آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تبعات انتقال جنجالی در پرسپولیس؛ چرا گل‌محمدی مخالف خرید باهویی است؟

پرسپولیس پس از ماه‌ها مذاکره با گزینه‌های مختلف، سرانجام با نبیل باهویی قرارداد بست. خریدی که یحیی گل‌محمدی با آن موافقت نکرده است.

پرسپولیس در آخرین ساعاتی که فرصت اضافه کردن نام بازیکن جدید برای لیگ قهرمانان آسیا را داشت، نبیل باهویی 32 ساله را به خدمت گرفت. بازیکنی که پیش از این هم، در لیست پرسپولیسی‌ها قرار داشت اما بخاطر کارنامه ضعیف در سال‌های اخیر، توسط کادرفنی رد شده بود. پرسپولیس قصد داشت در روزهای گذشته، با فیلیپه کایسدو قرارداد ببندد. مهاجم اکوادوری، پس از توافق نهایی با سرخپوشان بخاطر مخالفت خانواده‌اش، تصمیم گرفت به ایران نیاید و پرسپولیس را در شرایط پیچیده‌ای قرار داد. مدیران باشگاه هم تصمیم گرفتند در آخرین ساعات، سراغ باهویی بروند و این بازیکن سوئدی را، به تیم‌شان اضافه کنند.

 

مخالفت علنی یحیی

یحیی گل‌محمدی، در نقل و انتقالات تابستانی سخت‌گیری زیادی برای خرید مهاجم خارجی انجام داد. ناکامی خریدهای خارجی او در سا‌ل‌های اخیر، باعث شد با وسواس زیاد دست به انتخاب بازیکن جدید برای تیمش بزند. بیشتر گزینه‌های پرسپولیس، توسط گل‌محمدی رد شدند و بازیکنانی که یحیی آن‌ها را تایید کرد، بخاطر مسائل مالی با باشگاه به توافق نرسیدند. همین موضوع باعث شد پرسپولیس تا پایان نقل و انتقالات تابستانی، نتواند مهاجم جدیدش را به خدمت بگیرد. توافق با فیلیپه کایسدو که مورد تایید باشگاه و گل‌محمدی بود، آخرین شانس آن‌ها به حساب می‌آمد. انتقالی که شکست خورد و باشگاه بدون موافقت سرمربی، تصمیم گرفت با باهویی قرارداد ببندد تا بتواند بازیکن جدیدش را، در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد. حتی بعضی منابع نزدیک به باشگاه، ادعا کرده‌اند گل‌محمدی اطلاعی از بستن قرارداد باشگاه با باهویی نداشته است. مهرداد خانبان و محمد عسگری، دو عضو کادرفنی پرسپولیس استوری مشترکی، با تصویر سکوت و عصبانیت گذاشتند. استوری که به نظر می‌رسد بی‌ربط، به قرارداد باهویی بدون موافقت کادرفنی نباشد.

 

کارنامه پرفراز و نشیب

دلیل مخالفت گل‌محمدی با باهویی، کارنامه او در سال‌های اخیر است. باهویی سوئدی، یک دهه قبل و زمانی که 21 ساله بود، در سطح دوم فوتبال سوئد مطرح شد. او در یک فصل، 15 گل برای روماپویکارنا زد و در رده پنجم بهترین گلزنان سوپرتان یعنی سطح دوم فوتبال سوئد قرار گرفت. باهویی دو سال بعد، در سطح اول سوئد هم این درخشش را تکرار کرد و با پیراهن آیک سولنا توانست 14 گل بزند. آیک سولنا با باهویی، در آن فصل سوم شد و باهویی هم، این بار در لیگ برتر عنوان پنجمین گلزن فصل را به دست آورد. روند پیشرفت باهویی اما، در همین نقطه متوقف شد. او در 9 سال اخیر، در لیگ‌های مختلف جابجا شده اما فقط یک فصل، توانسته تعداد گل‌های زده‌اش را دو رقمی کند. بدترین آمار باهویی هم،‌ به حضور او در خاورمیانه مربوط می‌شود. باهویی سال 2015، به عربستان رفت و پیراهن الاهلی را پوشید. او فقط یک نیم فصل در عربستان دوام آورد، هیچ گلی نزد و از الاهلی جدا شد. فصل پیش هم او در نیم فصل دوم، پیراهن القطر را در لیگ ستارگان قطر پوشید. حاصل کار او در آن چند ماه هم فقط دو بازی فیکس و در نهایت، جدایی بدون گل زده بود. تنها فصل امیدوار کننده باهویی در سال‌های اخیر، سال 2021 بوده که با بازگشت به آیک سولنا سوئد، برای مقطعی احیا شد و فصل را با 10 گل زده به پایان رساند.

گروه نرم افزاری ماهور

تقابل یا آشتی؟

یحیی گل‌محمدی، هنوز واکنشی به خرید باهویی نشان نداده اما سابقه او، نشان می‌دهد معمولا گلایه‌هایش را پنهان نمی‌کند و به زودی، در این مورد صحبت خواهد کرد. خبرگزاری ایسنا ادعا کرده قرارداد پرسپولیس و باهویی، مشروط است و در صورت نارضایتی گل‌محمدی، آن‌ها می‌توانند یک طرفه قرارداد را فسخ کنند. موضوعی که شاید، باعث کمتر شدن اختلاف بین مدیریت و کادرفنی پرسپولیس درباره بازیکن جدید این تیم شود. گل‌محمدی فصل پیش، یورگن لوکادیا را نمی‌خواست اما پس از خرید این مهاجم توسط باشگاه،‌ از او استفاده کرد و نتیجه هم گرفت. کیفیت لوکادیا و باهویی، کاملا متفاوت است، با این حال شاید گل‌محمدی به این بازیکن سوئدی هم فرصت بدهد و از او در ترکیب تیمش استفاده کند. در هر صورت، نبیل باهویی گزینه‌ای نبود که گل‌محمدی ماه‌ها برای خریدنش انتظار کشید تا تبدیل به مهاجم اول پرسپولیس شود.

64 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا