آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

خاویر تباس خواستار تغییر شکل لیگ قهرمان اروپا؛ طرحی نو در اندازیم!

درخواست جدیدی به یوفا ارائه شده است.

خاویر تباس رئیس لالیگا از یوفا درخواست کرده برای بالا رفتن ارزش لیگ‌های همه کشورها، شیوه لیگ قهرمانان اروپا را تغییر دهد.

 

در فرمت فعلی لیگ قهرمان اروپا، 32 تیم در مرحله گروهی حضور پیدا می‌کنند و 8 گروه چهار تیمی در 6 مسابقه رفت و برگشت با یکدیگر بازی می‌کنند؛ این در حالی است که برخی از کشورها سهمیه اندکی برای حضور در این رقابت در اختیار دارند و خاویر تباس از یوفا درخواست کرده شیوه لیگ قهرمان اروپا را به مدل قبلی خود بازگرداند.

 

او گفت: «از فصل 2025-2024 لیگ قهرمان شکل تازه‌ای به خود خواهد گرفت، اما شیوه آن باید به طور کلی عوض شده و به تیم‌های بیشتری از گوشه و کنار اروپا بها داده شود. من نماینده لالیگا هستم اما حضور 4 تیم از اسپانیا به پیشرفت لیگ قهرمان اروپا کمکی نمی‌کند.»

 

این در حالی است که باشگاه‌های لالیگا بیشترین تعداد قهرمانی را در لیگ قهرمانان اروپا به دست آورده‌اند و رئال مادرید با 14 قهرمانی در رده اول قرار دارد.

 

تیم‌های بیش‌تر، جذابیت بالاتر

بر اساس توافقاتی که در یوفا صورت گرفته است، قرار است به احتمال زیاد از 2 فصل آینده تعداد تیم‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا از 32 تیم به 36 تیم افزایش پیدا کند و چفرین اظهار کرده این موضوع با اکثریت آرا و توافق یوفا و اتحادیه ملی اروپا صورت گرفته است.بر اساس شیوه جدید لیگ قهرمان اروپا، هر تیمی که در مرحله گروهی حضور دارد، باید به جای 6 بازی، 8 تا 10 بازی انجام دهد و شکل بازی‌ها هم متفاوت از قبل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا