آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

اوسمار: هیچ‌وقت خودم را با یحیی مقایسه نمی‌کنم

سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار با تراکتور نسبت به رابطه‌اش با بازیکنان و شرایط رختکن پرسپولیس بعد از تغییر سرمربی واکنش نشان داد.

سرخ‌پوشان پایتخت بعد از آنکه نیم‌فصل دوم لیگ برتر را با شکست مقابل آلومینیوم اراک آغاز کردند، حالا خود را برای دیدار با تراکتور تبریز آماده می‌کنند. با توجه به فاصله 2 امتیازی 2 تیم در جدول رده‌بندی، شاگردان اوسمار ویرا برای بقا در کورس مدعیان و نزدیک‌شدن به صدر جدول نیاز مبرمی به کسب 3 امتیاز خانگی دارند و جالب آنکه جدال با تراکتور در حالی در غیاب تماشاگران به دلیل محرومیت براساس حکم کمیته انضباطی برگزار خواهد شد که این مسابقه، اولین تجربه سرمربیگری ویرا در ورزشگاه آزادی محسوب می‌شود.

 

اوسمار ویرا سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت که بعد از شکست تیمش مقابل آلومینیوم، بیش از پیش مورد انتقاد هواداران پرسپولیس قرار گرفت، صبح امروز به ساختمان سازمان لیگ رفت تا در نشست خبری پیش از دیدار با تراکتور تبریز حضور یابد. ویرا در صحبت‌های خود نسبت به آمادگی فنی تیمش و آخرین وضعیت پنجره نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان واکنش نشان داد و همچنین درباره مقایسه‌اش با یحیی گل‌محمدی، توضیحاتی را ارائه کرد. سرمربی پرسپولیس در صحبت‌های خود با حمایت از علیرضا بیرانوند علیه انتقادات نسبت به این دروازه‌بان باتجربه موضع گرفت.

 

حضور روی نیمکت و مربیگری‌ در ایران دشوار است

ویرا در آغاز صحبت‌هایش پیش از دیدار با تراکتور تبریز گفت: «امروز اولین‌بار است که اینجا هستیم تا با هم صحبت کنیم. فردا یک بازی خیلی سخت مقابل تراکتور داریم. تراکتور در نیم‌فصل اول خیلی پیشرفت کرد و بازیکنان خوبی جذب کردند. در مجموع تیم آماده‌ای هستند. تیمی هستند که مالکیت توپ را مانند ما نگه می‌دارند و یک چالش و بازی جذابی می‌شود که کدام تیم بیشتر می‌تواند توپ را حفظ کند. در نیم‌فصل دوم باید به دنبال کسب نتایج باشیم. درست است که مقابل آلومینیوم بازی خوبی داشتیم اما این کافی نیست».

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در ادامه صحبت‌هایش پیرامون دیدار با تراکتور، نسبت به چرایی پذیرش سرمربیگری پرسپولیس هم واکنش نشان داد و گفت: «باید بازی متفاوتی در این بازی داشته باشیم چون تیم حریف فرق می‌کند و شکل بازی آن‌ها هم فرق می‌کند. باید قوی باشیم تا نتیجه بگیریم. حضور روی نیمکت و مربیگری‌ در ایران دشوار است. این جوی که هست هر نظری بدهم و صحبتی کنم می‌تواند روی جو فوتبال اثر بگذارد. مسئولیت سنگینی دارم و در تیم بزرگی هستم که امیدوارم با هدایت هواداران و باشگاه نتیجه بگیریم».

 

ارتباطی که بازیکنان با آقا یحیی داشتند با ارتباطی که الان با من دارند متفاوت است

اوسمار ویرا درباره اینکه آیا او به مانند یحیی گل‌محمدی در رختکن پرسپولیس محبوب است، پاسخ داد: «سوال بسیار سختی است، چون درمورد کسی صحبت می‌کنیم که من را به فوتبال ایران آورد. صحبت کردن درمورد آقا یحیی سخت است چون انسان همیشه برنده‌ای است و انسان خیلی خوبی است. ما دو نفر هستیم که با هم آشنا شدیم، به هم احترام می‌گذاریم و همدیگر را دوست داریم. شرایط سختی داشتیم و لحظات خوبی هم کنار یکدیگر داشتیم که به نتایج خوب هم رسیدیم».

 

ویرا با اشاره به توانایی‌های فنی یحیی گل‌محمدی، از مقایسه خود با او پرهیز کرد و گفت: «خودم را با ایشان مقایسه نمی‌کنم. ارتباطی که بازیکنان با آقا یحیی داشتند با ارتباطی که الان با من دارند متفاوت است. خیلی رابطه شما به عنوان دستیار با مربی‌ای که قرار است ۱۱ بازیکن را انتخاب کند، فرق دارد. امیدوارم که با گذشت زمان رابطه خوبی بین من و بازیکنان شکل بگیرد. هیچ زمان نمی توانم رابطه خودم با بازیکنان را با آقا یحیی مقایسه کنم».

امیدوارم خبر خوب باز شدن پنجره‌مان را بشنویم

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه لیست خرید زمستانی سرخ‌پوشان را او ارائه کرده یا لیست یحیی گل‌محمدی بوده، گفت: «همه می‌دانند که پرسپولیس با مشکلات مالی‌ای که فصل گذشته داشته به چه شکل بود. با این شرایط که داشتیم باید سراغ گزینه‌هایی می رفتیم که می‌توانستیم آن‌ها را جذب کنیم. مثل اینکه ما رونالدو و مسی را در انتظار داریم اما وقتی نمی‌توانیم این بازیکنان را جذب کنیم، باید به سراغ گزینه‌هایی برویم که می‌توانیم آن‌ها را جذب کنیم».

 

اوسمار ویرا در واکنش به خریدهای انجام شده، درباره باز نشدن پنجره نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان موضع گرفت و گفت: «از فصل قبل به دنبال این بودیم که بازیکنانی در پست‌هایی که لازم است، جذب کنیم و این کمبود را جبران کنیم. یک لیست از بازیکنانی که می‌خواستیم در لیست آقا یحیی تهیه شده بود و یکسری بازیکن را هم بعدا باشگاه خودش جذب کرد. البته الان مهم‌ترین چیز این است که پنجره باز شود و از بازیکنان استفاده کنیم. این بد است که نمی‌دانیم ۲۴ ساعت قبل از بازی بازیکنان که تمرین می‌کنند قرار است به بازی برسند یا نه. در بازی آلومینیوم، عالیشاه را به دلیل محرومیت نداشتیم، عمری و سرلک هم که رفته بودند و دستمان خالی بود. امیدوارم امروز و قبل از بازی یک خبر خوب بشنویم که بازیکنان جدید را استفاده کنیم».

 

کادرفنی ما هنوز کامل نیست

اوسمار ویرا نسبت به آخرین وضعیت دستیاران خود در تیم پرسپولیس هم واکنش نشان داد و گفت: «او مربی حرفه‌ای است. آقای رافائل در برزیل کار کرده‌اند که با هم همکاری داشتیم. او قبلا دستیار بوده و بالاترین مدرک مربیگری در برزیل را دارند و قبلا هم بازیکن بوده‌اند. مربی دروازه‌بان‌هایی که گرفتیم را قبلاً با هم کار نکردیم اما باسابقه هستند. ایشان هم قبلا بازیکن بوده‌اند و در رده پایه تیم‌های ملی برزیل کار کرده‌اند. کادرفنی ما هنوز کامل نیست، چون آقای عسگری خارج شده‌اند و به یک آنالیزور نیاز داریم. هماهنگی این مربیان جدید یک مقدار سخت است چون با کشور جدید باید هماهنگ شوند و همینطور بازیکنان. باید کمک کنیم که وفق دادن مربیان جدید با تیم به زودی رقم بخورد».

 

ویرا درباره عملکرد علیرضا بیرانوند مقابل آلومینیوم اراک و انتقادات مطرح شده علیه او، با دفاع از دروازه‌بان ملی‌پوش تیمش در واکنش به انتقادات علیه بیرانوند گفت: «ما درباره دروازه‌بان تیم ملی صحبت می‌کنیم. قرار نیست به دلیل یک اشتباه او را قضاوت کرد. شاید بازیکن حریف ۱۰ بار یا ۱۰۰ بار دیگر به توپ ضربه بزند نتواند آن را آنطور گل کند، به خاطر یک اشتباه نباید بازیکن را قضاوت کنیم. نه تنها من بلکه همه تیم به علیرضا بیرانوند اعتقاد دارند».

 

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه او گزینه هدایت پرسپولیس نبوده و آیا می‌تواند در این تیم موفق باشد، گفت: «اسطوره‌های باشگاه در این مورد صحبت کردند و فقط گذر زمان می‌تواند نشان بدهد و همه باید کمک کنیم به آنچه که ایده‌آل باشگاه است، برسیم. در هیچ کجای دنیا مربی نمی‌تواند بگوید که من نتایج خوبی خواهم گرفت مگر اینکه وارد کار شود و آن را با نتیجه گرفتن نشان دهد. فقط می‌توانم بگویم تیم ما تمام تلاشش را می‌کند تا در کنار هواداران به موفقیت برسد».

57 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا