اخباراسلایدرمهمترین اخبار روز

تباس: طرفدار رئال مادرید هستم؛ پرس هرگز بازنده نیست/ بارسلونا به لالیگا آسیب می‌زند

رئیس سازمان لالیگای اسپانیا در مورد مسائل مختلفی از جمله بارسلونا، پرونده نگریرا، سوپرلیگ اروپا و مقایسه لیگ اسپانیا با سایر لیگ‌ها صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خاویر تباس که برای دوره پیش‌روی ریاست سازمان لالیگا کاندیدا شده است، گفت: نمی‌خواهیم مدل لیگ برتر انگلیس را در لالیگا پیاده کنیم. در این صورت رئال مادرید و بارسلونا آسیب خواهند دید چون این دو باشگاه مالکی ندارند. ما باید از سیستم موجود خود دفاع کنیم.

وی افزود: تنها لیگی که می‌توانیم خود را با آن مقایسه کنیم بوندس‌لیگای آلمان است چون تنها لیگی است که در آن پایدار هستیم. اولین باری که آنها یک قرارداد غیرعادی امضا کردند با هری کین بود. لیگ برتر در پنج سال بیش از 5 میلیارد یورو ضرر کرده است. لالیگا اما چیزی از دست نداد. می‌توانیم این مدل را پیاده کنیم که آمریکایی‌ها برای سرمایه‌گذاری بیایند، اما در این صورت به ضرر لیگ برتر نزدیک خواهیم شد.

رئیس لالیگا تصریح کرد: باید از لیگ خود و باشگاه‌های‌مان دفاع کنیم. این نمی‌تواند همانند قبل باشگاهی باشد که 700 میلیون یورو به دولت و 100 میلیون یورو به بازیکنان بدهکار باشد. من چنین چیزی را نمی‌خواهم. خودمان را با بوندس‌لیگا مقایسه می‌کنیم، نه با لیگ یک فرانسه که در آن همه باشگاه‌ها ضرر می‌کنند و نه با سری A ایتالیا که ضرر می‌کند و به مقامات مالیاتی نیز بدهکار است.

رئیس لالیگای اسپانیا درباره وضعیت باشگاه بارسلونا اظهار داشت: بارسلونا برای جذب بازیکن جدید در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی باید چیزهایی را تغییر دهد. بارسا به خاطر وضعیت مالی خود به لالیگا آسیب می‌زند. بارسلونا در مورد سقف رعایت سقف دستمزد بازیکنانش تلاش زیادی کرده است. آنها هنوز هم باید تلاش بیشتری کنند.

وی در مواجهه با این پرسش که «آیا آنقدر شجاع هستید که بگویید بارسلونا (در صورت عدم رعایت سقف دستمزدها و بازی جوانمردانه مالی) به دسته دوم سقوط می‌کند؟»، گفت: اگر قاضی چنین می‌گوید… پس بله این را می‌گفتم. این چیزی است که قاضی تصمیم می‌گیرد، همانطور که چند سال پیش در مورد الچه انجام داد. تنها قدرتی که داشتم این بود که برخی حقایق را محکوم کنم. من می‌توانم حقایق را محکوم کنم، اما تحریم‌ها در مسئولیت من نیست.

گروه نرم افزاری ماهور

تباس درباره اینکه پرونده نگریرا (پرونده‌ای که باشگاه بارسلونا متهم است که در دوره ریاست خوسه ماریا بارتومئو به خوسه ماریا انریکس نگریرا نایب رئیس سابق کمیته داوران اسپانیا ارقامی را به صورت مخفیانه پرداخت کرده تا گزارش‌های داوری بازی‌های لالیگا را دریافت کند) چطور به پایان خواهد رسید، گفت: راه طولانی است، اما رفتارهایی وجود دارد که هیچ توضیحی ندارد. مراحل در حال بررسی است. باشگاه را می‌توان محکوم کرد، اما مدیران را نیز می‌توان تبرئه کرد. هر چیزی ممکن است.

رئیس سازمان لالیگای اسپانیا درباره رابطه‌اش با لاپورتا رئیس باشگاه بارسبلونا گفت: ما با هم صحبت کردیم و برخی سوء تفاهمات برطرف شد. در پرونده نگریرا، باید ثابت شود که باشگاه بارسلونا مقصر است، در غیر این صورت، محرومیتی برای این باشگاه وجود نخواهد داشت.

خاویر تباس در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: منچسترسیتی در 6 فصل اخیر 5 بار قهرمان لیگ برتر شده که در چند مورد با 100 امتیاز به قهرمانی رسیده است، این در حالی است که بارسلونا و رئال مادرید در چندی سال اخیر بیش از 80 امتیاز کسب نکرده‌اند و ما در سال‌های اخیر سه قهرمان مختلف داشته‌ایم، رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید.

وی افزود: در لوشامپیونه، پاری‌سن‌ژرمن اکثر دستمزد این لیگ را پرداخت می‌کند. آنها پول زیادی از دست دادند، اما موفق شدند مارکو وراتی را به یک باشگاه قطری (العربی) بفروشند، آن هم به قیمتی که یک باشگاه در لیگ قطر نمی‌تواند چنین درآمدی داشته باشد.

رئیس سازمان لالیگا درباره تلاش دو باشگاه بارسلونا و رئال مادرید برای احیای پروژه سوپرلیگ اروپا اظهار داشت: این تصمیم آنهاست. من آن را درک نمی‌کنم و کم ‌و بیش از دست آنها عصبانی هستم. این تصمیمی است که نمی‌توانم به آن احترام بگذارم چون سوپرلیگ به ما آسیب می‌زند. فلورنتینو (رئیس باشگاه رئال مادرید) هرگز بازنده نیست. خطر وجود دارد. سوپرلیگ، لیگِ رئال مادرید و بارسا و سپس آنچه برخی از باشگاه‌های اتحادیه باشگاه‌های اروپا پیشتاز هستند، وجود دارد. سوپرلیگ اروپا با نام دیگری و به طور آهسته در حرکت است.

خاویر تباس که از سال 2013 رئیس سازمان لالیگای اسپانیا است، تأکید کرد: قبلاً گفته‌ام که در دوره ریاستم از 65 سالگی‌ام فراتر نخواهد رفت. اکنون 61 ساله هستم و اگر دوباره در انتخابات پیروز شوم، این آخرین دوره من به عنوان رئیس لالیگا خواهد بود. من به چندین باشگاه تعهداتی دارم.

رئیس سازمان لالیگا در مواجهه با این پرسش که «آیا شما طرفدار رئال مادرید هستید؟»، گفت: بله، من طرفدار رئال مادرید هستم، اما مد‌ت‌ها پیش تعصبم را به این تیم از دست دادم.

67 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا