آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

بررسی مسیر قهرمانی استقلال؛ سخت، خیلی سخت!

قهرمانی استقلال در این فصل لیگ برتر، نیاز به معادلاتی پیچیده و البته، دور از انتظار دارد.

توقف استقلال مقابل صنعت نفت، امیدهای قهرمانی این تیم را کمرنگ‌تر کرد. استقلال که هفته قبل در صورت پیروزی در دربی شانس رسیدن به صدر جدول را داشت، با یک شکست و یک مساوی در دو هفته اخیر، برای قهرمانی نیاز به یک معجزه دارد. استقلال 3 امتیاز از سپاهان عقب‌تر است و در صورت مساوی شدن امتیازات هم، پایین‌تر از این تیم قرار می‌گیرد. پرسپولیس هم یک بازی کمتر و یک امتیاز بیشتر نسبت به استقلال دارد و فقط در صورت کسب نتایجی بسیار ضعیف در هفته‌های باقی مانده، ممکن جایگاهش را به تیم سا پینتو واگذار کند.

 

دو بازی بدون برد

تنها شانس استقلال برای عبور از سپاهان در جدول، این است که تیم ژوزه مورایس در هیچکدام در دو بازی باقی مانده فصل برنده نشود. سپاهان 3 امتیاز از استقلال بیشتر دارد و با توجه به برتری در بازی رو در رو، با یک پیروزی در دو هفته آخر، بالاتر قرار گرفتن از استقلال در جدول لیگ را تضمین می‌کند. سپاهانی‌ها باید در هر دو بازی باقی مانده خود مقابل پیکان و مس کرمان، برنده نشوند تا استقلال، شانسی برای عبور از آن‌ها در جدول داشته باشد. مساوی یا شکست سپاهان در این دو بازی، تفاوتی ندارد و برنده نشدن سپاهان در هر دو بازی است که امیدهای استقلال را زنده نگه می‌دارد.

 

از دست رفتن 5 امتیاز

پرسپولیس در حال حاضر، یک بازی کمتر از رقبایش انجام داده و فردا باید روبروی پیکان قرار بگیرد. آن‌ها با یک بازی کمتر هم، بالاتر از استقلال هستند و در بازی رو در رو، شرایط بهتری دارند. همین باعث می‌شود کار استقلال برای بالاتر قرار گرفتن از پرسپولیس، دشوار به نظر برسد. استقلال فقط در دو حالت، فصل را بالاتر از پرسپولیس تمام می‌کند. یکی اینکه پرسپولیس، در هیچکدام از سه بازی آینده خود مقابل پیکان، گل‌گهر و نساجی برنده نشود. حالت دیگر هم این است که آن‌ها یک بازی را پیروز شوند و در عوض، در دو بازی دیگر حداقل یکی را ببازند. کسب بیشتر از 4 امتیاز از 3 بازی آینده، رتبه بهتر پرسپولیس نسبت به استقلال را تضمین می‌کند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

رقبای سخت استقلال

از دست دادن 4 امتیاز در دو بازی آینده سپاهان و 5 امتیاز در 3 بازی آینده پرسپولیس به صورت همزمان، پیش‌فرض‌های قهرمانی استقلال هستند. علاوه بر این، تیم سا پینتو هم باید از دو بازی باقی مانده، امتیازات کامل را بگیرد. مقابل تیم‌هایی که نسبت به رقبای پرسپولیس و سپاهان، سخت‌تر هستند. استقلال هفته آینده در رفسنجان، روبروی مس قرار می‌گیرد و پس از آن در تهران، میزبان تراکتور است. گرفتن 6 امتیاز کامل در این دو مسابقه، نبردن سپاهان در دو بازی بعدی و یک شکست و یک مساوی برای پرسپولیس، تنها مسیری خواهد بود که جام قهرمانی لیگ را، به استقلال برمی‌گرداند. مسیری که شاید غیرممکن نباشد، اما به معجزه‌ای بزرگ نیاز دارد.

50 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا