آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز

بارسا ۱-۰ اتلتیکو: پیش به سوی قهرمانی

بارسلونا در هفته سی‌ام لالیگا به مصاف اتلتیکومادرید رفت و 1-0 به پیروزی رسید تا صدرنشینی‌اش را مستحکم‌تر کند.

بارسلونا ، صدرنشین لالیگا، امروز در هفته سی‌ام این لیگ در خانه‌اش میزبان اتلتیکو مادرید بود.

 

بارسا پیش از این بازی صدرنشین لالیگا بود و با تیم دوم جدول، رئال مادرید، که یک بازی بیشتر انجام داده بود 8 امتیاز فاصله داشت. پیروزی مقابل اتلتیکو می‌توانست اختلاف بارسا با حریف سنتی‌اش را بار دیگر به 11 امتیاز برگرداند.

اتلتیکو در همان دقیقه اول فرصتی ایده‌آل برای گلزنی به دست آورد که می‌توانست روند بازی را از همان ابتدا تغییر دهد. بوسکتس در نیمه خودی توپ را از دست داد و لمار پاسی خوب برای گریزمان ارسال کرد. ستاره فرانسوی چسبیده به محوطه جریمه بارسا شوتی کات‌دار شلیک کرد که از تراشتگن گذشت اما به تیر دروازه برخورد کرد تا اتلتیکو به گل نرسد.

گروه نرم افزاری ماهور

بارسلونا در دقیقه 17 اولین فرصت گلزنی خود را به دست آورد. لواندوفسکی به زیبایی از دی‌پل عبور کرد و وارد محوطه جریمه اتلتیکو شد اما شوت او بلوکه شد و در برگشت لمار و گریزمان نگذاشتند توپ به فران تورس برسد.

 

گریزمان در ادامه بازی در نیمه اول موقعیت خوب دیگری به دست آورد، اما خونسردی آرائوخو در قلب خط دفاعی بارسا باعث شد او کاری از پیش نبرد.

 

چند دقیقه بعد تورس یک لحظه رافینیا را در سمت راست خود در حالی پیدا کرد که او در فضایی خالی حضور داشت. اما اوبلاک با هوشیاری تشخیص داد که تورس قصد سپردن توپ به ستاره برزیلی تیمش را دارد و پاس او را در میانه راه قطع کرد.

 

بارسلونا در آخرین دقیقه نیمه اول به گل رسید. بازیکنان بارسا پاس بلندی به جناح راست ارسال کردند و رافینیا با استارتی سرعتی خود را به توپ رساند درحالی‌که هرموسو او را تحت فشار گذاشته بود. رافینیا موفق شد پاسی به میانه ارسال کند و فران تورس که در حال پیشروی بود با ضربه‌ای دقیق اوبلاک را مغلوب کرد و توپ را به گوشه پایین دروازه اتلتی چسباند.

نیمه اول با برتری 1-0 بارسلونا به پایان رسید تا شاگردان ژاوی با امید بیشتر به کسب سه امتیاز به رختکن بروند.

 

چند دقیقه بعد از شروع نیمه دوم بالده پاس خوبی برای لواندوفسکی ارسال کرد که این مهاجم لهستانی با عجله عمل کرد نتوانست از آن به خوبی استفاده ببرد. گاوی توانست توپ را دوباره برای بارسا به دست بیاورد، اما او در موقعیت آفساید قرار داشت و پرچم کمک‌داور بالا رفت.

 

در دقیقه 72 بهترین موقعیت برای دو برابر کردن اختلاف در اختیار بارسا قرار گرفت. دی‌یونگ با یک پاس چیپ لواندوفسکی را در سمت راست راه انداخت. سانتر او از سمت چپ در مقابل دروازه به رافینیا رسید اما توپ به بدن این وینگر بارسا برخورد کرد و اوبلاک توانست توپ را جمع کند.

چند دقیقه بعد لواندوفسکی موقعیتی طلایی برای گلزنی به دست آورد. گارسیا از خط دفاعی بارسا پاسی مستقیم برای لوا ارسال کرد و او را در موقعیت تک به تک با اوبلاک قرار داد. درحالی‌که دروازه‌بان اتلتیکو به سرعت از خط دروازه جلو آمد تا به استقبال لواندوفسکی برود او شوتی کات‌دار شلیک کرد که از کنار دروازه بیرون رفت. رافینیا در سمت راست لواندوفسکی موقعیتی بهتر داشت و اگر مهاجم لهستانی به او پاس داده بود دروازه اتلتیکو فرو می‌ریخت.

در نهایت بازی با پیروزی 1-0 بارسا به پایان رسید تا شاگردان ژاوی هم دو تساوی بدون گل اخیرشان را به فراموشی بسپرند و هم قدم مهمی در حرکت به سوی قهرمانی بردارند.

 

70 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا