آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

روز پرماجرای فسخ قرارداد بیرانوند؛ تماس یحیی با «بیرو»، آمادگی استقلال برای ادامه مذاکره

فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با پرسپولیس و احتمال استقلالی شدن او تمامی اخبار امروز را زیر سایه خود قرار داد.

علیرضا بیرانوند صبح امروز با حضور در میدان شیخ بهایی تهران، به ساختمان سازمان لیگ فدراسیون فوتبال رفت و بمب خبری امروز را منفجر کرد. بیرانوند که بعد از فصل رویایی‌ای که همراه با پرسپولیسی‌ها داشت، 2 نوتیس (اخطار) بابت پرداخت نشدن مطالباتش به باشگاه پرسپولیس داده بود، در نهایت به صورت یکطرفه قرار داد خود را با پرسپولیسی‌ها فسخ کرد. فسخی که حرف و حدیث در مورد قانونی بودن یا نبودن آن بسیار زیاد است.

23:05 / بیرانوند 90 درصد گرفته، چرا باید ناراحت باشد؟ 

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس که صبح امروز به شکلی عجیب از جلسه هیات‌مدیره خارج شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران نبود، در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره آخرین وضعیت بیرانوند گفت: «دو روز قبل با بیرانوند دیدار خوبی داشتم و صحبت‌های خوبی انجام شد. ما مذاکره کرده بودیم و به توافق کامل رسیده بودیم اما نمی‌دانم ناگهان دیشب چه اتفاقی افتاد! تا صبح نخوابیدم و شوک بدی به من وارد شد و در جلسه هیات‌مدیره فشارم افتاده بود. بیرانوند 90 درصد پول گرفته و چرا باید ناراحت باشد. او و وکیلش اشتباه کردند چون اصلا حق فسخ قرارداد نداشت و عینا در قراردادش قید شده بود که حق فسخ ندارد».

 

22:00/ کریمی: مذاکرات ادامه دارد

باشگاه استقلال، مدیران و مربیان ترجیح دادند تا غروب امروز اظهارنظر رسمی و جدی درباره موضوع بیرانوند نداشته باشند. اظهارنظرهای منتشرشده هم اکثرا غیررسمی بوده است. باشگاه استقلال حتی به بیانیه پرسپولیس هم جواب نداد که امری طبیعی است، چراکه در بیانیه پرسپولیس صراحتا از استقلال نام برده نشده است. حجت کریمی، سرپرست باشگاه اما شب همه را غافلگیر کرد. او در اینستاگرام خود مذاکره با علیرضا بیرانوند را تایید کرد و نوشت: «با درنظر گرفتن تمایل دیرینه آقای بیرانوند نسبت به استقلال، صحبت با نماینده ایشان برای رسیدن به یک توافق تاکنون نتیجه‌ای نداشته است و ادامه دارد».

 

گروه نرم افزاری ماهور

21:30/ تماس گل‌محمدی و پرسپولیسی‌ها با بیرانوند

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس یکی از افرادی است که در این 24 ساعت تلاش زیادی برای منصرف کردن بیرانوند انجام داده است. او دو مرتبه با بازیکنش صحبت کرده و سعی کرده او را قانع کند که در تیم بماند. یحیی البته تنها کسی نبوده که با بیرانوند صحبت کرده، چند بازیکن پرسپولیس و حتی مربیان سابق بیرانوند هم با او درباره اتفاقات اخیر حرف زدند. این در حالی‌ست که شایعه شده حتی قرارداد بین استقلال و بیرانوند امضا شده، شایعه‌ای که بعید است صحت داشته باشد. درباره مبلغ قرارداد هم ارقام عجیبی به گوش می‌رسد؛ بالای 90 میلیارد تومان برای دو سال!

18:30/ معاون حقوقی پرسپولیس: بیرانوند اجازه فسخ ندارد

در میان اخبار ضدونقیض درباره ادامه مذاکرات بیرانوند با استقلال و پیشنهاد بیرانوند به پرسپولیس برای عقد قرارداد جدید، معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در مصاحبه‌ای عنوان کرد که بیرانوند اجازه فسخ ندارد. او در این باره به تسنیم گفت: «طبق قراردادی که در تاریخ 29 تیر ماه 1401 با بیرانوند امضا کردیم، این بازیکن سه فصل با باشگاه قرارداد دارد. در مورد اصل مبلغ قرارداد نیز تمام مبلغ قرارداد او به طور کامل پرداخت شده است. البته ما باید پول مالیات او را هم به سازمان لیگ پرداخت کنیم که بر همین اساس می‌گوییم کل مبلغ قرارداد بیرانوند پرداخت شده است. بحث آپشنی هم که مطرح می‌شود مربوط به یک ماه قبل است و به تازگی فعال شده. مهمتر از همه اینها این است که طبق ماده 11 مندرج در قرارداد بیرانوند، بازیکن اجازه فسخ قرارداد یکطرفه ندارد. طبق بند 4 ماده 19 آیین‌نامه نقل‌وانتقالات نیز از استقلال شکایت می‌کنیم، چون این باشگاه با بازیکن تحت قرارداد ما مذاکره کرده است. طبق قانون باشگاه برای مذاکره با بازیکن، باید باشگاه طرف قرارداد را مطلع کند. این اتفاق هم ناشی از آن است که مدیرانی که در رأس این باشگاه حضور دارند هیچ اطلاعی از قانون ندارند».

 

15:20/ اولین واکنش رسمی پرسپولیس با تهدید شکایت از استقلال

باشگاه پرسپولیس سرانجام به فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند واکنش نشان داد. جالب اینکه در بیانیه باشگاه پرسپولیس بدون نام بردن از استقلال عنوان شده از این باشگاه شکایت خواهد شد. «از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست امروز هیأت مدیره، موضوع فسخ قرارداد از سوی علیرضا بیرانوند و احتمال اغوای وی توسط یکی از باشگاه‌های حاضر در لیگ‌ برتر بود. براساس مصوبه هیأت مدیره مقرر شد باشگاه پرسپولیس موضوع را در مراجع حقوقی و انضباطی از جهت تلاش برای اغوای بازیکن تحت قرارداد توسط باشگاه رقیب و همچنین بازگشت بازیکن و ادامه قرارداد با توجه به پرداخت تا ۹۰ درصد و همچنین مقررات ناظر بر نقل و انتقالات فوتبال ایران تحت پیگیری قرار بدهد».

 

13:30/ جلسه بی‌نتیجه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس

اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس امروز جلسیه‌ای با حضور یحیی گل‌محمدی برگزار کردند تا اتفاقات اخیر را بررسی کنند. گل‌محمدی پس از اتمام جلسه با ناراحتی محل جلسه را ترک کرد و گفت: «مشکلات زیادی داریم. در این جلسه چیزی حل نشد و جلسه خوبی هم نبود. اتفاق خاصی درمورد مشکلات ما نیفتاده و در جلسه امروز هم به نتیجه خوبی نرسیدیم». او درمورد مباحث مطرح شده درخصوص احتمال استعفایش هم به صورت کوتاه توضیح داد: «سعی داریم مشکلات را حل کنیم.» این درحالی بود که رضا درویش در اقدامی خبرساز با حالتی عجیب از دست خبرنگاران فرار کرد و توضیح خاصی هم نداد. او در صندلی عقب ماشین خوابید و خود را پوشاند!

 

12:30/ واکنش پورعلی‌گنجی و امیری

مرتضی پورعلی‌گنجی، هم‌تیمی بیرانوند در پرسپولیس و یکی از دوستان صمیمی «بیرو»، اولین بازیکن پرسپولیس بود که به جدایی شماره یک قرمزها واکنش نشان داد. او با ابراز نارضایتی از شرایط پیش آمده، در صفحه شخصی‌اش نوشت: «من به عنوان یک بازیکن حق دارم از خودم سوال کنم که چرا پرسپولیس بعد از نمایش فوق‌العاده پارسال که با همت بازیکنان و کادرفنی و البته حمایت مدیران باشگاه حاصل شد، باید در چنین مضیقه‌ای قرار داشته باشد؟ تا کی قرار است قهرمانی‌ها بدون پاداش و بدون جایزه باقی بماند؟ سوال دیگر من این است ما به واسطه عملکرد خوب‌مان در فصل گذشته آیا نباید تفاوتی با بقیه داشته باشیم؟ کاری که علی بیرانوند انجام داده و گره ذهنی که او در آن گیر کرده، واکنشی به این اتفاقات است؛ اینکه پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین باشگاه فوتبال ایران، آنقدر درگیر مشکلات اقتصادی است که توان ایجاد ملزومات لازم برای شروع تمرینات پیش فصل را ندارد.»

 

وحید امیری دیگر فرد نزدیک به بیرانوند هم در اینستاگرام خود عنوان کرد که بیرانوند جایی نمی‌رود که قلب هواداران پرسپولیس بشکند.

12:00/ کریمی: ما مذاکره کردیم

حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال در شرایطی که پیش از این مذاکره با علیرضا بیرانوند را تکذیب کرده بود، امروز در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: «ما با بیرانوند مذاکره داشته‌ایم و این موضوع صحت دارد. در نقل و انتقالات تابستانی هستیم و باشگاه‌ها مذاکرات را با گزینه‌های مدنظر انجام می‌دهد و مذاکره با بیرانوند هم در همین راستا انجام گرفته است».

 

10:00/ سازمان لیگ: مسئول قانونی بودن فسخ ما نیستیم

فرشید طاهری مسئول نقل‌وانتقالات سازمان لیگ، بعد از فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با «خبرگزاری آنا» در مورد اینکه آیا این فسخ قانونی است یا نه، گفت: «تشخیص قانونی بودن این فسخ قرارداد بر عهده ما نیست و به عهده کمیته وضعیت فدراسیون است. بر اساس آئین‌نامه درست و غلط بودن این مساله را فقط کمیته وضعیت فدراسیون تشخیص می‌دهد و ما موظف هستیم این فسخ را ثبت کنیم. اگر باشگاه پرسپولیس به این فسخ قرارداد اعتراض دارد، باید از این بازیکن شکایت کند تا پرونده برای او تشکیل و مراحلش طی شود اما تاکید می‌‌کنم بررسی این موضوع توسط کمیته وضعیت انجام می‌شود». این درحالی‌ست که علی خطیر، مشاور رئیس فدراسیون امروز دوباره تایید کرد که فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس غیرقانونی است.

 

4 بامداد/ خبیری: بازی با احساسات هواداران تاوان دارد

حسین خبیری یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، اولین فردی از این باشگاه بود که به فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با آن‌ها واکنش نشان داد. خبیری که در جریان فسخ این قرارداد بود، چند ساعت قبل از اینکه بیرانوند به سازمان لیگ برود، با انتشار استوری‌ای در صفحه شخصی خود نوشت: «هواداران عزیز پرسپولیس که نگران شایعات ساعات اخیر بودید، وقتی شما نگران و مضطرب باشید خواب بر ما هم حرام است. ما هم مثل شما تا صبح نخوابیدیم و ماجرا را پیگیری کردیم. حتما با همه وجودم شرافتا تلاش می‌کنم این اتفاق نیفتد. اما بعد از آن رفتار این چند نفر که با روح و روان هوادارای ما بازی کردند را بی‌پاسخ نمی‌گذارم. بازی با احساسات میلیون‌ها هوادار عاشق و مظلوم تاوان دارد. بترسید از تحریم و ورشکستگی شرکت‌ها هواپیمایی‌تان.»

 

باشگاه پرسپولیس بعد از فسخ یکطرفه قرارداد بیرانوند با آن‌ها، قرار است امروز جلسه هیات مدیره‌اش تشکیل شود و شنیده می‌شود که یحیی گل‌محمدی که تاکید زیادی به حفظ بیرانوند برای فصل جدید هم دارد، با رضا درویش مدیرعامل این باشگاه دیدار خواهد کرد. آن چیزی که مشخص است، روز شلوغی را پرسپولیسی‌ها پشت سر خواهند گذاشت.

60 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا