آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

آخرین وضعیت انتقال جنجالی؛ همه تردیدهای مثلث بیرانوند، پرسپولیس و استقلال

علیرضا بیرانوند، امروز هم روز خبرسازی را پشت سر گذاشت.

یک نام در دو روز اخیر تمامی اخبار فوتبال ایران را زیر سایه خود قرار داده است؛ علیرضا بیرانوند. شماره یک قرمزها دیروز صبح در یک اقدام شوکه‌کننده با برگه فسخ قرارداد خود از محل سازمان لیگ برتر خارج شد تا یک خبر جنجالی در راس اخبار قرار بگیرد؛ «بیرانوند از پرسپولیس جدا شد تا استقلالی شود». تایید مذاکره باشگاه استقلال با این بازیکن ملی‌پوش هم این بمب را در آستانه انفجار قرار داد. پرسپولیسی‌ها تلاش خود را برای خنثی کردن بمب شروع کردند؛ تجمع هواداران، تماس‌های یحیی گل‌محمدی و حضور شبانه رئیس هیات مدیره پرسپولیس در منزل بیرانوند.

 

امروز قرار بود روز تصمیم گیری بیرانوند باشد. از یک طرف او منتظر رقم قرارداد جدیدش با پرسپولیس بود و از طرف دیگر هم شنیده شد نماینده او آخرین دور مذاکرات را با مدیران استقلال انجام داده است. با این حال آخرین اخبار این پرونده نشان می‌دهد که موضوع به همین سادگی‌ها که بیرانوند فکر می کرد نیست.

 

استقلال نگران فسخ قرارداد

رقم پیشنهادی استقلال به علیرضا بیرانوند یک رقم باورنکردنی است؛ 95 میلیارد تومان برای دو سال. برخی منابع حتی این رقم را تا 120 میلیارد تومان گزارش کردند. ماجرا از این قرار است که بیرانوند از مبلغ قراردادش با پرسپولیس راضی نیست، قراردادش را یک‌طرفه فسخ کرد تا امکان انعقاد قرارداد با استقلال را داشته باشد. درست است که جذب بیرانوند یک پیروزی تاریخی برای استقلال است حالا اما شنیده می شود که استقلالی‌ها در چند ساعت اخیر نگرانی‌هایی از این بابت به سراغ شان آمده است. نخست اینکه انتشار این رقم باعث اعتراض مراجع نظارتی شده امروز حتی سخنگوی قوه قضائیه هم به این موضوع واکنش نشان داد. شنیده شد مراجع بالادستی هم با این انتقال موافق نیستد. نگرانی مهم‌تر اما به به مسائل حقوقی برمی گردد. پرسپولیسی‌ها و چند کارشناس حقوقی برخلاف بیرانوند و وکلیلش معتقدند که «بیرو» اجازه فسخ قرارداد نداشته و این اقدام او غیرقانونی است. پرسپولیس در همین راستا از استقلال هم به دلیل اغوا بازیکنش شکایت کرد. همین موضوع کمی استقلال را مردد کرده است. اگر در آینده ثابت شود که فسخ قرارداد بیرانوند قانونی نبوده محرومیت سنگینی گریبان استقلال و بیرانوند را می گیرد؛ شبیه پرونده مهدی طارمی و ریزه‌اسپور ترکیه. استقلالی‌ها یک راه پیش روی خود می‌بینند ابتدا از قانونی بودن فسخ قرارداد بازیکن مدنظرشان مطمئن شوند، سپس کار را نهایی کنند. درباره رقم قرارداد هم راه‌حل‌هایی وجود دارد. باشگاه‌های متمول معمولا با ستاره‌هایشان دو نوع قرارداد دارند. یک قرارداد ثبت شده در سازمان لیگ و یک قرارداد با پرداخت‌های خارج از قرارداد رسمی. نگرانی بزرگ استقلال همان موضوع فسخ قراراد و محرومیت احتمالی است و به نظر می‌رسد به همین دلیل کمی با دقت بیشتری این پروژه را پیگیری می‌کند.

گروه نرم افزاری ماهور

بیرانوند نگران یاغی شدن

دروازه‌بان خبرساز پرسپولیس هم مانند باشگاه استقلال کمی نگران عواقب فسخ قرارداد است. نگرانی بزرگ‌تر او هم اما موضوع دیگری است؛ تخریب چهره‌اش بین هواداران پرسپولیس. بیرو می‌داند که پرسپولیسی‌ها به این راحتی با این انتقال جنجالی کنار نمی‌آیند، در همین دو روز کم توهین و انتقاد نشنیده است. او از یک چهره محبوب به یک چهره منفور تبدیل می‌شود. سالها باید با این حواشی بجنگد و شاید این موضوع آرامش زندگی‌اش را بهم بزند. به همین دلیل است که بیرانوند در مذاکره شب گذشته با مدیران پرسپولیس عنوان کرده با رقمی حدوداً 40 میلیارد کمتر از پیشنهاد استقلال حاضر به انعقاد قرارداد جدید است. با این اتفاق هم رقم قرارداد بیرانوند پیشرفت قابل توجهی نسبت به قبل می‌کند و هم او از عواقب یاغی شدن نجات پیدا خواهد کرد. بیرانوند امروز در انتظار تماس پرسپولیسی‌ها بود که تا غروب خبری از آنها نشد. به نظر می‌رسد او همچنان منتظر باقی می‌ماند تا با پرسپولیس با یک رقم مطلوب به توافق برسد، سپس از هواداران دلجویی کند. موافقت نکردن پرسپولیس با خواسته بیرانوند اما او را به سمت استقلال هل می‌دهد. برخلاف اخبار منتشر شده بیرانوند امروز چکی از طرف استقلال دریافت نکرذه است و در صورت پاپس کشیدن پرسپولیس باید مراحل عقد قرارداد با استقلال را استارت بزند.

 

پرسپولیس نگران اعتراض بازیکنان

مدیریت پرسپولیس دیشب با چراغ سبز بیرانوند برای ماندن روبرو شد. اما چرا آنها امروز برای عقد قرارداد با بیرانوند گامی برنداشتند؟ رقم پیشنهادی بیرانوند برای دو سال به پرسپولیس رقمی بین 70 تا 80 میلیارد تومان گزارش شده است. این رقم مورد رضایت باشگاه پرسپولیس نیست و مدیران پرسپولیس و حتی سرمربی نگران‌اند با پرداخت چنین رقم هنگفتی به بیرو، سایر بازیکنان هم درخواست ارقام مشابه کنند. آنها این نگرانی را دارند تن دادن به رقم درخواستی بیرانوند باعث بهم خوردن آرامش تیم قهرمان شود. از طرفی هم جدایی بیرانوند یک ضربه بزرگ به پرسپولیس وارد می کند. پرسپولیسی‌ها در حال بررسی همه جوانب‌اند، با خریدن زمان می‌خواهند رقم درخواستی بیرانوند را پایین بیاورند. آنها با اهرم تاکید به غیرقانونی بودن فسخ قرارداد، مذاکره مجدد، فشار هواداران و برخی مسوولان فعلا توانستند از استقلالی شدن پرسپولیس جلوگیری کنند. فعلا هیچ. ضلع این مثلث تصمیم نهایی را نگرفته است.

48 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا