آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

استقلال تهران ۱-۰ استقلال خوزستان؛ شیرجه ۳ امتیازی مهرداد

آبی‌پوشان پایتخت با گلزنی مهرداد محمدی توانستند مقابل استقلال خوزستان به سومین پیروزی‌شان در لیگ بیست‌وسوم دست پیدا کنند.

هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امشب (دوشنبه) آغاز شد. با توجه به فشردگی مسابقات و البته کج‌سلیقگی مسئولان سازمان لیگ، خبری از برگزاری مسابقات در روزهای پایانی هفته نیست و مسابقات هفته چهارم در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه به انجام می‌رسد. در اولین و البته یکی از حساس‌ترین تقابل‌های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران، امشب (دوشنبه) در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی تهران، دو تیم همنام استقلال تهران و استقلال خوزستان در شرایطی کاملاً متفاوت نسبت به یکدیگر مقابل هم صف‌آرایی کردند.

 

آبی‌پوشان پایتخت بعد از شکست میلی‌متری در اصفهان مقابل سپاهان در سودای از سر گیری دوباره روند پیروزی‌هایشان بودند تا بتوانند مجدداً خود را به جمع 3 تیم برتر جدول برساند و در نقطه مقابل، آبی‌های اهوازی بعد از استراحتی یک‌هفته‌ای به‌واسطه تعویق دوئل‌شان با تراکتور تبریز، به دنبال آن بودند تا بتوانند اولین پیروزی‌شان در لیگ بیست‌وسوم را جشن بگیرند و با دست پر از تهران به اصفهان بازگردند و خود را بار دیگر در قامت یک تیم شگفتی‌ساز نشان بدهند.

 

ترکیب استقلال تهران

حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، ایمان سلیمی، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی (از دقیقه 77: سعید مهری)، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور (زبیر نیک‌نفس)، آرش رضاوند (از دقیقه 90: سبحان خاقانی)، مهرداد محمدی (از دقیقه 64: جعفر سلمانی)، کوین یامگا (از دقیقه 77: امیرارسلان مطهری) و آرمان رمضانی

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب استقلال خوزستان

فرزین گروسیان، محمد طیبی، علیرضا خوشکفا (از دقیقه 69: متین کریم‌زاده)، عقیل کعبی، حسین ساکی، حسین احمدی، حسن شوشتری، بهروز بارانی، رضا دهقانی (از دقیقه 46: علیرضا کاظمی)، جواد آقایی‌پور و شهرام سالاری (از دقیقه 83: امیرمحمد محکم‌کار)

 

سرمربی: سیروس پورموسوی

 

جواد نکونام نسبت به دیدار قبلی استقلال مقابل سپاهان تصمیم به تغییر آرایش تیمش گرفت و در مسابقه امشب آبی‌ها بار دیگر با سیستم 1-4-1-4 به میدان رفتند. 2 تغییر انجام شده در ترکیب استقلال، حضور مهرداد محمدی و آرمان رمضانی برای اولین‌بار در ترکیب اصلی استقلال در فصل جدید بود که این دو بازیکن به جای زبیر نیک‌نفس و امیرارسلان مطهری به ترکیب اولیه استقلال اضافه شدند. در طرف مقابل، سیروس پورموسوی نسبت به آخرین دیدار استقلال خوزستان که مقابل آلومینیوم اراک برگزار شد، تصمیم به 4 تغییر گرفت و فرزین گروسیان، علیرضا خوشکفا، حسین احمدی و شهرام سالاری را به جای حسن پورحمیدی، علیرضا کاظمی، علی هلیچی و محمود مطلق‌زاده در ترکیب تیمش جای داد.

 

امیرسامان سلطانی بعد از قضاوت در دوئل پرسپولیس و آلومینیوم اراک، امشب مسئولیت قضاوت نبرد شاگردان نکونام و پورموسوی را برعهده داشت و اولین بازی هفته چهارم لیگ برتر از ساعت 19:30 با قضاوت سلطانی در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد. دو تیم در دقایق ابتدایی مسابقه در حال محک‌زدن یکدیگر بودند و موقعیت جدی روی دروازه تیم‌ها ایجاد نشد تا اینکه روی تعلل خط دفاعی استقلال، جواد آقایی‌پور خود را در دقیقه 10 به محوطه جریمه استقلال رساند اما شوت او ضرب کافی را نداشت و به آرامی از کنار دروازه حسین حسینی به بیرون رفت. آقایی‌پور در ادامه و در دقیقه 15، با ارسال خطرناک خود روی دروازه آبی‌های پایتخت موقعیت خلق کرد که حسین حسینی به کمک تیرک دروازه مانع از ورود مستقیم به دروازه استقلال شد.

شاگردان جواد نکونام بعد از شروع کم‌افت‌وخیز و ناموفقی که در مسابقه امشب داشتند، به دنبال خلق اولین موقعیت گلزنی روی دروازه استقلال خوزستان بودند که در دقیقه 26 این اتفاق با شوت والی و دیدنی مهدی مهدی‌پور رخ داد اما واکنش فوق‌العاده فرزین گروسیان سد راه گلزنی هافبک استقلال شد. در ادامه نیمه نخست با وجود تقلای بازیکنان دو تیم، موقعیت جدی روی دروازه‌ها ایجاد نشد تا در پایان یک نیمه کم‌موقعیت، تیم‌های استقلال تهران و استقلال خوزستان با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

 

آبی‌پوشان پایتخت نیمه دوم را تهاجمی آغاز کردند و اولین فرصت در دقیقه 49 توسط کوین یامگا روی دروازه استقلال خوزستان خلق شد که ضربه سر مهرداد محمدی روی ارسال یامگا از بالای دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت. در ادامه حملات شاگردان جواد نکونام، ارسال دقیق مهدی مهدی‌پور در دقیقه 51 از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر شیرجه‌ای مهرداد محمدی همراه شد تا خرید تابستانی استقلالی‌ها زننده گل اول تیمش در مسابقه امشب باشد. جالب آنکه محمدی با گلزنی در مسابقه امشب توانست هزارمین گل تاریخ باشگاه استقلال در لیگ برتر را به‌ثمر برساند تا رکوردی جالب‌توجه به نام او ثبت شود. آبی‌های اهوازی برای رسیدن به گل تساوی حملات خود را آغاز کردند که در دقیقه 59، واکنش استثنایی حسین حسینی سد راه شاگردان پورموسوی شد.

 

جعفر سلمانی که به عنوان یار جانشین به جای مهرداد محمدی ترکیب استقلال اضافه شد، در دقیقه 67 روی پاس خوب آرش رضاوند صاحب موقعیت گلزنی شد که شوت سلمانی به تیرک دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد تا آبی‌پوشان پایتخت ناکام در رسیدن به گل دوم باشند. در شرایطی که دو تیم برای استراحت کولینگ‌بریک رفتند، جواد نکونام به سراغ 3 تغییر همزمان در ترکیب تیمش رفت و زبیر نیک‌نفس، سعید مهری و امیرارسلان مطهری را به جای ابوالفضل جلالی مهدی مهدی‌پور و کوین یامگا به میدان فرستاد تا سیمای ترکیب آبی‌ها در 15 دقیقه پایانی تغییر کند.

 

سیروس پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان در دقیقه 80 به دلیل اعتراض به عملکرد داور مسابقه از کنار زمین اخراج شد تا او از روی سکوها دقایق پایانی مسابقه را دنبال کند. آبی‌پوشان پایتخت در دقایق پایانی مسابقه به دنبال مدیریت بازی بودند و در نقطه مقابل تلاش شاگردان پورموسوی کشف روزنه‌ای برای رسیدن به دروازه حریف هم‌نام تهرانی خود بود که تلاش آبی‌های اهوازی برای رسیدن به دروازه استقلال ناموفق بود. البته که در لحظات پایانی مسابقه، برخورد مشکوک توپ به دست زبیر نیک‌نفس از سوی داور مسابقه در محوطه جریمه استقلال پنالتی تشخیص داده نشد تا در شب گلزنی مهرداد محمدی، سومین برد استقلال در لیگ بیست‌وسوم توأمان با به‌ثمر رسیدن هزارمین گل استقلال در تاریخ لیگ برتر به‌ثبت برسد.

 

استقلال با این پیروزی در جدول رده‌بندی 9 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل کمتر و البته انجام یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان در رتبه دوم جدول قرار گرفت. استقلال خوزستان هم با یک امتیاز در رتبه چهاردهم جدول باقی ماند و خطر سقوط به قعر جدول در پایان هفته چهارم (با توجه به انجام یک بازی کمتر) شاگردان سیروس پورموسوی را تهدید می‌کند. شاگردان جواد نکونام در تیم استقلال در هفته پنجم لیگ برتر باید در دربی پایتخت مقابل پرسپولیس به میدان بروند که زمان برگزاری این مسابقه هنوز مشخص نشده و آبی‌پوشان اهوازی هم در دیدار بعدی خود باید در مسابقه‌ای معوقه از هفته سوم لیگ برتر، روز شنبه یازدهم شهریورماه مقابل تراکتور تبریز در ورزشگاه غدیر اهواز قرار گیرند.

 

در دیگر بازی شب نخست هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران، از ساعت 20 تیم‌های تراکتور تبریز و مس رفسنجان مقابل هم صف‌آرایی کرده‌اند و در سایر دیدارهای این هفته هم فردا (سه‌شنبه) و پس‌فردا (چهارشنبه) برگزار خواهد شد که در مهم‌ترین مسابقات، فردا (سه‌شنبه) پیکان برابر سپاهان قرار خواهد گرفت و گل‌گهر سیرجان هم در خانه پذیرای ملوان است. در آخرین بازی هفته چهارم هم چهارشنبه هشتم شهریورماه تیم‌های فولاد خوزستان و پرسپولیس برابر هم صف‌آرایی خواهند کرد.

48 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا