتینلی با اشتباه دالوت و مارسیال مقابل پای کای هاورتز قرار گرفت ولی او با حرکتی عجیب سایه توپ را زد تا آرسنال به گل نرسد.

گروه نرم افزاری ماهور

تا دقیقه 27 آرسنال تیم برتر میدان بود اما یونایتد روی یک حرکت سریع توپ را با چند پاس به نزدیکی محوطه جریمه توپچی‌ها رساند تا مارکوس رشفورد یک گل زیبا به ثمر برساند. اما خوشحالی یونایتدها تنها کمتر از دو دقیقه ادامه داشت چرا که با شروع مجدد بازی آرسنالی‌ها بلافاصله کار را به تساوی کشاندند.

 

در دقیقه 27 درحالی که توپ در محوطه جریمه یونایتد بود و وان‌بیساکا نزدیک بود توپ را به مارتینلی لو بدهد توپ به هاورتز رسید و پاس اشتباه او در اختیار اریسکن قرار گرفت. او به خوبی مارکوس رشفورد را دید و این ستاره یونایتد با حرکتی تماشایی ابتدا پیشروی کرده و سپس با حرکت در عرض درحالی که دو مدافع آرسنال را مقابل خود می‌دید با شوتی تماشایی دروازه توپچی‌ها را باز کرد.

آرسنالی‌ها توپ را در نقطه وسط زمین کاشتند و با سوت داور بازی دوباره آغاز شد. توپچی‌ها با یک حرکت تیمی روان و استثنایی توپ را به انکتیا رساندند و او مارتینلی را در محوطه جریمه یونایتد صاحب توپ کرد. این ستاره برزیلی با یک پاس به عقب توپ را به کاپیتان اودگارد رساند که روی خط محوطه جریمه حضور داشت. شوت دقیق او به گوشه راست دروازه اونانا را مغلوب کرد تا خوشحالی شیاطین سرخ کمتر از دو دقیقه ادامه داشته باشد.

نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان رسید تا با وجود حاکمیت آرسنال بر جریان بازی در بخش اعظم این نیمه شاگردان آرتتا نتوانند با کسب برتری به رختکن بروند.

 

اولین موقعیت جدی نیمه دوم نصیب یونایتد شد. شوت سنگین مارسیال را رمزدیل دفع کرد و در برگشت هم ضربه رشفورد توسط گابریل دفع شد تا یونایتد به گل دوم نرسد.

 

در دقیقه 59 هاورتز توپ را از انکتیا دریافت کرد و سعی کرد از بین وان بیساکا و کاسمیرو عبور کند. بعد از به زمین افتادن هاورتز داور در سوت خود دمید و نقطه پنالتی را نشان داد. ولی بعد از بررسی صحنه توسط وی‌ای‌آر آنتونی تیلور تصمیم خود را برگرداند و حکم به ادامه بازی داد. تصاویر آهسته از پشت نشان می‌داد که هاورتز بدون اینکه برخورد خاصی بین او و بازیکنان یونایتد پیش بیاید شبیه‌سازی کرده است.

در دقیقه 68 یک موقعیت عالی برای آرسنال ایجاد شد. توپچی‌ها کرنر را به عقب برای مارتینلی ارسال کردند و شوت بیرون پای او از فاصله بیست متری دقیق نبود. اونانا روی این ضربه واکنش خوبی نشان نداد و خوش‌شانس بود که شوت مارتینلی دقت لازم را نداشت.

 

در آخرین دقایق ساکا یک موقعیت عالی را از دست داد. اودگارد توپ را در سمت راست به وایت رساند و سانتر کم‌ارتفاع او در بهترین موقعیت ممکن به ساکا رسید اما ضربه بیرون پای او دقیقا به جایی رفت که اونانا حضور داشت تا آرسنال نتواند به گل برتری دست پیدا کند.

 

در دقیقه 88 پاس بلند کاسمیرو به گارناچو رسید و او گوشه راست دروازه رمزدیل را نشانه گرفت و دروازه آرسنال را باز کرد. اما داور بعد از بررسی صحنه با وی‌ای‌آر متوجه شد که گارناچو با اختلافی اندک جلوتر از گابریل و در آفساید قرار داشته است و این گل مردود شد.

درحالیکه همه چیز تمام شده به نظر می‌رسید در دقیقه 90+6 پاس باکایو ساکا را دکلان رایس با سینه مهار کرد و ضربه والی او در میانه راه با برخورد به ایونز کمی تغییر مسیر داد و با عبور از اونانا وارد دروازه شد تا آرسنال پیش بیفتد.

اما آرسنال قصد نداشت بازی را رها کند. در دقیقه 90+11 گابریل ژسوس بعد از دریافت پاس فابیو ویرا در جدال با اوانز موافق بود و توپ را از اونانا عبور داد تا سومین گل آرسنال به ثمر برسد.

بازی در نهایت با این گل مهم دکلان رایس خرید 120 میلیون یورویی آرسنال در دقیقه 96 و گل گابریل ژسوس در دقیقه 101 با پیروزی 3-1 شاگردان آرتتا به پایان رسید.

72 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا