آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تاتنهام ۱-۰ منچسترسیتی: هدیه تیم کونته به آرسنال

تاتنهام در هفته بیست و دوم لیگ برتر در خانه‌اش موفق شد منچسترسیتی را شکست دهد تا فاصله شاگردان گواردیولا با آرسنال کاهش پیدا نکند.

منچسترسیتی در حالی امشب در هفته بیست و دوم لیگ برتر به خانه تاتنهام رفته بود که امیدوار بود با کسب سه امتیاز از این مسابقه فاصله‌اش با آرسنال صدرنشین را به دو امتیاز کاهش دهد.

 

این بازی فرصتی عالی برای شاگردان پپ گواردیولا بود چرا که آرسنال دیشب مقابل اورتون شکست خورد و ۵۰ امتیازی باقی ماند. سیتی اگر می‌توانست تاتنهام را از پیش رو بردارد با یک بازی بیشتر از توپچی‌ها به فاصله ۲ امتیازی آنها می‌رسید. تاتنهام اما از سوی دیگر مصمم بود انتقام شکست ۴-۲ مقابل سیتی در دیدار روز ۱۹ ژانویه را بگیرد.

 

درحالیکه خولین آلوارز در دقایق اولیه شوتی خطرناک به سمت دروازه تاتنهام شلیک کرد تا اولین موقعیت از آن سیتی باشد اما هری کین در دقیقه ۱۵ نه تنها تیمش را پیش انداخت بلکه به یک رکورد استثنایی رسید. پاس اشتباه رودری را هویبرگ قطع کرد و توپ را به هری کین رساند. او فضای خوبی پیدا کرد و با یک شوت عالی موفق شد ادرسون را شکست داده و توپ را به گوشه سمت چپ دروازه سیتی بفرستد. این دویست و شصت و هفتمین گل هری کین برای تاتنهام بود و باعث شد او بهترین گلزن تاریخ این تیم لقب بگیرد.

در دقایق بعدی سیتی بود که روی دروازه تاتنهام فشار می‌آورد ولی شاگردان کونته با دفاعی منطقی اجازه ندادند موقعیتی جدی روی دروازه‌شان خلق شود. در دقیقه ۴۲ هالند توپ را به دست آورد و به گریلیش سپرد. او از سمت چپ به سمت مرکز حرکت کرد و شوتی کات‌دار شلیک کرد که از کنار دروازه بیرون رفت.

 

در دقیقه ۴۵+۲ سیتی تیر دروازه تاتنهام را به لرزه درآورد. سانتر گریلیش بعد از برخورد به تاتنهامی‌ها به محرز رسید و او بلافاصله به سمت دروازه تاتنهام شلیک کرد. توپ او به پایین تیر دروازه اصابت کرد و بهترین فرصتی سیتی در این نیمه از دست رفت. نیمه اول با برتری ۱-۰ تاتنهام به پایان رسید.

 

سیتی نیمه دوم را هم با تهاجم آغاز کرد و اولین موقعیت را توسط خولین آلوارز ایجاد کرد که شوت او با برخورد به زانوی اریک دایر منحرف شد و به گل تبدیل نشد. چند دقیقه بعد آکانجی بخت خود را آزمایش کرد اما توپ او توسط رومرو بلوکه شد. دی‌بروینه سعی کرد توپ برگشتی را به گل تبدیل کند اما شوت او از کنار دروازه بیرون رفت.

آلوارز که برای گلزنی بی‌تاب به نظر می‌رسید پاس دی‌بروینه را به سمت دروازه شلیک کرد اما توپ کات‌دار او با اختلافی اندک از کنار دروازه بیرون رفت.

 

موقعیت بعدی نصیب هری کین شد تا دو گله شود. پاس خوب سون به او با شوتی محکم همراه شد که در میانه راه بعد از برخورد به بازیکنان سیتی منحرف شد.

در دقیقه ۷۷ دی‌بروینه با یک اشتباه توپ را از دست داد تا سون هیونگ مین از راه دور به سمت دروازه سیتی شوت بزند. ادرسون واکنش خوبی داشت و توپ را دفع کرد اما این توپ برگشتی به هری کین رسید. سانتر او را هویبرگ به سمت دروازه فرستاد که دقیق نبود و بیرون رفت.

 

در حالیکه تنها سه دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود تاتنهام ۱۰ نفره شد. این بازیکن آرژانتینی گریلیش را سرنگون کرد تا با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شود.

در دقیقه ۸۹ منچسترسیتی صاحب آخرین فرصت خود برای به تساوی کشاندن نتیجه شد اما ضربه دی‌بروینه با برخورد به دیواره دفاعی تاتنهام دفع شد تا این فرصت هم از دست برود. بازی در نهایت با پیروزی ۱-۰ تاتنهام به پایان رسید تا اختلاف سیتی با آرسنال همچنان ۵ امتیازی بماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا