آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

ختافه ۰-۰ بارسلونا: شروعی دقیقا مانند فصل قهرمانی!

بارسلونا و ختافه در دیداری فوق‌العاده جنجالی در نخستین بازی خود در فصل 2023/24 لالیگا به تساوی دست یافتند.

تیم بارسلونا و ختافه در اولین دیدار خود در فصل جدید لالیگا به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. بازی در ورزشگاه کولسیوم آلفونسو پرس برگزار شد و داور مسابقه سزار ساتو خرادو بود. بارسلونا به عنوان مدافع قهرمانی پا به این مسابقه گذاشت. نکته جالب ترکیب ۲ تیم، حضور ایلکای گوندوگان در ترکیب اصلی بارسلونا بود.

نیمه اول

از همان دقایق ابتدایی بارسلونا بر بازی مسلط بود. یک ضربه سر توسط روبرت لواندوفسکی زده شد که راهی به دروازه نداشت. در ۱۴ دقیقه ابتدایی مسابقه ۴ خطا به وسیله بازیکنان ختافه انجام شد و میتروویچ اولین کارت زرد مسابقه را دریافت کرد. با وجود برتری, بارسلونا نتوانست موقعیت زیادی بر روی دروازه حریف خلق کند.

در دقیقه ۳۰ اوریول رومئو یک موقعیت خوب به دست آورد اما نتوانست آن را تبدیل به گل کند. در سوی دیگر ایگلسیاس با حرکتی به سمت دروازه بارسلونا، تراشتگن را به واکنش واداشت. چند دقیقه بعد ماتا کارت زرد بعدی را از داور دریافت کرد.

دقایقی بعد زمان استراحت برای آب خوردن توسط داور اعلام شد و بازیکنان به توصیه های سرمربیان گوش دادند. در دقیقه ۳۸, رافینیا با یک ضربه دروازه حریف را هدف گرفت, اما توپ وارد دروازه نشد.در یک درگیری بین رافینیا و آلانیا هر ۲ بازیکن با کارت زرد جریمه شدند.

گروه نرم افزاری ماهور

در دقایق پایانی نیمه, بارسلونا سعی در ایجاد موقعیت بیشتر داشت. در یک صحنه رافینیا با درگیری با بازیکن حریف به او ضربه با آرنج وارد کرد و با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد. پس از این درگیری نیمکت نشینان ختافه اعتراض خود را نشان دادند تا تیم داوری را تحت فشار قرار دهند.

در این نیمه ۱۰ دقیقه زمان اضافه اعلام شد و یک موقعیت از روی ضربه آزاد برای گوندوگان ایجاد شد و ثمری برای آن‌ها نداشت. در نهایت بازی در این نیمه با نتیجه مساوی به پایان رسید.

نیمه دوم 

بارسلونا نیمه دوم را با تغییر شروع کرد و عبده جای کریستنسن وارد زمین شد. نیمه دوم هم با برتری بارسلونا در مالکیت توپ همراه بود اما دفاع ختافه اجازه پیشروی به بازیکنان بارسلونا را نمی داد. در دقیقه ۵۷ ماتا با دریافت کارت زرد دوم به دلیل خطا بر روی آرائوخو از زمین مسابقه اخراج شد. هر ۲ تیم ۱۰ نفره به کار ادامه می دادند. دقایقی بعد گوندوگان صاحب توپ شد اما نتوانست از موقعیت ایجاد شده استفاده کافی ببرد. چند دقیقه بعد موقعیت مناسبی توسط آرائوخو و لواندوفسکی ایجاد شد اما مدافع ختافه جلوی گل شدن را گرفت.

در دقیقه ۶۴ ۲ تغییر دیگر در تیم ختافه انجام شد و بارسلونا هنوز تعویضی نداشت. در دقیقه ۷۳ ژاوی به دلیل اعتراض با کارت قرمز جریمه و از کنار زمین اخراج شد. بارسلونا در دقیقه ۷۵ تعویضی انجام داد و یامال به جای رومئو به بازی آمد. درست یک دقیقه بعد گوندوگان اولین گل بارسلونا را به ثمر رساند اما گل آفساید بود و مردود اعلام شد. پس از آن بارسلونا تعویض دیگری انجام داد و گوندوگان از زمین مسابقه بیرون آمد و فاتی جایگزین او شد.

فاتی در همان بدو ورود یک موقعیت خوب به دست آورد اما موفق نشد توپ را به گل تبدیل کند. در دقایق پایانی بازی یک صحنه بسیار مشکوک در محوطه ختافه ایجاد شد و توسط VAR مورد بازبینی قرار گرفت.داور پنالتی اعلام نکرد و در عوض هند گاوی اعلام شد و بازی در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید. 

آمار و ارقام

۲ بازی اخیر این ۲ تیم در لالیگا یک بار با نتیجه مساوی بدون گل و یک بار با نتیجه یک بر صفر به سود بارسلونا به پایان رسیده بود.

بارسلونا فصل گذشته هم که به قهرمانی در لالیگا رسید در نخستین بازی خود به تساوی بدون گل برابر رایووایکانو دست یافته بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا