آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تارتار: حق‌مان شکست نبود چون خیلی بهتر از حریف بودیم!

سرمربی ملوان بندرانزلی از عملکرد شاگردانش مقابل استقلال ابراز رضایت کرد و تیمش را لایق باخت در مسابقه امشب ندانست.

ملوان بندرانزلی برای دومین هفته پیاپی ناکام در کسب امتیاز بود و انزلی‌چی‌ها بعد از آن‌که هفته گذشته در خانه مقابل ذوب‌آهن اصفهان مغلوب شدند، امشب هم در ورزشگاه آزادی تهران دست‌شان از رسیدن به امتیاز کوتاه ماند و نتوانستند دروازه آبی‌پوشان پایتخت را باز کنند تا با وجود آنکه نمایش قابل‌قبولی در دو بازی ابتدایی‌شان داشتند، همچنان عدد صفر در مقابل امتیازات آن‌ها در جدول رده‌بندی خودنمایی کند. در مسابقه امشب شاگردان تارتار بهترین فرصت را هم برای گلزنی به استقلال به‌دست آوردند اما ضربه پنالتی ملوانی‌ها را حسین حسینی مهار کرد تا شرایط علیه ملوان دنبال شود.

 

مهدی تارتار بعد از آنکه در دومین بازی متوالی در قامت سرمربی ملوان بندرانزلی کارش را با شکست به پایان برد، به سالن کنفرانس خبری ورزشگاه آزادی تهران رفت تا عملکرد شاگردانش در مسابقه امشب مقابل استقلال را تحلیل و بررسی کند. تارتار در بخشی از صحبت‌های خود به طور ویژه از عملکرد شاگردانش قدردانی کرد و حتی مدعی شد که ملوانی‌ها در بازی امشب نمایشی به مراتب بهتر از آبی‌پوشان پایتخت داشتند و حق‌شان شکست نبوده است.

 

یاد ملوانی افتادم که یقه تیم‌های بزرگ را می‌گرفت!

تارتار درباره عملکرد تیمش در بازی امشب گفت: «بازی خوبی را مقابل استقلال انجام دادیم، علی‌رغم اینکه شکست خوردیم در تمام آمارها بهتر از استقلال بودیم. در خلق موقعیت، پنالتی، کرنر و حتی مالکیت بهتر از استقلال بودیم. چند تا اشتباه در نیمه اول داشتیم که ممکن بود کار دستمان بدهد ولی موقعیت آن‌چنانی به استقلال ندادیم. اگر پنالتی ما گل می‌شد، شرایط خیلی فرق می‌کرد و می‌توانستیم از ضدحملات‌مان استفاده کنیم و فضاهای بیشتری به دست می‌آوردیم. با وجود اینکه تیم ما خیلی دیر شکل گرفت و تغییرات زیادی داشتیم مقابل استقلال بازی آبرومندانه‌ای انجام دادیم و مستحق شکست نبودیم».

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی ملوان با اشاره به عملکرد خوب تیمش و ضربه پنالتی از دست رفته توضیح داد: «انصافاً حق‌مان باخت نبود و حتی می‌توانستیم ببریم. این ملوان، ما را امیدوار کرد و ما را یاد ملوانی انداخت که در گذشته یقه تیم‌های بزرگ را می‌گرفت، امیدواریم که در نتیجه‌گیری هم بهتر عمل کنیم و شرایط‌مان بهتر شود. ما همیشه در روز قبل از بازی تمرین پنالتی داریم و هر کسی هم بهتر پنالتی بزند پنالتی‌زن برتر ما می‌شود. من به مهران قول دادم که اگر فرصتی پیش آمد در بازی پنالتی بزند، البته حسینی هم گلر باتجربه‌ای است و خوب عمل کرد، اما بازیکن ما می‌توانست بهتر ضربه پنالتی بزند. ما باید بهتر عمل کنیم تا خیلی سریع هواداران‌مان را شاد کنیم، اصلاً خوب نیست که دو باخت در دو هفته اول داشته باشیم».

 

گفته بودم که مرادمند در ضربات ایستگاهی خطرناک است

مهدی تارتار درباره دورنمای نتایج ملوان در لیگ بیست‌وسوم گفت: «فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، همانطور که امروز هم می‌توانست نتیجه عوض شود. سعی می‌کنیم رتبه‌ای در شأن و شخصیت مردم انزلی و ملوان کسب کنیم. ملوان در گذشته قدرتمند بوده و تیم باریشه و بااصالتی است. ما امیدوارم که جایگاه مناسبی به دست بیاوریم».

 

تارتار در واکنش به شرایط استقلال در مسابقه امشب گفت: «حُسن کار استقلال این است که تیم سال گذشته‌شان را دارند. اگر شرایط این تیم را بررسی کنیم شاید فقط مهرداد محمدی به جمع این تیم اضافه شده است و سایر بازیکنان، همان نفرات فصل گذشته هستند و از هم شناخت خوبی دارند. ما به بازیکنان‌مان تذکر دادیم که در ضربات ایستگاهی مرادمند خطرناک است و خوب عمل می‌کند و بازیکن مستقیمی که باید مقابل مرادمند قرار می‌گرفت، قطعاً جریمه سنگین خواهد شد، چون ما به بازیکنان‌مان گفته بودیم اگر در وظایف‌شان خوب عمل نکنند با جریمه سنگینی روبه‌رو خواهند شد».

بازیکن مامور مهار مرادمند را جریمه می‌کنم!

سرمربی ملوان در ادامه صحبت‌هایش بار دیگر از شاگردانش تعریف و تمجید کرد و گفت: «ما بازنده بودیم، ولی شجاعانه و خوب بازی کردیم و حق‌مان باخت نبود. شاید اگر در نیمه اول می‌توانستیم پنالتی‌مان را به گل تبدیل کنیم شرایط خیلی فرق می‌کرد. الان می‌توانم بگویم که امروز بدشانس بودیم. به هر دو تیم خسته‌نباشید می‌گویم و مسئولیت این باخت برعهده من است و از هواداران‌مان عذرخواهی می‌کنم و از آن‌ها می‌خواهم که صبور باشند. ما موقعیت آن‌چنانی به استقلال ندادیم مگر اشتباهاتی که در 10 دقیقه ابتدایی بازی داشتیم که می‌توانست ما را دچار مشکل کند».

 

مهدی تارتار تیمش را در مسابقه امشب برتر از استقلال توصیف کرد و توضیح داد: «ما در ورزشگاه آزادی در همه آمارها اگر اشتباه نکنم از استقلال برتر بودیم. ما گفته بودیم که خطرناک‌ترین بازیکن استقلال در زمان ضربات ایستگاهی مرادمند است و یکی از خوش‌فیزیک‌ترین بازیکنان‌مان را مأمور مهار این بازیکن کرده بودیم که اشتباه کرد. ما همان‌طور که برای برد پاداش داریم، برای اشتباهات هم جرائم تعیین می‌کنیم. از منِ مربی تا بازیکنان جریمه داریم. من هم باید جریمه شوم. اساساً هرکسی که اشتباه می‌کند باید تاوانش را پس بدهد. ما باید اشتباهات‌مان را کم کنیم تا با بازی خوب نتایج خوب هم به دست بیاوریم».

 

حمایت‌هایی که از استقلال و پرسپولیس می‌شود از ملوان نمی‌شود

تارتار با اشاره به مشکلات بدنسازی تیم ملوان گفت: «ما آخرین تیمی بودیم که کارمان را شروع کردیم و از سایر تیم‌ها عقب هستیم و چند هفته‌ای زمان می‌برد تا به بقیه تیم‌ها برسیم و اُفت بدن بچه‌ها طبیعی بود. ما کاملاً استقلال را در این بازی کنترل کرده بودیم و بعد از 10 دقیقه شروع بازی کاملاً مسلط بر بازی بودیم، اما کم‌دقت عمل کردیم. زیبایی‌های فوتبال به همین اتفاقاتش است و به استقلال تبریک می‌گویم و امیدوارم موفق باشند».

 

سرمربی ملوان در پاسخ به سوالی درباره ناکامی سریالی او و تیم‌هایش در مقابل 3 تیم مدعی فوتبال ایران توضیح داد: «استقلال، پرسپولیس و سپاهان در طول فصل در چند بازی می‌بازند؟ حتی استقلال دو سال پیش بدون باخت قهرمان شد. همین که با پارس جنوبی دو بار استقلال شکست دادیم خیلی مهم است. ما پتانسیل‌مان آنقدر نیست که این سه تیم را به راحتی شکست دهیم. همه مربیان آمارشان مقابل پرسپولیس، استقلال و سپاهان به همین شکل است. این موضوع طبیعی است شرایط تیم‌ها با این سه تیم قابل مقایسه نیست، ما یک تیم مردمی هستیم، ولی حمایت‌هایی که از استقلال و پرسپولیس می‌شود از ملوان نمی‌شود. ما هم هوادارانی داریم که تیم‌شان را حتی بیشتر از استقلال و پرسپولیس دوست دارند و امیدواریم که از این تیم نیز حمایت شود».

 

مهدی تارتار در واکنش به آخرین سوال درباره غیبت محمدرضا خانزاده گفت: «خانزاده دچار سرماخوردگی شده و چند روزی است که در خانه استراحت می‌کند و در این بازی همراه ما نبود».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا