آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز

صنعت‌نفت به معجزه بزرگ نزدیک می‌شود؛ گل‌گهر با «الهویی» بازهم نبرد!

روز نخست هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی بیرون از خانه گل‌گهر سیرجان و برد ارزشمند صنعت‌نفت در خانه به پایان رسید.

هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران با پیروزی 2 تیم سرخ‌پوش آغاز شد. در اولین مسابقه هفته، تراکتور تبریز در خانه توانست بردی اقتصادی را مقابل پیکان تهران جشن بگیرد تا شاگردان پاکو خمس در ادامه سیر صعودی خود در جدول رده‌بندی بتوانند به جمع 4 تیم برتر راه پیدا کنند. بعد از برتری تراکتور در خانه، مهم‌ترین تقابل هفته در تهران با برتری یک‌گله پرسپولیس مقابل استقلال به پایان رسید تا صدر جدول هم دستخوش تغییر شود و سرخ‌پوشان پایتخت با انجام یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان بتوانند به جایگاه نخست صعود کنند. در ادامه دیدارهای هفته بیست‌وهفتم، گل‌گهر سیرجان امروز میهمان هوادار بود و تیم‌های صنعت‌نفت آبادان و نساجی مازندران هم در ورزشگاه تختی آبادان مقابل هم قرار گرفتند.

 

تساوی جنجالی در تهران به سود تراکتور!

هوادار تهران بعد از تحمل شکست 6 گله مقابل استقلال امروز در دیداری خانگی برابر گل‌گهر سیرجان قرار گرفت و شاگردان ساکت الهامی به دنبال آن بودند تا بتوانند با کسب امتیاز بعد از 2 باخت پیاپی، از بحران خارج شوند. سرمه‌ای‌پوشان سیرجانی هم با انگیزه کسب پیروزی و بازگشت دوباره به رتبه چهارم جدول امروز به تهران سفر کرده بودند و شاگردان سعید الهویی درصدد آن بودند تا بتوانند در مقابل هوادار جشن پیروزی بگیرند.

 

2 تیم از ساعت 18:30 با قضاوت میثم حیدری کار خود را در ورزشگاه پاس قوامین تهران آغاز کردند که تیم گل‌گهر شروع بهتری در مسابقه امروز داشت اما شاگردان سعید الهویی نتوانستند در نیمه نخست از موقعیت‌های خود استفاده کنند. شاگردان ساکت الهامی که چشم به ضدحملات دوخته بودند، در دقیقه 30 با توجه به سرنگونی محمدجواد محمدی در محوطه جریمه گل‌گهر صاحب ضربه پنالتی شدند که در اتفاقی عجیب، 2 نوبت ضربه پنالتی بنفش‌پوشان توسط محسن فروزان مهار شد اما در هر 2 نوبت داور مسابقه دستور به تکرار ضربه پنالتی داد که سرانجام پنالتی سوم توسط عزت‌الله پورقاز به گل تبدیل شد تا در نیمه نخست تیم هوادار برنده به رختکن برود.

گروه نرم افزاری ماهور

 

سعید الهویی که در نیمه نخست و بعد از جنجال به‌وجود آمده در صحنه پنالتی تیم هوادار، تیمش را برای دقایقی از زمین مسابقه بیرون کشیده بود، در نیمه دوم با آرایشی تهاجمی گل‌گهر را به میدان فرستاد که تلاش سرمه‌ای‌پوشان برای رسیدن به گل تساوی، در دقیقه 54 جواب داد و روی پاس امیر جعفری، رضا شکاری موفق به گلزنی شدند. بعد از رسیدن به گل تساوی، شاگردان الهویی حملات پردامنه‌ای روی دروازه هوادار انجام دادند اما ناکام در ثبت گل برتری بودند تا در یک بازی جنجالی و پرماجرا، 2 تیم با نتیجه تساوی به کار خود پایان بدهند.

 

گل‌گهر با این تساوی بیرون از خانه در جدول رده‌بندی 45 امتیازی شد تا شاگردان سعید الهویی با گذراندن سومین بازی پیاپی بدون کسب پیروزی در رتبه پنجم جدول قرار گیرند. در نقطه مقابل، هوادار بعد از 2 باخت متوالی موفق به کسب امتیاز شد تا آن‌ها با 30 امتیاز به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به ذوب‌آهن در رتبه دهم جدول باقی بمانند. سرمه‌ای‌پوشان سیرجانی در دیدار بعدی خود باید روز یکشنبه دهم اردیبهشت‌ماه در ورزشگاه آزادی تهران در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی به مصاف پرسپولیس بروند و هوادار تهران هم در همین رقابت‌ها، روز شنبه نهم اردیبهشت‌ماه میهمان استقلال ملاثانی خواهد بود.

 

تحقیر «هرناندس» به لطف هت‌تریک کاپیتان «ریکانی»!

صنعت‌نفت آبادان و نساجی مازندران برگزار کننده آخرین مسابقه از روز نخست هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران بودند. نفتی‌ها با انگیزه کسب دومین برد پیاپی خانگی و نزدیک‌تر شدن به منطقه امن جدول به دیدار امشب پا گذاشتند و در آن‌سوی میدان، کارلوس هرناندس در سودای کسب اولین پیروزی‌اش در لیگ برتر ایران بود و این سرمربی اسپانیایی امید داشت که بتواند امشب در آبادان نساجی را از بحران خارج کند؛ چرا که مازنی‌ها در 12 بازی اخیر خود ناکام در کسب پیروزی بوده‌اند.

محمدحسین ترابیان داور مسابقه امروز بود و 2 تیم از ساعت 19 در ورزشگاه تختی آبادان کار خود را آغاز کردند. شاگردان عبدالله ویسی در تیم صنعت‌نفت در نیمه نخست نمایش بهتری داشتند و فرصت‌های خوب گلزنی برای نفتی‌ها به‌دست آمد که درخشش علیرضا حقیقی در خط دروازه تیم نساجی باعث شد تا حملات شاگردان ویسی راه به جایی نبرد و در نقطه مقابل، معدود حملات قرمزپوشان قائمشهری هم توسط فرزین گروسیان دفع شد تا با درخشش دروازه‌بانان 2 تیم در نیمه نخست، بازی بدون گل مساوی به پایان برسد.

 

نفتی‌ها به مانند نیمه اول در نیمه دوم هم بازی را تهاجمی آغاز کردند که در دقیقه 50، برخورد علیرضا حقیقی با مهدی ممی‌زاده پنالتی تشخیص داده شد که طالب ریکانی توانست این ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند. بعد از گلزنی ریکانی، شاگردان عبدالله ویسی توانستند نبض بازی را همچنان در اختیار داشته باشند و به حملات خود ادامه دادند تا اینکه این‌بار ریکانی خود موفق به کسب پنالتی برای تیمش شد و در دقیقه 66 توانست اختلاف را به 2 گل برساند.

 

کارلوس هرناندس با تعویض‌های خود در اندیشه تغییر ریتم بازی به سود تیمش بود اما بازیکنان صنعت‌نفت نمایش کم‌اشتباهی را داشتند و حرکت تیمی تماشایی زردپوشان باعث شد تا روی پاس احمد شریعت‌زاده، طالب ریکانی با شوتی دیدنی در دقیقه 77 هت‌تریک خود را تکمیل کند. نفتی‌ها با وجود رسیدن به گل سوم، همچنان به نمایش تهاجمی خود ادامه دادند که حسن بیت‌سعید، وینگر تعویضی صنعت‌نفت توانست در دقیقه 83 از روی ضربه ایستگاهی دروازه نساجی را باز کند تا در پایان یک بازی جذاب و تماشایی، شاگردان عبدالله ویسی بردی 4 گله را در خانه جشن بگیرند.

 

صنعت‌نفت با برتری دور از انتظاری که امشب به‌دست آورد، در جدول رده‌بندی 20 امتیازی شد تا آن‌ها با انجام یک بازی بیشتر نسبت به مس کرمان در رتبه پانزدهم جدول باقی بمانند. شاگردان ویسی در هفته آینده لیگ برتر فوتبال ایران باید روز جمعه پانزدهم اردیبهشت‌ماه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف استقلال بروند. نساجی مازندران هم با گذراندن دوازدهمین بازی بدون باخت پیاپی، با 25 امتیاز در رتبه سیزدهم جدول باقی ماند تا حضور کارلوس هرناندس هم نتواند تغییری در روند نتیجه‌گیری مازنی‌ها ایجاد کند. نساجی در دیدار بعدی خود باید روز یکشنبه دهم اردیبهشت‌ماه در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر مقابل پیکان تهران قرار گیرد.

 

نتایج هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران

یکشنبه سوم اردیبهشت‌ماه

 

تراکتور تبریز 1-0 پیکان تهران

 

پرسپولیس 1-0 استقلال

 

هوادار تهران 1-1 گل‌گهر سیرجان

 

صنعت‌نفت آبادان 4-0 نساجی مازندران

برنامه ادامه دیدارهای هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران

دوشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه

 

آلومینیوم اراک – ذوب‌آهن اصفهان (ساعت 16)

 

مس رفسنجان – مس کرمان (ساعت 16:30)

 

سپاهان اصفهان – ملوان بندرانزلی (ساعت 18:30)

 

فولاد خوزستان – نفت مسجدسلیمان (ساعت 19:30)

 

هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران فردا (دوشنبه) به پایان می‌رسد که در مهم‌ترین بازی تیم سپاهان اصفهان از ساعت 18:30 در ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان ملوان بندرانزلی است.

53 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا