آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پیراهن اسطوره فقید انگلیس در جام جهانی ۱۹۶۶ جنجال‌ساز شد

پیراهن یکی از ستاره‌های قهرمان جام جهانی 1966 انگلیس به سوژه خبری جدیدی برای رسانه‌های انگلیسی تبدیل شد.

به نقل از نشریه سان؛ پیراهن تیم ملی انگلیس در جام جهانی 1966 که گفته می‌شد به اسطوره فقید این کشور، بابی مور تعلق داشته ممکن است تقلبی بوده باشد.

 

پیراهن مذکور همان پیراهن قرمز نمادینی است که بابی مورد در ومبلی با آن جام معروف ژول ریمه را بالای سر برد و سال‌های بعد به دلیلی نامشخص از یک حراجی سردرآورد. همسر سابق بابی مورد مدعی شده بود که این پیراهن در گاوصندوقی بوده که او در خانه محل زندگی‌اش با کاپیتان سابق سه‌شیر در شهر چیگول منطقه اِسکس نگهداری می‌کرد و به همین دلیل زمانی که آن را در دستان یک فرد ناشناس دیده بود غافلگیر شده بود.

اکنون یک کارشناس می‌گوید آن پیراهنی که در حراجی به فروش گذاشته شده بود، ممکن است پیراهنی تقلبی بوده باشد که اگر پیراهن اصلی بود، باید به رقمی بین 10 هزار تا 10 میلیون پوند فروخته می‌شد.

 

گروه نرم افزاری ماهور

این فرد که خودش یک کلکسیونر است و نخواست نامش فاش شود، به سان گفت:« پیراهن بابی مور در سال 1966 جام مقدس است. با بررسی‌‌هایی که انجام دادم، متوجه شدم نشان روی پیراهن مرموزی که به حراج گذاشته با نشان پیراهن مور در عکس‌های کلوزآپی که از او وجود دارد متفاوت است. در یک عکس بزرگ شده از او می‌توانید حاشیه سفیدی که بالای نشان روی پیراهن مورد وجود دارد را ببینید که کاملاً صاف نیست چون کوک‌های که آن را به پیراهن دوخته‌اند در یک خط مستقیم نیست اما در عکس پیراهنی که از حراجی منتشر شده، حاشیه سفید بالای نشان پیراهن کاملاً صاف است. این شاید یک مورد خیلی جزئی باشد اما به نظر من کاملاً تفاوت میان دو پیراهن را ثابت می‌کند. از این رو به نظر من پیراهنی که به حراج گذاشته شد، قطعاً همان پیراهنی نیست که بابی در فینال سال 66 پوشید و یک پیراهن یگر است.

 

تینا همسر بابی مورد سال 1986 از او جدا شد و ستاره سابق انگلیس کمی بعد دوباره ازدواج کرد. او سال 1992 در گذشت. در همین حال هیچ بحثی مبنی بر تخلف فروش پیراهن منسوب به بابی مورد در حراجی وجود نداشت اما خانواده او بسیار کنجکاو هستند بدانند که این پیراهن چگونه به دست فروشنده آن رسیده است.

50 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا