آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

اورتون ۱-۰ آرسنال، شان دایش ترمز صدرنشین را کشید

اورتون امروز در اولین دیداری که تحت هدایت شان دایش برگزار کرد، توانست آرسنال صدرنشین را 1-0 شکست دهد و اجازه نداد توپچی‌ها به سومین برد متوالی خود در لیگ برتر دست یابند.

امروز از ساعت ۱۶ اورتون در گودیسون پارک میزبان آرسنال، صدرنشین لیگ برتر، بود.

اورتون که برای اولین بار شان دایش را روی نیمکت می دید، انگیزه های بالایی برای این بازی داشت و در نیمه اول تیم بهتر زمین بود. این یکی از بدترین فصول تاریخ اورتون است و قبل از این بازی در رده نوزدهم قرار داشتند.

اورتون که بازی را هجومی شروع کرده بود در دقیقه ۱۰ می توانست به گل اول برسد ولی ارسال مک نیل قبل از اینکه در دهانه دروازه به کالورت لوین برسد، توسط رمزدیل مهار شد.

۱۲ دقیقه بعد روی سه کرنر پیاپی اورتون بسیار خطرناک ظاهر شد و در یکی از آنها ضربه اونانا با اختلافی اندک به بیرون رفت. در دقیقه ۳۰ اولین موقعیت جدی آرسنال توسط انکتیا خلق شد اما ضربه این بازیکن در موقعیتی بسیار عالی به آسمان زده شد.

کمی بعد پاس اونانا برای کالورت لوین بهترین موقعیت برای گلزنی اورتون ایجاد کرد اما توپ با فاصله ای اندک به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۹ بازی ضربه ساکا می رفت در گوشه دروازه اورتون آرام بگیرد اما کودی در شرایطی که توپ از پیکفورد هم عبور کرده بود، روی خط توپ را بیرون کشید. در ثانیه های پایانی هم ضربه سر کالورت لوین با اختلافی کم به بیرون رفت بازی تا نیمه نخست بدون گل تمام شود.

اورتون که ریتم هجومی خود در نیمه دوم را نیز ادامه داده بود، در دقیقه ۶۰ مزد برتری اش را گرفت و به گل رسید. روی کرنری که ایووبی گرفته بود و ارسال مک نیل، تارکوفسکی با ضربه سر موفق شد قفل دروازه صدرنشین را باز کند و اورتون ۱-۰ پیش بیفتد .

آرسنال پس از دریافت گل یکپارچه حمله شد و بازی را در اختیار گرفت. میکل آرتتا تروسارد و جورجینیو را به زمین فرستاد تا روند بازی را تغییر دهند. مارتین اودگارد در دقیقه ۶۷ وارد محوطه جریمه شد و در حالی که به نظر می رسید گل تساوی را خواهد زد، کودی قبل از اینکه ستاره نروژی کاری انجام دهد، او را متوقف کرد.

در دقیقه ۷۹ شوت تروسارد قدرت لازم را نداشت و توپ در اختیار پیکفورد قرار گرفت. در دقیقه ۹۱ بازی شوت زینچنکو با اختلافی کم راهی اوت شد تا نتیجه بازی همان ۱-۰ بماند. در نهایت این بازی ۱-۰ به سود اورتون تمام شد و تافی ها با ۱۸ امتیاز موقتا به رتبه هفدهم صعود کردند. در صورت پیروزی سیتی برابر تاتنهام در بازی فردا، فاصله سیتی با آرسنال به دو امتیاز کاهش خواهد یافت .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا