آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

بارسلونا ۱-۰ والنسیا ؛ یک گل ، یک اخراجی و یک پنالتی خراب شده

بارسلونا در شبی که یک پنالتی از دست داد و نیم ساعت پایانی بازی را با اخراج مهمترین بازیکن خط دفاعی اش یعنی رونالد آرائوخو 10 نفره دنبال کرد موفق شد والنسیا را در نوکمپ 1-0 شکست دهد.

بارسلونا امشب در خانه خود نوکمپ در غیاب ژاوی که به خاطر 5 کارته بودن محروم بود میزبان والنسیا بود تا دیدار خود در هفته بیست و چهارم لالیگا را مقابل این تیم برگزار کند.

 

بارسا پیش از این بازی با اختلاف هفت امتیازی نسبت به رئال مادرید در صدر جدول ایستاده بود و امیدوار بود در شروع هفته بیست و چهارم با کسب سه امتیاز این مسابقه خیالش از بابت حفظ فاصله‌اش با رئال راحت شود.

 

شاگردان ژاوی در اولین موقعیت جدی‌ای که روی دروازه والنسیا خلق کردند به گل رسیدند. بوسکتس با یک ضربه چیپ توپ را به درون محوطه جریمه فرستاد و رافینیا با عبور از واسکز به این توپ رسید. او که در وسط محوطه جریمه حضور داشت و کسی کنترلش نکرده بود با یک ضربه سر دروازه‌بان حریف را مغلوب کرد و به گل رسید.

گروه نرم افزاری ماهور

موقعیت جدی بعدی را باز هم بارسا خلق کرد. فران تورس که گیامون را مقابل خود می‌دید با یک شوت توپ را از او عبور داد ولی مامارداشویلی سنگربان والنسیا با واکنشی خوب مانع از گلزنی او شد.

 

چند دقیقه بعد رافینیا سانتری عالی به سمت دروازه ارسال کرد. ارسال کات‌دار او در حالی وارد محوطه جریمه حریف شد که آنسو فاتی برای رسیدن به توپ استارت زده بود. اما ضربه سر او کیفیت لازم را نداشت و با اختلاف زیاد بیرون رفت. نیمه اول با برتری 1-0 بارسا به پایان رسید.

 

درحالی‌که تنها 8 دقیقه از شروع نیمه دوم می‌گذشت بارسا صاحب موقعیتی استثنایی برای به ثمر رساندن گل دوم شد. بارسا بعد از به دست آوردن یک کرنر توپ را به گردش درآورد و بعد از حرکت ترکیبی فاتی و رافینیا توپ به کسیه رسید که در نیمه دوم وارد زمین شده بود. ارسال او به کریستنسن رسید اما ضربه او به دست گیامون برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. رافینیا و فاتی هر دو می‌خواستند پشت توپ قرار بگیرند اما مسئولیت این پنالتی به عهده فران تورس گذاشته شد. او ضربه بدی به سمت دروازه والنسیا شلیک کرد و توپش از کنار دروازه بیرون رفت.

تنها چهار دقیقه بعد از این پنالتی بارسا ضربه دیگری دریافت کرد و با اخراج رونالد آرائوخو ستاره خط دفاعی اش  10 نفره شد. در دقیقه 59 مسابقه ژول کنده سعی کرد توپ را با یک ضربه سر به مدافع هم‌تیمی‌اش آرائوخو بسپارد اما اشتباه عجیب مدافع فرانسوی در این حرکت باعث شد دورو از والنسیا توپ را به دست آورده و صاحب موقعیتی خوب شود. آرائوخو که گزینه دیگری نداشت او را گرفت و به زمین انداخت تا با دریافت کارت قرمز مستقیم اخراج شود. بارسا به این ترتیب مجبور شد حدود نیم ساعت باقی‌مانده را 10 نفره دنبال کند.

درحالیکه تنها پنج دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود روی یک صحنه بازیکنان والنسیا اعتقاد به پنالتی داشتندو اعتراض شدیدی به داور کردند. فرانک کسیه درون محوطه جریمه بارسا با پرز برخوردی داشت ولی داور معتقد بود خطایی رخ نداده است. داور نقطه کرنر را نشان داد و معتقد بود والنسیا تنها صاحب یک کرنر شده است. پیش از آن به نظر می‌رسید داور قصد دارد نقطه پنالتی را نشان بدهد. او درحالی‌که به سمت نقطه پنالتی می‌رفت سوت خود را در دهانش گذاشته بود اما گویا به شکلی ناگهانی تصمیمش را تغییر داد و شاید همین باعث شد بازیکنان والنسیا به شدت اعتراض کنند.

 

در نهایت این بازی با پیروزی 1-0 شاگردان ژاوی در ورزشگاه خانگی‌شان به پایان رسید تا بارسا با 62 امتیاز از 24 بازی صدرنشین لالیگا بماند.

 

10 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا