آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

اینتر ۵-۱ میلان: تحقیر روسونری در دربی دلامادونینا

اینتر یک برد تاریخی را در دربی میلان رقم زد.

مهمترین دیدار در چارچوب هفته چهارم سری آ ایتالیا، امروز بین اینتر و میلان برگزار شد که این بازی با نتیجه ۵ بر یک به سود اینتر به پایان رسید. بازی در ورزشگاه مه آتزا و به میزبانی صوری نرآتزوری برگزار شد و قضاوت آن را سیمون سوزا بر عهده داشت.

 

دربی مادونینا در حالی برگزار شد که اینتر برنده ۴ دیدار قبلی و روسونری حتی موفق به گلزنی در برابر این تیم در ۴ دیدار قبلی نشده بود. اما این موضوع موجب نشد تا سیمونه اینزاگی یا استفانو پیولی تحت تاثیر آن قرار بگیرند و هر ۲ سرمربی معتقد بودند این نتایج، تاثیری بر بازی امروز نخواهد داشت.

 

نیمه اول، پر هیجان 

بازی با سوت داور و حملات اینتر آغاز شد و در همان ابتدا در دقیقه 4 مسابقه گل اول توسط هنریک مخیتاریان به زیبایی به ثمر رسید. در این صحنه بازیکنان میلان به داور معترض و معتقد بودند گل به دلیل حرکت خطا بر روی بازیکن میلان باید مردود اعلام شود اما داور چنین اعتقادی نداشت و گل پذیرفته شد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

اینتر دست بردار نشد و باز هم حملاتی را بر روی دروازه حریف تدارک دید. میلان سعی در نزدیک شدن به دروازه اینتر داشت اما دفاع مطمئن اینتر چنین اجازه‌ای به آن‌ها نداد.اینتر توپ و میدان را در اختیار داشت و به بهترین شکل از تک گل ارزشمند خود دفاع می کرد. میلان هم چشم به ضد حملات داشت.

 

در اواسط نیمه یک موقعیت خوب بر روی ضربه آزاد برای اینتر به دست آمد اما ثمری نداشت. درست چند دقیقه بعد موقعیت مشابهی برای میلان به دست آمد اما برای این تیم ثمری نداشت. میلان در 10 دقیقه پایانی هجومی‌تر بازی می‌کرد. در حالی که این تیم حملات بیشتری را بر روی دروازه اینتر تدارک می‌دید، این اینتر بود که با یک ضربه مهارنشدنی و فوق العاده توسط مارکوس تورام موفق شد گل دوم را به ثمر برساند.

 

میلان برای جبران نتیجه سعی در حملات بیشتری بر روی دروازه حریف داشت اما با وجود ایجاد موقعیت‌هایی بر روی دروازه اینتر، بازی در نهایت در نیمه اول با نتیجه ۲ بر صفر به سود اینتر به پایان رسید.

 

نیمه دوم، اینتر تیم موفق زمین

نیمه دوم با حملات ۲ تیم آغاز شد. اینتر به دنبال حفظ نتیجه و شاید به ثمر رساندن گل‌های بیشتر بود و میلان به دنبال جبران نتیجه و فرار از شکست می دوید.

 

در حالی که باران به شدت در حال باریدن بود، میلان حملات بیشتری را بر روی دروازه حریف تدارک می دید و در نهایت در دقیقه 57 این حملات ثمربخش شد و رافائل لیائو بر روی پاس بسیار عالی اولیویه ژیرو قفل دروازه حریف را باز کرد‌

 

پس از دریافت گل، اینتر که قصد نداشت پیروزی ارزشمند خود را در خطر ببیند، چند تعویض همزمان صورت داد؛ تعویض‌ها نشان می داد اینزاگی از نتیجه راضی است و قصد دارد از گلهای ارزشمند خود دفاع کند. با این وجود اینتر چند حمله را صورت داد و نیم نگاهی به دروازه حریف داشت.

در دقیقه 70 بار دیگر نوبت اینتر بود که دروازه میلان را بگشاید. گل سوم این تیم بر روی ضربه زیبای مخیتاریان و روی حرکت فوق العاده هاکان و با پاس عالی لائوتارو به ثمر رسید. این گل خیال هواداران اینتر را تا حد زیادی راحت کرد.

 

با وجود اینکه میلان تیم بازنده میدان نام داشت اما این اینتر همچنان به دنبال زدن گل‌های بیشتر بود. پس از ایجاد چند موقعیت در دقیقه 78 یک ضربه پنالتی به سود اینتر اعلام شد و هاکان موفق شد با یک ضربه دقیق، توپ را به دروازه حریف برساند. حساب کار ۴ بر یک به سود اینتر بود و میلان دیگر توان نزدیک شدن به دروازه اینتر نداشت.

 

در دقایق پایانی بازی آرام تر دنبال می‌شد. اینتر از نتیجه راضی بود و خستگی از چهره بازیکنان میلان می بارید. اینتر باز هم گل می‌خواست در دقیقه 93 گل پنجم این تیم توسط فراتسی، خرید جدید در تابستان به ثمر رسید. این بازیکن ثابت کرد یک خرید خوب برای اینتر محسوب می‌شود. در نهایت با وجود ایجاد چند موقعیت نصفه و نیمه توسط هر ۲ تیم، بازی با نتیجه ۵ بر یک به سود اینتر به پایان رسید. میلان هفته آینده به مصاف تیم هلاس ورونا خواهد رفت و اینتر مهمان امپولی خواهد بود.

 

از دریچه آمار

– ۲ تیم برای دومین بار با امتیازات مشابه و در صدر جدول به مصاف یکدیگر رفتند.

 

– اینتر در 16 تقابل اخیر با میلان تنها در یک بازی موفق به گلزنی نشده بودند و آنها این آمار بسیار خوب را با گلزنی در این مسابقه بهبود بخشیدند.

 

– سیمونه سوتزا, داور این دیدار پیش از این ۳ مسابقه دیگر را برای اینتر قضاوت کرده بود که هر ۳ مسابقه با پیروزی اینتر به پایان رسید.

 

برتری شیرین یوونتوس

در دیگر بازی مهم امروز سری آ، یوونتوس و لاتزیو به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک به سود یوونتوس به پایان رسید. در این بازی دوشان ولاهوویچ ۲گل به ثمر رساند. دیگر گل تیم را فدریکو کیزا به ثمر رساند و تک گل لاتزیو توسط لوئیس آلبرتو ثبت شد. با این نتیجه یوونتوس به امتیاز 10 رسید و رقابت در صدر جدول ادامه دارد. اینتر با 12 امتیاز در رده اول است و یوونتوس دوم و میلان سوم هستند.

47 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا