آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

استقلال ۱-۱ صنعت‌نفت آبادان؛ کم‌رنگ شدن شانس قهرمانی آبی‌ها

آبی‌پوشان پایتخت در دیداری خانگی مقابل صنعت‌نفت آبادان متوقف شدند.


هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران بعد از گذراندن روزهای پرالتهاب و جنجالی سرانجام از راه رسید و برخلاف درخواست برخی باشگاه‌ها برای همزمانی کلیه دیدارهای هفته بیست‌وهشتم، با تصمیم مسئولان سازمان لیگ 5 مسابقه امروز به صورت همزمان از ساعت 18 آغاز شد و 3 دیدار مهم دیگر هفته هم قرار است فردا (شنبه) از ساعت 18 پیگیری شود. در یکی از مهم‌ترین تقابل‌های هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر، امروز استقلال در دیداری خانگی میزبان صنعت‌نفت آبادان بود.

 

آبی‌پوشان پایتخت بعد از شکست در دربی و البته کسب پیروزی مقابل پارس‌جنوبی جم در جام حذفی، درصدد آن بودند تا بتوانند با کسب پیروزی در مسابقه خانگی امروز در جدول رده‌بندی جایگاه خود در کورس مدعیان را حفظ کنند و همچنان در قامت یک مدعی قهرمانی به کار خود در لیگ بیست‌ودوم ادامه بدهند. تیم متحول‌شده صنعت‌نفت هم بعد از کسب 8 امتیاز از 5 بازی گذشته، به دنبال فرار از منطقه قرمز جدول بود و شاگردان عبدالله ویسی در سودای کسب امتیاز به تهران سفر کرده بودند.

 

ترکیب استقلال 

حسین حسینی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، صالح حردانی، جعفر سلمانی (از دقیقه 79: آرمان رمضانی)، روزبه چشمی (از دقیقه 79: زبیر نیک‌نفس)، سعید مهری، آرش رضاوند (از دقیقه 72: رضا میرزایی)، محمد محبی (از دقیقه 77: محمدحسین زواری)، مهدی قایدی و پیمان بابایی (از دقیقه 79: امیرارسلان مطهری)

 

سرمربی: ریکاردو ساپینتو

 

ترکیب صنعت‌نفت آبادان

فرزین گروسیان، محمد طیبی، میثم تهی‌دست، حسین ساکی، یوسف وکیا (از دقیقه 46: حکیم نصاری)، امید خالدی، فردین یوسفی، رحیم آلبوغبیش (از دقیقه 46: حسن بیت‌سعید)، احمد شریعت‌زاده (از دقیقه 79: فاخر تهامی)، طالب ریکانی (از دقیقه 79: محمدرضا جلیل مزهر) و مهدی ممی‌زاده (از دقیقه 87: فیاض میردورقی)

 

سرمربی: عبدالله ویسی

 

ریکاردو سا پینتو نسبت به دیدار قبلی استقلال که در جام حذفی مقابل پارس‌جنوبی جم برگزار شد، 3 تغییر را در ترکیب آبی‌ها اعمال کرد که عارف غلامی جانشین محمدحسین مرادمند شده و آرش رضاوند و پیمان بابایی هم به جای مهدی مهدی‌پور و امیرارسلان مطهری در ترکیب اولیه استقلال در مسابقه امروز حضور پیدا کردند. در ترکیب اولیه صنعت‌نفت هم بعد از برتری 4 گله مقابل نساجی، 2 تغییر انجام شده که با تصمیم عبدالله ویسی، به جای فیاض میردورقی و شاروف موخیدینوف، میثم تهی‌دست و حسین ساکی جایگزین شده‌اند.

 

کوپال ناظمی در اولین قضاوت لیگ برتری‌اش برای استقلال در فصل جاری، امروز در ورزشگاه آزادی مسئولیت داوری در نبرد آبی‌پوشان پایتخت مقابل صنعت‌نفت آبادان را برعهده داشت. ناظمی از ساعت 18 سوت آغاز دوئل شاگردان سا پینتو و ویسی را به صدا در آورد تا یکی از مهم‌ترین دیدارهای هفته بیست‌وهشتم در حضور بیش از 10 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شود. نبرد 2 تیم سرعتی و جذاب آغاز شد و رقابت نزدیک و پایاپای بازیکنان استقلال و صنعت‌نفت باعث شد تا در 15 دقیقه ابتدایی مسابقه، موقعیت جدی روی دروازه خلق نشود.

 

مهدی ممی‌زاده مهاجم جوان صنعت‌نفت در دقیقه 15 اولین موقعیت خطرناک مسابقه را روی دروازه استقلال ایجاد کرد که شوت ممی‌زاده با واکنش زیبای حسین حسینی همراه شد و راهی به دروازه استقلال پیدا نکرد. در دقیقه 19، مهدی قایدی در شرایطی مشکوک در محوطه جریمه صنعت‌نفت سرنگون شد اما کوپال ناظمی دستور به ادامه بازی داد که این تصمیم ناظمی با اعتراض کادرفنی و هواداران استقلال مواجه شد.

محمد محبی که تقلای زیادی برای خلق موقعیت گلزنی روی دروازه صنعت‌نفت داشت، در دقیقه 25 در محوطه جریمه نفتی‌ها صاحب موقعیت شد اما نتوانست از تعلل مدافع حریف استفاده کند و گل اول استقلال را رقم بزند. بعد از چند حمله نصفه‌ونیمه، محمد محبی در دقیقه 43 در محوطه جریمه صنعت‌نفت سرنگون شد که این‌بار کوپال ناظمی نقطه پنالتی را به سود استقلال نشان داد که در غیاب کوین یامگا، این‌بار پیمان بابایی پشت ضربه پنالتی به‌دست آمده برای آبی‌ها ایستاد که بابایی توانست در دقیقه 45 گل برتری آبی‌پوشان پایتخت را به‌ثمر برساند تا شاگردان سا پینتو با برتری یک‌گله به رختکن بروند.

 

ویسی با انجام 2 تغییر تهاجمی در ترکیب تیمش در بین دو نیمه، صنعت‌نفت را با شمایلی تهاجمی‌تر به میدان فرستاد. تعویض‌های سرمربی زردپوشان آبادانی باعث شد تا شاگردان عبدالله ویسی در نیمه دوم شروع بهتری داشته باشند و بعد از چند نوبت رفت‌وآمد توپ، سرانجام روی پاس حسن بیت‌سعید که در نیمه دوم به ترکیب نفتی‌ها اضافه شده بود، مهدی ممی‌زاده با استفاده از اشتباه حسین حسینی توانست در دقیقه 62 گل تساوی را وارد دروازه آبی‌پوشان پایتخت کند.

 

استقلالی‌ها بعد از دریافت گل تساوی، یکپارچه حمله شدند و در تلاش برای جبران گل خورده بودند. محمد محبی در دقیقه 67 به سوی دروازه صنعت‌نفت ضربه خود را روانه کرد که فرزین گروسیان شوت محبی را به کرنر فرستاد. در ادامه حملات سریالی آبی‌پوشان پایتخت، 2 فرصت پیاپی برای شاگردان ریکاردو سا پینتو در دقیقه 69 به‌دست آمد که ابتدا گروسیان موفق به مهار ضربه بابایی شد و در ادامه شوت دیدنی سعید مهری را هم دروازه‌بان صنعت‌نفت مهار کرد و پیمان بابایی در باز کردن دروازه زردپوشان ناکام بود تا بهترین فرصت برای استقلالی‌ها از دست برود.

 

سا پینتو برای رسیدن به گل برتری به سراغ استفاده از تعویض‌های تهاجمی رفت تا آبی‌پوشان پایتخت با تمام قوا در تلاش برای رسیدن به گل برتری در دقایق پایانی مسابقه باشند و در نقطه مقابل، نفتی‌ها چشم به ضدحملات دوخته بودند تا بتوانند حریف خود را غافلگیر کنند. فرصت خوبی برای جعفر سلمانی در دقیقه 77 ایجاد شد اما ضربه آرام سلمانی با واکنش فرزین گروسیان همراه بود تا بازهم استقلالی‌ها در رسیدن به گل برتری ناکام باشند.

 

مهدی قایدی در دقایق پایانی مسابقه تلاش زیادی برای گلزنی انجام داد اما در دقایق 88 و (2+90) از روی دو ضربه ایستگاهی تیرک دروازه صنعت‌نفت را به لرزه در آمد و ضربات قایدی به گل تبدیل نشد. استقلالی‌ها در وقت‌های اضافی تلاش زیادی برای رسیدن به گل برتری انجام دادند اما تلاش‌شان به‌ثمر ننشست تا یکی از مهم‌ترین دیدارهای هفته با تساوی 1-1 به پایان برسد.

 

آبی‌پوشان پایتخت با تساوی در مسابقه خانگی امروز، با 56 امتیاز در رتبه سوم جدول باقی ماندند و فاصله‌شان با سپاهانِ صدرنشین به 3 امتیاز رسید. صنعت‌نفت آبادان هم برای چهارمین بازی پیاپی شکست‌ناپذیر بود تا شاگردان ویسی همچنان با 21 امتیاز در شرایط برابر با مس کرمان، به دلیل باخت در بازی رودررو در رتبه پانزدهم جدول باقی بمانند. در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال ایران، روز جمعه بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه تیم استقلال در رفسنجان میهمان مس است و صنعت‌نفت آبادان هم در دیداری خانگی باید مقابل ذوب‌آهن اصفهان قرار گیرد.

 

بیست‌وهشتمین هفته از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران فردا (شنبه) شانزدهم اردیبهشت‌ماه با انجام 3 مسابقه همزمان به پایان می‌رسد که در مهم‌ترین مسابقه، تیم پیکان تهران بعد از کش‌وقوس‌های فراوان سرانجام قرار است در ورزشگاه آزادی از پرسپولیس تهران میزبانی کند. باتوجه به تساوی امروز استقلال و پیروزی سپاهان، شاگردان یحیی گل‌محمدی برای بازگشت به صدر جدول به کسب پیروزی در مسابقه فردا نیاز دارند.

نتایج هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران

جمعه پانزدهم اردیبهشت‌ماه

 

استقلال 1-1 صنعت‌نفت آبادان

 

نفت مسجدسلیمان 0-2 سپاهان اصفهان

 

مس کرمان 1-3 تراکتور تبریز

 

ملوان بندرانزلی 0-4 مس رفسنجان

 

ذوب‌آهن اصفهان 2-0 فولاد خوزستان

 

برنامه ادامه دیدارهای هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران

شنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه

 

پیکان – پرسپولیس (ساعت 18)

 

گل‌گهر سیرجان – آلومینیوم اراک (ساعت 18)

 

نساجی مازندران – هوادار (ساعت 18)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا