آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

انگلیس از کابوس، رؤیا ساخت؛ بلینگام فرشته نجات سه‌شیر

تیم ملی انگلیس با برتری 2-1 مقابل اسلواکی در واپسین دقایق، راهی مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های یورو 2024 و حریف سوئیس شد.

رقابت‌های فوتبال یورو 2024 با پیروزی دشوار انگلیس مقابل اسلواکی در وقت های اضافه و صعود این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی پیگیری شد. در سومین دیدار از مرحله یک‌هشتم نهایی، تیم‌های انگلیس و اسلواکی به قضاوت «اوموت ملر» ترکیه‌ای در ورزشگاه شالکه آره‌نا مقابل هم قرار گرفتند که تیم انگلیس در پایان 120 دقیقه به برتری 2 بر یک دست یافت و گام به مرحله بعدی گذاشت.

 

این بازی تا لحظات پایانی وقت‌های قانونی با برتری اسلواکی ادامه داشت تا انگلیسی‌ها در آستانه حذفی کابوس‌وار قرار بگیرند اما گل مساوی دقیقه 5+90 جود بلینگام، سه‌شیر را در جام نگه داشت تا در شروع وقت‌های اضافه هری کین (91) با تکیه بر برتری روانی انگلیسی‌ها گل برتری را نیز به ثمر برساند و این نتیجه را تا پایان حفظ کند.

اسلواکی در نیمه اول عملکرد بهتری نسبت به حریف پر ستاره‌اش داشت و مزد این عمکلرد را با گل دقیقه 25 «ایوان شرانز» گرفت. در ادامه با وجود آنکه توپ و میدان در اختیار شاگردان گرت ساوت‌گیت بود اما آنها در ایجاد فرصت گلزنی ناکام بودند. در وقت‌های تلف شده و در حالی که همگان در انتظار سوت پایان بازی بودند، این جود بلینگام بود که در دقیقه 5+90 به کمک انگلیس آمد و با یک ضربه قیچی برگردان زیبا و تماشایی کار را به تساوی کشاند تا بازی به وقت اضافه کشیده شود.انگلیس که با گل بلینگام روحیه گرفته بود، وقت اضافه را بسیار خوب شروع کرد و با ضربه سر هری کین در دقیقه 91 به گل دوم دست یافت. پس از این گل اسلواکی فشار زیادی روی دروازه جردن پیکفورد وارد کرد اما تلاش این تیم مثمر ثمر واقع نشد تا این بازی طولانی با همان نتیجه 2 بر یک به پایان برسد و انگلیس در مرحله یک‌چهارم نهایی حریف سوئیس شود.

گروه نرم افزاری ماهور

 

در این بازی گوئهی، بلینگام و ماینو از انگلیس و اشکرینیار، کوکا، پکاریک و گیومبر از اسلواکی کارت زرد گرفتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا