آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

بررسی عملکرد تیم‌های لالیگا در نقل‌وانتقالات ژانویه؛ وعده ما، تابستان ۲۰۲۳

خرید ممفیس دپای و آندر هررا، تنها اتفاق جذاب لالیگا در پنجره زمستانی بود.

لالیگا در نقل‌وانتقالات ژانویه همچون سری آ، یکی از کم‌هزینه‌ترین پنجره‌های چند سال اخیرش را تجربه کرد و مجموع هزینه تیم‌های لالیگایی برای خرید بازیکن در این بازه زمانی، تنها ۳۱ میلیون یورو بود که در این میان، رئال مادرید و بارسلونا هم مطلقاً هیچ خریدی نداشتند.

انتقال ممفیس دپای از مقصد بارسلونا به اتلتیکو مادرید در کنار انتقال آزاد آندر هررا از پاریس به اتلتیک بیلبائو، تنها انتقال‌های چشم‌گیر لالیگا در زمستان ۲۰۲۳ بودند و در میان تیم‌های حاضر در سطح اول فوتبال اسپانیا، رئال مادرید، بارسلونا، ویارئال، رئال سوسیداد، والنسیا، اوساسونا و رایو وایکانو مطلقاً هیچ خریدی چه به صورت قرضی و چه به صورت دائمی نداشتند که در این میان، والنسیا پس از اخراج رینو گتوسو، تنها باشگاهی بود که نه‌تنها خریدی نداشت، بلکه هیچ بازیکنی را هم به فروش نرساند و به تیم‌های دیگر قرض نداد.

درحالی که هدف اصلی رئال مارید در بازار تابستانی، جذب جود بلینگام خواهد بود و بارسلونا برای جذب بازیکنان مدنظرش در تابستان فعالیت خواهد کرد، بلوگرانا برخلاف رئال ۲ بازیکن به ارزش مجموعاً ۴ میلیون یورو به فروش رساند که ممفیس دپای به اتلتیکو مادرید پیوست و هکتور بیرین راهی اسپورتینگ شد. اتلتیکو در کنار دپای، مت دوهرتی را به صورت رایگان از تاتنهام به خدمت گرفت اما فروش قرضی ژائو فلیکس به چلسی و انتقال فلیپه به ناتینگام فارست در کنار ۲ انتقال قرضی دیگر، برای روخی بلانکوس مجموعاً ۱۳.۳ میلیون یورو، درآمدزایی داشت.

اسپانیول با ۱۳.۲ میلیون یورو، رئال بتیس با ۷ میلیون یورو، خیرونا با ۵ میلیون یورو، کادیز با ۲.۶ میلیون یورو و رئال وایادولید با یک میلیون یورو، پر هزینه‌ترین تیم‌های لالیگا در پنجره زمستانی بودند که مجموع هزینه‌هایشان از ۲۹ میلیون یورو تجاوز نمی‌کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا