آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

بارسلونا ۲-۰ کادیز: دفاع اتوبوسی هم فایده‌ای نداشت

بارسلونا در دومین هفته فصل جدید لالیگا با نتیجه 2-0 به پیروزی رسید.

بارسلونا و کادیس، یکشنبه شب به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود بارسلونا به پایان رسید. بازی در ورزشگاه لوئیس کمپانیس المپیک بارسلونا برگزار شد و قضاوت آن را الخاندرو مونیس رویس بر عهده داشت. در این بازی، ژاوی سرمربی تیم و رافینیا به دلیل اخراج در بازی قبلی، حضور نداشتند.

 

بارسلونا که در بازی نخست خود در فصل جدید لالیگا نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل کسب نکرده بود، امیدوار بود در این مسابقه بتواند با کسب پیروزی، ۳ امتیاز مهم را به دست آورد و در پایان مسابقه توانست به این مهم دست پیدا کند.

 

نیمه اول، دفاع پشت دفاع 

از همان ابتدای نیمه، توپ و میدان بیشتر در اختیار بارسلونا قرار داشت و خیمه سنگین این تیم نزدیک محوطه جریمه کادیز جلب توجه می کرد. چند موقعیت گلزنی برای این تیم ایجاد شد اما ثمری نداشت.

گروه نرم افزاری ماهور

 

کادیز به دنبال خروج از زیر فشار بارسلونا بود و در دقایق بعدی چند حمله نصفه و نیمه بر روی دروازه حریف تدارک دید اما بلوگرانا در دفاع مستحکم نشان داد و اجازه گلزنی را به رقیب نداد‌.

 

پس از آن بار دیگر توپ و میدان در اختیار بارسلونا قرار گرفت.‌چند موقعیت برای پدری و یامال به دست آمد اما کادیز در دفاع موفق بود. به نظر می‌رسید کادیز به طور کامل در لاک دفاعی فرو رفته و بارسلونا سوار بازی نشان داد اما با وجود حملات پر دامنه این تیم، نتیجه تا اواسط نیمه همچنان صفر بر صفر مساوی دنبال می شد.

 

جدی‌ترین موقعیت بازی برای بارسلونا در دقیقه 28 رقم خورد؛ جایی که لواندوفسکی با یک ضربه سر دیدنی توپ را به سمت دروازه کادیز فرستاد اما توپ راهی به دروازه پیدا نکرد.

 

چند دقیقه بعد موقعیت خوبی برای یامال جوان به دست آمد که با واکنش لدسما راهی به دروازه پیدا نکرد. لدسما در این مسابقه بار دیگر دروازه تیم خود را نجات داد و این بار کونده موفق به گلزنی نشد.

 

یک دقیقه بعد بالده یک اشتباه عجیبی مرتکب شد که چیزی نمانده بود به گل اول تیم کادیز منجر شود اما ترشتگن ناجی تیم شد و گل برای کادیز به ثمر نرسید.

 

در دقایق پایانی نیمه اول کادیز به طور چند لایه دفاع می کرد و از پیش روی بارسلونایی‌ها جلوگیری می‌کرد. در نهایت تلاش آنها ثمربخش بود و با وجود چند موقعیت مناسب و یک ضربه آزاد برای بارسلونا اما نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. از نکات قابل توجه در این نیمه، درخشش دروازه بان کادیز، لدسما بود.

 

نیمه دوم، باز کردن قفل دروازه در انتهای مسابقه

نیمه دوم هم با حملات بارسلونا آغاز شد و از همان ابتدا کادیز فقط به دفاع مشغول بود و حملات بارسلونا را یکی پس از دیگری خنثی می کردند. 5 دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که موقعیت دیگری برای بارسلونا ایجاد شد اما ثمری برای آن‌ها نداشت‌ همان توپ در برگشت و بار دیگر بر روی اشتباه بالده به یک ضد حمله خطرناک برای کادیس تبدیل شد اما این موقعیت طلایی به گل تبدیل نشد. مدافعان بارسلونا در ضد حملات آسیب پذیر نشان دادند. تا دقیقه 60 ژاوی تصمیمی برای تعویض نداشت.

 

چند دقیقه بعدی همچنان بارسلونا مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت اما این برتری در کسب نتیجه و گلزنی برای آنها ثمری نداشت. بارسلونا حتی از ضربات آزاد خود هم نتوانست استفاده کند. در نهایت در دقیقه 70، ۲ تعویض برای این تیم انجام شد و ازلزولی و فاتی وارد میدان شدند.

در دقایق بعدی آبی اناری‌ها هرچه زدند به در بسته خورد. کادیر با دفاع مطلق خود مانع گلزنی تیم بارسلونا شد و این موضوع کاتالونیایی‌ها را کلافه کرده بود. تعویض دیگری برای بارسلونا صورت گرفت و سرخی روبرتو, کاپیتان اصلی این تیم وارد زمین شد. تعویض‌ها، بیشتر شدن حملات بارسلونا را در پی داشت اما دفاع کادیز تسلیم بشو نشان نداد.

 

در 10 دقیقه پایانی بارسلونا حملات خود را بیشتر و بیشتر کرد و بالاخره در دقیقه 82 قفل دروازه کادیز باز شد. پدری موفق شد روی پاس زیبای گوندوگان, یک گل دیدنی به ثمر برساند. او خود را به سمت توپ پرتاب کرد و با ضربه‌ای دقیق توپ را از لدسما گذراند و وارد دروازه کرد.

 

بارسلونا باز هم دست بردار نبود و در دقیقه 88 فاتی یک گل دیگر به ثمر رساند اما این گل آفساید اعلام شد و حساب کار یک بر صفر به سود بارسلونا باقی ماند.

 

دقایق پایانی با حفظ توپ بارسلونا سپری شد. به نظر می رسید کادیز توانایی رسیدن به دروازه بارسلونا را ندارد و بارسلونا باز هم حملات دیگری روی دروازه حریف تدارک دید. در دقیقه پایانی مسابقه، فران تورس گل دوم تیم را به ثمر رساند تا یک پیروزی شیرین برای بارسلونا رقم بخورد. در نهایت با وجود چند موقعیت دیگر برای بارسلونا و یک موقعیت نصفه و نیمه برای کادیز، بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود بارسلونا به پایان رسید. این پیروزی سومین پیروزی متوالی بارسلونا همراه با کلین شیت برابر کادیز بود.

 

۲ بازی قبلی این ۲ تیم در لالیگا، یک بار با نتیجه ۲ بر صفر و یک بار با نتیجه ۴ بر صفر به نفع بارسلونا به پایان رسیده بود. بارسلونا در بازی بعدی خود میهمان تیم ویارئال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا