آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

قرار دعوا، این بار در وعده‌گاه جدید؛ اولین در قدیمی‌ترین!

همسایه‌های منچستری برای اولین بار در فینال جام حذفی انگلیس به مصاف هم می‌روند.

نبرد میان قطب‌های منچستری فوتبال انگلیس در این فصل به ایستگاه انگیزه‌ها رسیده است.

 

منچستریونایتد و منچسترسیتی در این فصل در مقابل هم نمی‌ایستند مگر بر سر انگیزه‌های خاص و متفاوت و داستانی و جذاب! پلان اول این رقابت که در اتحاد برگزار می شد، شاهد یک نزاع خانوادگی و یک نوع انتقام‌جویی بود. ارلینگ هالند تلاش می‌کرد انتقام دردهای پای پدرش را از تیم سابق روی کین بگیرد. او با هت‌تریک در اولین دربی خودش موفق شد این انگیزه را به خوبی پوشش دهد. پلان دوم در اولدترافورد برگزار می شد. این بار اریک تن‌هاخ با انگیزه بازسازی اعتبار یونایتد تیمش را روانه میدان کرده بود؛ انگیزه‌ای که سد راه تلاش سیتی برای نزدیک شدن به آرسنال بود. منچستر تن‌هاخ هم این انگیزه را دست‌مایه موفقیتش کرد تا حساب کار بین آبی‌ها و قرمزهای منچستری به تساوی یک بر یک در این فصل برسد. پلان سوم و نهایی هم انگیزه‌های خاصی دارد.

 

سه‌گانه برای سیتیزن‌ها

هر چقدر هم که پپ گواردیولا و منچسترسیتی و مالکان ثروتمند این باشگاه برای بزرگ‌تر کردن برند باشگاه خود در لیگ انگلیس جام داخلی بیاورند، همسایه منچستری می‌تواند به سه‌گانه خود در یک فصل و همچنین به قهرمانی‌هایش در اروپا ببالد و رقیب همشهری را در حد و اندازه‌های خودش به شمار نیاورد. این بار اما سیتی در موقعیتی متفاوت قرار گرفته است. آنها با بردن بازی‌های عقب‌افتاده خود می‌توانند آرسنال مدعی و قدرتمند را در صدر جدول پشت سر بگذارند و به تنهایی مدعی اول قهرمانی لیگ انگلیس باشند. برای لیگ قهرمانان اروپا هم ماشینی به ترسناکی هالند آماده است تا غول مادریدی را از سر راه پپ و شاگردانش بردارد و منچسترسیتی در موقعیت فتح یک سه‌گانه قرار گرفته است؛ سه‌گانه‌ای که فخر فروشی یونایتد را به حداقل خواهد رساند و سیتی را از این کاستی در قیاس با رقیب همشهری‌اش نجات خواهد داد. گام اول این 3 ‌گانه نه در لیگ و نه در لیگ قهرمانان اروپا بلکه در جام حذفی انگلیس رقم می‌خورد؛ جایی که شاگردان پپ باید راند سوم مبارزه خود با همسایه پر افتخارشان را با پیروزی پشت سر بگذارند تا اولین جام از 3 جام مورد نظر را کسب کرده باشند. پپ در مورد نگرانی هواداران حریف از بردن 3 گانه در موضعی متفاوت با آنچه از او می‌شناسیم، لباس فروتنی را از تنش در آورده و با ظاهر جاه‌طلب و مغرور وارد میدان شده است. او می‌گوید آنها یعنی هواداران منچستریونایتد نباید نگران باشند و همسایه‌ها با یکدیگر کنار می‌آیند. سیتی برای رقم زدن سه‌گانه باز هم به اولین ایستگاه خودش در مسیر بزرگ شدن باز گشته است. آنها یک بار دیگر باید کار برندسازی و پیدا کردن جایگاه را از شهر خود و در مقابل رقیب بزرگ همشهری آغاز کنند؛ درست مثل اولین روزهای دوران جدید منچسترسیتی در بدو ورود مالکان ثروتمند خلیج فارسی‌ این باشگاه!

گروه نرم افزاری ماهور

 

راند سوم مبارزه میان مغزهای متفکر

شاید سخت‌گیرترین هواداران منچستریونایتد هم حتی با وجود باخت‌ها و ناکامی‌هایی که در این فصل برایشان رقم خورده، پیشرفت تیم زیر نظر سرمربی هلندی را تایید می‌کنند و به پروژه باشگاه زیر نظر اریک تن‌هاخ اعتماد کرده‌اند. برای اولین بار پس از چند فصل در حوالی اولدترافورد صحبتی از تغییر سرمربی برای فصل بعد نیست و اگر هم به تغییر اندیشیده می‌شود در ترکیب تیم یا حتی در صندلی مالکیت باشگاه است. منچستر با تن‌هاخ برخی از مشکلات سال‌های اخیرش را پشت سر گذاشته و به آینده روشن خود با این سرمربی هلندی می‌اندیشد. بازگشت یونایتد به مسیر رشد و ترقی و امید این باشگاه به تکرار روزهای خوب گذشته، رقابتی را بین قطب‌های منچستری لیگ انگلیس شروع کرده است؛ رقابتی بین پپ گواردیولا و دستیارش در بایرن مونیخ! مغزهای متفکر نیمکت‌های 2 تیم شهر منچستر هر کدامشان یک بار در این فصل از خجالت یکدیگر در آمده‌اند. سیتی با برد 6 گله در اولین جدال و یونایتد با پیروزی خانگی و سخت کردن کار حریف در رسیدن به آرسنال برای یکدیگر شاخ و شانه کشیده‌اند. بازی پیش رودر فینال جام حذفی انگلیس راند نهایی اولین فصل از مبارزه تن‌هاخ و گواردیولا خواهد بود. برنده این جدال می‌تواند ادعا کند در اولین فصل رقابت سربلند و موفق بوده و بازنده باید شکست را بپذیرد و دست‌هایش را به نشانه تسلیم بالا ببرد. همین موضوع حساسیت سومین نبرد سرمربیان بزرگ 2 تیم را بیش از پیش جلوه می‌دهد.

قرار دوباره در وعده‌گاه جدید

بزرگ شدن منچسترسیتی هنوز هم در حال رقم زدن اتفاقات جدید و جالب در فوتبال انگلیس است. در طول سالیان دور و دراز برگزاری جام حذفی انگلیس، فینال این رقابت‌ها تا پیش از این هرگز شاهد 2 سوی منچستری نبوده است. با این حال همسایه‌های منچستری تصمیم گرفته‌اند باز هم با یکدیگر بر سر تیم اول بودن در شهر فوتبالی و بزرگ خود به منازعه و دعوا بپردازند. دعوای این 2 تیم اتفاق جدیدی نیست اما مکان این قرار دعوا جدید است و این اولین تقابل تیم‌های آبی و قرمز منچستر در فینال جامی داخلی به شمار می‌رود. البته که آنها فینال جام‌های خارجی را هم با یکدیگر تجربه نکرده‌اند و شاید اگر پیشرفت منچستریونایتد با تن‌هاخ ادامه داشته باشد و سیتی هم هنوز از موهبت حضور پپ گواردیولا با انگیزه قهرمانی در اروپا بهره‌مند بماند، دیر یا زود این فینال منچستری به اروپا هم صادر شود و منازعه درون شهری منچستری‌ها رنگ و روی بین المللی پیدا کند. این قرار جدید مبارزه در فینال جام حذفی حواشی و شرایط خاصی را هم به تصویر می‌کشد. تن‌هاخ می‌تواند با برنده شدن این مسابقه به اولین سرمربی منچستر پس از مورینیو تبدیل شود که در اولین فصل حضورش 2 جام را به باشگاه هدیه می‌دهد. از طرفی پپ گواردیولا می‌خواهد شکست‌ناپذیری خود در فینال جام‌های داخلی در انگلیس را حفظ کند. نبرد، نبرد انگیزه‌هاست و این انگیزه‌ها در فینال تمام منچستری جام حذفی به اوج خودشان خواهند رسید. یک دربی منچستری در اوج حساسیت انتظار فوتبالدوستان را می‌کشد.

57 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا