آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

استقلال ۱-۰ ملوان؛ مرادمند اشتباهش را با گل برتری پاسخ داد

آبی‌پوشان پایتخت در شب گلزنی محمدحسین مرادمند موفق شدند بردی اقتصادی را در ورزشگاه آزادی تهران به‌دست آورند.

هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران به آخرین بازی خود رسید و در هشتمین تقابل هفته، تیم‌های استقلال تهران و ملوان بندرانزلی امشب (پنجشنبه) در خالی از تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران مقابل هم صف‌آرایی کردند. دو تیم در شرایطی برای انجام دومین بازی‌شان در لیگ بیست‌وسوم برابر هم قرار گرفتند که در بازی نخست، آبی‌پوشان پایتخت توانستند در آبادان بردی 3 گله را جشن بگیرند و در نقطه مقابل، شاگردان مهدی تارتار در ملوان در خانه خود با نتیجه 2 بر یک مغلوب ذوب‌آهن اصفهان شدند.

 

آبی‌ها با توجه به دومین برد پیاپی پرسپولیس و سپاهان، به دنبال آن بودند تا با کسب 3 امتیاز مسابقه خانگی امشب به صدر جدول بازگردند و به تنهایی بتوانند هفته دوم را در قامت صدرنشین به پایان ببرند اما آن‌سوی میدان، انزلی‌چی‌ها در سودای آن بودند تا بتوانند عدد صفر در مقابل امتیازات خود در جدول را پاک کنند و اولین امتیازات‌شان با هدایت مهدی تارتار را در مقابل استقلال به‌دست آورند؛ آن‌هم در حالی‌که تارتار کارنامه قابل‌قبولی در دوئل‌هایش با استقلال نداشته و تا پیش از برگزاری مسابقه امشب، با 13 شکست برابر استقلال به هیچ تیمی در لیگ برتر بیشتر از این نباخته است!

 

ترکیب استقلال 

حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، روزبه چشمی، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی، زبیر نیک‌نفس (از دقیقه 68: مهرداد محمدی)، مهدی مهدی‌پور (از دقیقه 83: ایمان سلیمی)، آرش رضاوند، کوین یامگا (از دقیقه 75: پیمان بابایی)، جعفر سلمانی و امیرارسلان مطهری (از دقیقه 83: آرمان رمضانی)

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب ملوان بندرانزلی

محمدحسین اکبرمنادی، میلاد باقری، حامد نورمحمدی، آرمان اکوان، مجید عیدی، پدرام قاضی‌پور، مهران احمدی (از دقیقه 66: محمدرضا بردبار)، میلاد شعبانلو (از دقیقه 66: امین پورعلی)، مسعود زائرکاظمینی (از دقیقه 71: رضا جعفری)، حسین صادقی (از دقیقه 86: مهدی موقری) و پیمان رنجبری

 

سرمربی: مهدی تارتار

 

جواد نکونام نسبت به دیدار نخست مقابل صنعت‌نفت تصمیم به انجام تنها یک تغییر در ترکیب تیمش گرفت و روزبه چشمی را به جای آرمین سهرابیان که به دلیل مصدومیت قادر به حضور در مسابقه امروز نبود، در ترکیب اصلی آبی‌ها قرار داد تا چشمی در نقش مدافع میانی کارش را در لیگ بیست‌وسوم آغاز کند و برخلاف پیش‌بینی‌ها، ایمان سلیمی از روی نیمکت کار خود را در هفته دوم آغاز نماید. مهدی تارتار هم بعد از شکست تیمش در هفته نخست، 4 تغییر در ترکیب اولیه تیمش اعمال کرد و میلاد باقری، مهران احمدی، میلاد شعبانلو و پیمان رنجبری را به جای محمدرضا خانزاده، امین پورعلی، محمدرضا بردبار و رضا جعفری در ترکیب اصلی ملوان قرار داد.

رضا مهدوی از ساعت 19:30 سوت آغاز نبرد تیم‌های استقلال تهران و ملوان بندرانزلی را به صدا در آورد و دو تیم به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران، کار خود را در آخرین بازی هفته دوم لیگ برتر آغاز کردند. برخلاف انتظار ملوانی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و نمایش تهاجمی شاگردان مهدی تارتار باعث شد تا در دقیقه 6 یک ضربه پنالتی به سود این تیم با خطای محمدحسین مرادمند به روی مسعود زائرکاظمینی اعلام شود. بعد از کش‌وقوس‌های فراوان، این پنالتی در دقیقه 11 توسط مهران احمدی زده شد اما حسین حسینی با تشخیص مسیر درست توپ توانست ضربه پنالتی احمدی را مهار کند تا هم از شوک زودهنگام به تیمش جلوگیری کند و هم دوباره به چهره‌ای محبوب در بین هواداران استقلال تبدیل شود.

 

شاگردان نکونام بعد از مهار پنالتی احمدی از لاک دفاعی خارج شدند و به دنبال گلزنی بودند که اولین موقعیت در دقیقه 19 روی شوت فنی آرش رضاوند خلق شد که شوت او به شکلی خطرناک از کنار دروازه ملوان به بیرون رفت. در ادامه روی ارسال ضربه کرنر، روزبه چشمی با ضربه سری زیبا توپ را به سوی دروازه ملوان روانه کرد که ضربه سر چشمی با حداقل فاصله از کنار دروازه اکبرمنادی به بیرون رفت.

 

استقلالی‌ها به نمایش تهاجمی خود ادامه دادند و در دقیقه 24، سماجت و توپ‌گیری عالی امیرارسلان مطهری باعث خلق موقعیت گلزنی برای آبی‌ها شد که پاس مطهری به مهدی مهدی‌پور رسید و او با شوتی پرقدرت دروازه ملوان را هدف قرار داد اما با واکنش خوب محمدحسین اکبرمندی مانع گلزنی هافبک استقلال شد. بعد از شوت، دو تیم بیشتر بازی را در میانه‌های زمین دنبال می‌کردند و ناکام در خلق گلزنی بودند.

 

زائرکاظمینی که موفق به کسب ضربه پنالتی برای ملوان شده بود، در دقیقه 41 در محوطه جریمه استقلال روی پرتاب بلند میلاد باقری صاحب فرصت گلزنی شد اما شوت او از کنار دروازه آبی‌ها به بیرون رفت تا در پایان یک نیمه پرافت‌وخیز، با درخشش دروازه‌بانان دو تیم به‌ویژه حسین حسینی، توپی از خط دروازه‌ها عبور نکند و با تساوی بدون گل، بازیکنان استقلال و ملوان به رختکن بروند.

 

نیمه دوم برخلاف نیمه نخست پرهیجان آغاز نشد و در 20 دقیقه ابتدایی نیمه دوم، هیچ موقعیت جدی روی دروازه تیم‌ها شکل نگرفت. اولین موقعیت جدی در نیمه دوم توسط ملوانی‌ها در دقیقه 68 به‌وجود آمد که ضربه مهاجم انزلی‌چی‌ها جایی در چارچوب دروازه حسین حسینی نداشت و به شکلی خطرناک از کنار دروازه او به بیرون رفت. در ادامه در دقیقه 72، پدرام قاضی‌پور با شوتی والی دروازه حسینی را هدف قرار داد که شوت او هم جایی در چارچوب دروازه استقلال نداشت.

 

استقلالی‌ها در اولین موقعیت جدی خود در نیمه دوم، روی ارسال مهدی مهدی‌پور از نقطه کرنر صاحب موقعیت گلزنی شدند که محمدحسین مرادمند در دقیقه 79 موفق به گلزنی شد تا با درخشش این مدافع پیش‌تاخته، آبی‌ها از حریف خود پیش بیفتند. بعد از گلزنی مرادمند، فرصت برای رسیدن به گل دوم هم برای شاگردان نکونام فراهم آمد که ضربه آرمان رمضانی را اکبرمنادی برگشت داد و در ادامه در مقابل دروازه خالی از دروازه‌بان، شوت مهرداد محمدی توسط آرمان اکوان برگشت داده شد تا ستاره تازه‌وارد آبی‌ها ناکام در گلزنی باشد.

 

ملوانی‌ها در دقایق پایانی مسابقه برای رسیدن به گل تساوی تلاش کردند اما تلاش‌شان ثمری نداشت تا با گلزنی محمدحسین مرادمند که در نیمه نخست مرتکب خطای پنالتی شده بود، بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال خاتمه یابد. استقلال با کسب 3 امتیاز مسابقه امشب، در جدول رده‌بندی 6 امتیازی شد و به دلیل گل زده کمتر نسبت به سپاهان، در رتبه دوم جدول کار خود را در هفته دوم به پایان برد و ملوان بندرانزلی هم بدون امتیاز در رتبه سیزدهم جدول قرار گرفت. آبی‌پوشان پایتخت در سومین بازی‌شان در لیگ بیست‌وسوم، چهارشنبه اول شهریورماه در اصفهان باید در دوئلی حساس به مصاف سپاهان بروند و در همان روز هم ملوان بندرانزلی در خانه میزبان فولاد خوزستان خواهد بود.

نتایج کامل هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران

سه‌شنبه 24 مردادماه

پیکان تهران 0-0 گل‌گهر سیرجان

آلومینیوم اراک 1-0 استقلال خوزستان

 

چهارشنبه 25 مردادماه

تراکتور تبریز 0-1 پرسپولیس

شمس‌آذر قزوین 1-2 هوادار تهران

مس رفسنجان 1-1 نساجی مازندران

ذوب‌آهن اصفهان 0-2 سپاهان اصفهان

فولاد خوزستان 1-2 صنعت‌نفت آبادان

 

پنجشنبه 26 مردادماه

استقلال 1-0 ملوان بندرانزلی

 

سپاهان اصفهان با 6 امتیاز به لطف تفاضل گل بیشتر صدرنشین جدول لیگ برتر در پایان هفته دوم است و تیم‌های استقلال تهران و پرسپولیس تهران در رتبه‌های دوم و سوم جدول قرار دارند. در قعر جدول هم شمس‌آذر قزوین با 5- امتیاز حضور دارد و تیم‌های فولاد خوزستان و تراکتور تبریز بدون کسب امتیاز جایگاه‌های پانزدهم و چهاردهم جدول را در اختیار دارند. هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران در فصل جدید از روز سه‌شنبه 31 مردادماه آغاز خواهد شد که در اولین بازی هفته جدید، مس رفسنجان و شمس‌آذر قزوین مقابل هم صف‌آرایی خواهند کرد. در مهم‌ترین دیدارهای این هفته، استقلال روز چهارشنبه اول شهریورماه میهمان سپاهان اصفهان است و پرسپولیس هم روز پنجشنبه دوم شهریورماه باید در خانه به مصاف ذوب‌آهن اصفهان برود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا