آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

بررسی عملکرد تیم‌های بوندس‌لیگا در نقل‌وانتقالات ژانویه؛ هوفنهایم، جور بقیه را کشید

تیم‌های بوندس‌لیگا در نقل‌وانتقالات زمستانی، مجموعاً 67 میلیون یورو هزینه کردند.

پس از لیگ برتر انگلیس و لیگ یک فرانسه که تیم‌های هرکدام مجموعاً ۸۲۹ میلیون یورو و ۱۳۳ میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کردند، تیم‌های بوندس‌لیگا بالاتر از تیم‌های لالیگا و سری آ، با مجموع ۶۷ میلیون یورو هزینه برای خرید بازیکن، عنوان سومین لیگ پرخرج را به این رقابت هدیه دادند.

نکته جالب توجه، اینجاست که حتی مجموع هزینه تیم‌های سری آ و لالیگا، از هزینه بوندس‌لیگا برای خرید بازیکن کم‌تر بوده و در سطح اول فوتبال آلمان، تنها تراز مالی ۵ تیم هوفنهایم، اشتوتگارت، شالکه، فرایبورگ و ولفسیورگ مثبت شد. لایپزیش و فرایبورگ، تنها تیم‌هایی بودند که هیچ بازیکن ورودی به جمعشان نداشتند و درحالی که تراز مالی بایرن‌مونیخ و دورتموند برای خرید مجموعاً ۵ بازیکن و فروش تنها ۲ بازیکن به صورت قرضی، ۲۱- میلیون یورو به ثبت رسید، هوفنهایم و اشتوتگارت به‌تنهایی با اختلافی فاحش نسبت به سایر تیم‌ها، به‌ترتیب ۲۸ میلیون یورو و ۱۴.۶ میلیون یورو از محل فروش بازیکنان درآمدزایی کردند.

دورتموند، یونیون برلین و مونشن‌گلادباخ، پرهزینه‌ترین تیم‌ها بودند و در میان خریدهای دورتموند، ژولیان دوران‌ویل و یولیان ریرشون، برای بهبود عملکرد تیم در سمت راست به خدمت گرفته شدند و تورگان ازار تنها فروش تیم به صورت قرضی به آیندهوون بود. بایرن‌مونیخ که به سبب مصدومیت مانوئل نویر کل مدت زمان پنجره را به دنبال سنگربان جایگزین می‌گشت در نهایت با مونشن ‌گلادباخ برای جذب یان زومر به توافق رسید و جذب شگفت‌انگیز ژائو کانسلو و دالی بلیند برای باواریایی‌ها هزینه‌ای در بر نداشت. مارسل سابیتزر هم تنها خروجی تیم بود که آلیانتس را به صورت قرضی به مقصد اولدترافورد حداقل تا پایان فصل ترک کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا