آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

امید ایران ۱ (۴) – (۵) ۱ امید عراق؛ باخت در شب پرهیاهو و پر لیزر!

تیم امید ایران ناکام در قهرمانی در مسابقات زیر 23 سال غرب آسیا بود و به مقام نایب‌قهرمانی رسید.

تیم امید ایران در اولین تجربه سرمربیگری رضا عنایتی در مسیر آماده‌سازی برای حضور در مسابقات بازی‌های آسیایی هانگژو و البته رقابت‌های انتخابی المپیک 2024 پاریس در مسابقات قهرمانی زیر 23 غرب آسیا به عنوان تیم میهمان شرکت کرد. شاگردان عنایتی در حالی در این مسابقات حضور یافتند که با توجه به قرعه‌کشی انجام شده و حضور 9 تیم، آن‌ها در گروه دوم با تیم‌های سوریه و فلسطین همگروه شدند و امید داشتند تا بتوانند خود را به مراحل بالاتر برسانند.

 

شاگردان عنایتی گام اول را با موفقیت برداشتند و توانستند با نتیجه 3 بر یک از سد تیم امید سوریه بگذرند و این پیروزی باعث شد تا آن‌ها در یک‌قدمی صعود به مرحله نیمه‌نهایی قرار گیرند. امیدهای ایران در بازی دوم و پایانی مرحله گروهی در واپسین ثانیه‌ها مقابل تیم امید فلسطین از شکست گریختند و هم تک‌امتیاز برای سرگروهی آن‌ها کافی بود تا بتوانند خود را به مرحله نیمه‌نهایی برسانند. در این مرحله، تیم امید اردن حریف تیم امید ایران شد و شاگردان رضا عنایتی در تلاش بودند که بتوانند در یک‌قدمی قهرمانی این رقابت‌ها قرار گیرند.

 

دو تیم در بازی مرحله نیمه‌نهایی نمایش نزدیکی داشتند اما بازی گلی در پی نداشت تا ضربات پنالتی تکلیف تیم صعودکننده به مرحله فینال را مشخص کند که درخشش محمدرضا خالدآبادی باعث شد صعود تیم امید ایران به مرحله فینال شد. در نقطه مقابل جدول، تیم امید عراق در مرحله گروهی در گام نخست مقابل تیم امید اردن متوقف شد اما عراقی‌ها توانستند بازی دوم را با نتیجه 3 بر صفر به سود خود به پایان ببرند تا به عنوان صدرنشین گروه اول، در قامت میزبان رقابت‌ها به مرحله نیمه‌نهایی برسند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

تیم امید عراق در مرحله نیمه‌نهایی هم نمایش خوبی داشت و آن‌ها توانستد در جدال با تیم امید عمان به پیروزی یک‌گله دست پیدا کنند تا جواز حضور در مرحله فینال را به‌دست آورند. امشب و از ساعت 20:30 به وقت تهران، تیم‌های امید ایران و امید عراق در مرحله فینال رقابت‌های قهرمانی زیر 23 سال غرب آسیا 2023 در ورزشگاه مدینه بغداد مقابل هم صف‌آرایی کردند و دو تیم به دنبال آن بودند تا بتوانند عنوان قهرمانی را از آن خود کنند. عراقی‌ها از امتیاز در این مسابقه برخوردار بودند و در آن‌سوی میدان، شاگردان عنایتی امیدوار بودند در دومین دوره حضور ایران در این رقابت‌ها بتوانند دومین قهرمانی را از آن خود کنند.

 

امیدهای ایران نیمه نخست را بهتر آغاز کردند و در شرایطی که جو ورزشگاه به سود عراقی‌ها بود، شاگردان رضا عنایتی در تلاش بودند تا با انجام کارهای ترکیبی بتوانند به دروازه حریف خود نزدیک شوند. بعد از خلق چند موقعیت نصفه‌ونیمه، سرانجام روی ارسال یک ضربه کرنر در دقیقه 31، حسین گودرزی مدافع پیش‌تاخته امیدهای ایران موفق به گلزنی شد و با تیزهوشی توپ را به تور دروازه عراق رساند تا شاگردان عنایتی با یک گل از حریف خود پیش بیفتند.

 

عراقی‌ها بعد از دریافت گل، یکپارچه حمله شدند و در شبی که خط دفاعی ایران وضعیت آشفته‌ای داشت، آن‌ها سرانجام در واپسین ثانیه‌های مسابقه در نیمه نخست موفق به گلزنی شدند و حسین خُدِیر توانست در دقیقه (3+45) گل تساوی را وارد دروازه ایران کند تا نیمه نخست با تساوی 1-1 تیم‌های امید ایران و عراق خاتمه یابد و دو تیم در نیمه دوم امیدوار بودند بتوانند به گل برتری دست پیدا کنند و عنوان قهرمانی رقابت‌های کافا 2023 را از آن خود نمایند.

دو تیم در نیمه نخست نمایش تهاجمی داشتند اما با توجه به فشردگی رقابت‌ها، کیفیت فنی آن‌ها در نیمه دوم دلچسب نبود و همین مسئله باعث شد تا بازی با وقفه‌های پی در پی و مصدومیت سریالی بازیکنان دنبال شود. توپ‌ومیدان در نیمه دوم بیشتر در اختیار امیدهای ایران بود اما عراقی‌ها توانستند موقعیت‌های خطرناک‌تری روی دروازه ایران خلق کنند که جدی‌ترین موقعیت در دقیقه 83 به‌وجود آمد که مهاجم جوان عراقی‌ها با وجود خروج ناموفق و ضعیف محمدرضا خالدآبادی موفق به گلزنی نشد تا در پایان 90 دقیقه، دو تیم با تساوی 1-1 به کار خود پایان دهند و با توجه به قوانین مسابقات، آماده حضور در ضربات پنالتی شوند.

 

یاسین سلمانی پشت اولین ضربه پنالتی ایستاد که توانست ضربه خود را به گل تبدیل کند و در نقطه مقابل هم کرار حسین موفق شد برای عراقی‌ها گلزنی کند تا ضربات اول هر دو تیم به گل تبدیل شود. سامان فلاح زننده دومین ضربه پنالتی ایران بود که ضربه مدافع تیم ایران به تیرک دروازه تیم امید عراق برخورد کرد اما در نقطه مقابل، زید طاحسین موفق شد ضربه پنالتی دوم تیمش را به گل تبدیل کند تا عراقی‌ها با یک گل از حریف خود در ضربات پنالتی پیش بیفتند.

 

سعید ایران‌خواه با ضربه‌ای دقیق و زیبا موفق شد سومین ضربه پنالتی ایران را وارد دروازه تیم امید عراق کند و حسین خُدِیر هم توانست پنالتی سوم امیدهای عراق را به گل تبدیل کند تا همچنان برتری عراقی‌ها حفظ شود. محمد قربانی زننده چهارمین پنالتی تیم امید ایران بود که هافبک سپاهان با خوش‌شانسی توانست ضربه خود را به تور دروازه عراق برساند. منتظر جبیر کاپیتان تیم امید عراق چهارمین پنالتی را به گل تبدیل کرد و مهدی هاشم‌نژاد موفق شد پنجمین پنالتی ایران را وارد دروازه عراقی‌ها کند تا همه چیز به پنالتی پنجم تیم امید عراق کشیده شود.

 

محمدرضا خالدآبادی در هنگام زدن پنجمین ضربه پنالتی تیم امید عراق، مسیر شوت مکنزی را درست تشخیص داد اما ناکام در مهار ضربه او بود تا عراقی‌ها با نتیجه 5 بر 4 در ضربات پنالتی به پیروزی برسند و عنوان قهرمانی رقابت‌های زیر 23 سال غرب آسیا 2023 را از آن خود کنند. تیم امید ایران در اولین حضور خود در این رقابت‌ها در سال 2015 با هدایت محمد خاکپور موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و شاگردان رضا عنایتی امشب در دومین حضور ایران در مسابقات قهرمانی زیر 23 غرب آسیا به مقام نایب‌قهرمانی دست پیدا کردند.

55 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا