آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

برد هیجان‌انگیز رم در آخرین دقایق با سردار – الشعراوی

مورینیو در دیداری هیجان‌انگیز و با درخشش مهاجم ایرانی خود موفق به کسب پیروزی شدند.

در یکی از دیدارهای هفته نُهم سری آ ایتالیا، تیم آ.اس رم در حالی که مثل همیشه سردار آزمون را در ترکیب اولیه نداشت و روی نیمکت می‌دید، از ساعت 14 امروز (به وقت ایران) در استادیوم المپیکو به مصاف مونتزا رده هشتمی رفت.

 

ژوزه مورینیو، سرمربی رم که تیمش را با ترکیب روی پاتریسیو، جیانلوکا مانچینی، برایان کریستانته، ایوان اندیکا، ریک کارزدورپ، ادواردو بووه، لئاندرو پارادس، هوسم آئوار، لئوناردو اسپیناتزولا، روملو لوکاکو و آندره‌آ بلوتی به زمین فرستاده بود، امید زیادی داشت در حضور تماشاگرانشان به سومین پیروزی پیاپی دست پیدا کند که شروع خوبی هم در این دیدار داشتند ولی به گل نرسیدند.

 

در شرایطی که 10 دقیقه از بازی گذشته بود، اولین موقعیت جدی را مونتزا به وجود آورد که پاتریسیو توپ را دراختیار گرفت و پس از آن بازی بدون اینکه جذابیت خاصی داشته باشد، دنبال شد تا اینکه نزدیک بود در دقیقه 18 دروازه شاگردان مورینیو باز شود که برایان کریستانته توپ را از روی خط بیرون کشید و نگذاشت نتیجه تغییر کند.

گروه نرم افزاری ماهور

در دقیقه 37 نزدیک بود بلوتی گل اول بازی را برای رم بزند که دروازه‌بان مونتزا با یک مهار تماشایی توپ را دفع کرد ولی پس از آن هم تا پایان نیمه اول دو موقعیت جدی دیگر برای شاگردان مورینیو به وجود آمد که موقعیت‌ها تبدیل به گل نشدند و از روی خط بیرون آمدند، اما در دقیقه 41 یک اتفاق عجیب برای مونتز رخ داد.

 

دنیلو د آمبروزیو که در دقیقه 23 کارت زرد اول را گرفته بود، در دقیقه 40 یک توپ‌گیری در میانه میدان انجام داد که داور در تصمیمی عجیب و بحث برانگیز با وجود بازبینی ویدئویی، تصمیم گرفت مدافع مونتزا را در حالی که به نظر می‌رسید اصلا خطایی مرتکب نشده بود، اخراج کند و کارت زرد دوم را نشان بدهد.

 

بازی در نیمه دوم هیجان خاصی نداشت و مدافعان دو تیم شوت‌ها و موقعیت‌های تیم مقابل را به خوبی دفع می‌کردند تا اینکه سردار آزمون در دقیقه 63 به جای بلوتی وارد زمین شد و ریتم حملات رم را بیشتر کرد.

 

سردار آزمون در دقیقه 65 یک شوت زد که توپ او پس از برخورد به مدافع مونتزا دفع شد و در دقیقه 71 هم یک موقعیت عالی برای روملو لوکاکو ساخت که او نتوانست استفاده کند و ضربه‌اش به بیرون رفت.

مونتزا 10 نفره که در برخی لحظات مسابقه خطرناک ظاهر شده بود، در دقیقه 82 با یک شوت راه دور صاحب کرنر شد و یک دقیقه بعد هم شلیک تماشایی پابلو ماری با اختلاف کم از کنار تیرک دروازه رم عبور کرد تا بازی بدون گل بماند.

 

در دقیقه 87 شوت راه دور گالیاردینی با کمترین اختلاف از کنار تیرک عمودی دروازه رم راهی اوت شد، اما یک دقیقه بعد شاگردان مورینیو ایجاد حمله کردند که ضربه فنی و تماشایی سردار آزمون به تیرک افقی اصابت کرد و دفع شد تا سردار با بدشانسی نتواند اولین گل خود را برای رم بزند.

 

حملات رم همچنان ادامه داشت و در دقیقه 89 نیز که دوباره سردار موقعیت‌سازی کرد، ضربه الشراوی به بیرون رفت، اما در دقیقه 90 فشار شاگردان مورینیو جواب داد و روی ارسال از جناح چپ، ضربه سر کریستنسن و توپ ریباند شده از شوت سردار آزمون، بالاخره الشعراوی تعویضی موفق شد دروازه مونتزا را باز کند و تیمش را پیش بیاندازد.

در حالی که بازی هفت دقیقه وقت اضافه داشت، بخاطر گل رم بازی پس از این زمان هم ادامه پیدا کرد و مورینیو در دقیقه 9+90 بخاطر گفتن «گریه کن، گریه کن» به سرمربی تیم حریف از زمین اخراج شد و یک دقیقه بعد هم شوت تماشایی بازیکن مونتزا با خوش‌شانسی رمی‌ها تبدیل به گل نشد.

 

در دقیقه 11+90 مونتزا صاحب یک ضربه کرنر شد که باوجود حضور دروازه‌بانش در محوطه جریمه رم نتوانست از این موقعیت استفاده کند، اما برگشت همین توپ می‌توانست گل دوم را برای شاگردان مورینیو به همراه داشته باشد که خودخواهی و فرصت‌سوزی لوکاکو در باز نکردن دروازه خالی مونتزا از میانه زمین کاری کرد تا مدافع حریف توپ را دفع کنند و این فرصت از دست برود.

 

شاگردان مورینیو با کسب پیروزی یک بر صفر در حضور 62 هزار تماشاگر در ورزشگاه المپیکو که سومین برد متوالی آنها بود، 14 امتیازی شدند تا چهار پله‌ای در جدول سری آ داشته باشند و موقتا در جایگاه ششم جدول این رقابت‌ها بایستند و با شرایط خوبی به استقبال دیدار هفته آینده برابر اینتر روند.

71 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا