آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تراکتور در خانه مقابل شمس‌آذر غافلگیر شد؛ الهامی در اصفهان مُچ ربیعی را خواباند

در ادامه دیدارهای هفته ششم لیگ برتر، شمس‌آذر قزوین توانست شگفتی‌ساز شود و در تبریز مقابل تراکتور بردی 3 گله را به‌دست آورد.

هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام 7 مسابقه پیگیری می‌شود و تقابل تیم‌های گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان به‌واسطه حضور طلایی‌پوشان اصفهانی در لیگ قهرمانان آسیا به هشتم دی‌ماه موکول شد. در روزهای گذشته، 5 دیدار از هفته ششم لیگ برتر به انجام رسید و امشب (شنبه) دو مسابقه دیگر این هفته از رقابت‌ها به انجام رسید؛ آن‌هم در شرایطی‌که شمس‌آذر در قزوین میهمان تیم تراکتور تبریز بود و ذوب‌آهن اصفهان در خانه برابر مس رفسنجان قرار گرفت.

 

شاگردان سعید دقیقی در تیم شمس‌آذر در اندیشه کسب دومین برد بیرون از خانه خود در لیگ بیست‌وسوم بودند و در طرف مقابل تراکتوری‌ها برای رسیدن به صدر جدول و هم‌امتیاز شدن با پرسپولیس، در سودای آن بودند تا بتوانند پنجمین پیروزی متوالی‌شان را به‌دست آورند. در اصفهان هم ذوبی‌ها برای ورود به کورس مدعیان به دنبال کسب پیروزی خانگی بودند و در آن‌سوی میدان، شاگردان ساکت الهامی برای خروج از بحران نیاز مبرمی به کسب 3 امتیاز در خانه حریف داشتند.

 

شاگردان دقیقی سورپرایز هفته را در تبریز رقم زدند

گروه نرم افزاری ماهور

تراکتور تبریز و شمس‌آذر قزوین از ساعت 18:15 با قضاوت روح‌الله شریفی کار خود را در ورزشگاه یادگار امام تبریز آغاز کردند و نکته عجیب مسابقه، استقبال کم هواداران تراکتور از مسابقه امشب تیم‌شان بود؛ آن‌هم در شرایطی‌که شاگردان پاکو خمس در 4 بازی اخیر توانسته بودند به پیروزی برسند. سبزپوشان قزوینی نیمه نخست را بهتر آغاز کردند و در اندیشه رسیدن به گل برتری بودند اما حملات نصفه‌ونیمه شاگردان سعید دقیقی راه به جایی نمی‌برد. بعد از خلق چند موقعیت روی دروازه تراکتور، اشتباه عجیب صفا هادی و خطای روی رحمان جعفری باعث اعلام ضربه پنالتی به سود شمس‌آذر شد که در دقیقه 17، پوریا سرآبادانی موفق به گلزنی برای شمس‌آذر شد.

 

شاگردان خمس بعد از دریافت گل، در تلاش برای جبران آن بودند و امید داشتند تا به گل تساوی برسند اما حملات تراکتوری‌ها زهردار نبود و در نقطه مقابل، محمدرضا رضایی از اشتباه فاحش حسین پورحمیدی و تعلل خط دفاعی تراکتور استفاده کرد و در دقیقه 33 اختلاف را به 2 گل رساند تا نیمه نخست با برتری دو گله شمس‌آذر به پایان برسد. پاکو خمس در میان دو نیمه، 2 تغییر در ترکیب تیمش اعمال کرد اما شرایط مطابق انتظار او پیش نرفت و در اولین دقیقه از نیمه دوم، ارسال علی‌اصغر اعرابی با ضربه سر امیرمحمد نسایی همراه شد تا نتیجه غیرمنتظره 3 بر صفر به سود شمس‌آذر روی اسکوربورد ورزشگاه یادگار امام تبریز نقش ببندد.

 

شمس‌آذری‌ها بعد از ثبت گل سوم در تلاش برای مدیریت بازی بودند و در نقطه مقابل، سرخ‌پوشان تبریزی در سودای آن بودند تا از شکست سنگین خانگی فرار کنند. تراکتوری‌ها با حملات پردامنه در سودای رسیدن به گل نخست بودند که سرانجام تلاش آن‌ها به‌ثمر نشست و مهدی عبدی توانست از روی نقطه پنالتی در دقیقه 70 دروازه تیم شمس‌آذر را باز کند؛ آن‌هم در شرایطی‌که مهدی هاشم‌نژاد پدیده جوان و تعویضی تراکتور موفق به کسب پنالتی شد.

 

سرخ‌پوشان تبریزی بعد از رسیدن به گل نخست، به حملات خود روی دروازه شمس‌آذر برای رسیدن به گل‌های بیشتر ادامه دادند که شوت دیدنی ریکاردو آلوز باعث شد تا اختلاف به حداقل برسد اما شاگردان پاکو خمس در ثبت گل تساوی ناکام بودند. البته که در دقیقه (8+90) مهدی عبدی مجدداً موفق به گلزنی شد اما او در موقعیت آفساید برای تیمش گل زد و همین مسئله باعث شد نتیجه بازی تغییر نکند و در پایان یک بازی جذاب و البته پرگل، شمس‌آذر قزوین توانست یکی از شگفتی‌های فصل جدید را رقم بزند و بردی 3 بر 2 را در تبریز مقابل تراکتور جشن گرفت. جالب آنکه اولین برد شاگردان دقیقی در فصل جدید هم در خارج از خانه به‌ثبت رسیده بود که آن‌ها توانستند با نتیجه 3 بر صفر مقابل مس رفسنجان به پیروزی برسند.

شمس‌آذر قزوین با پیروزی در مسابقه امشب، با توجه به کسر 3 امتیاز انجام شده، در جدول رده‌بندی 4 امتیازی شد و در رتبه پانزدهم جدول باقی ماند. تراکتور تبریز هم شانس رسیدن به صدر جدول را از دست داد و با 12 امتیاز و تفاضل 3+ به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به آلومینیوم اراک موقعیت خود در رتبه سوم را حفظ کرد. شاگردان دقیقی بعد از برد روحیه‌بخش در مسابقه امشب، جمعه پنجم مهرماه میهمان فولاد خوزستان هستند و در همان روز، تراکتور تبریز در اصفهان باید به مصاف ذوب‌آهن برود.

 

ستاره عراقی، فرشته نجات تیمِ ساکت در اصفهان

دو تیم ذوب‌آهن اصفهان و مس رفسنجان از ساعت 18 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با قضاوت رضا عادل کار خود را آغاز کردند و رویارویی محمد ربیعی با تیم سابقش (مس رفسنجان) نکته مهم مسابقه امشب بود. در نیمه نخست، شاگردان ساکت الهامی در تیم مس رفسنجان بازی را بهتر آغاز کردند و محمد خدابنده‌لو این فرصت را داشت تا بتواند گل اول بازی را به سود تیمش رقم بزند که درخشش حییب فرعباسی مانع گلزنی او شد. در ادامه، روی یک رفت‌وبرگشت توپ، ارسال محسن آذرباد با ضربه سر فرشید باقری همراه شد و این هافبک پیش‌تاخته توانست گل اول بازی را به سود مس در دقیقه 11 به‌ثبت برساند.

 

مهرداد رضایی بعد از آنکه دروازه مس رفسنجان باز شد، این فرصت را داشت تا برای ذوب‌آهن گلزنی کند و دروازه تیم سابق خود را باز کند که داوود نوشی‌صوفیانی سد راه هافبک باتجربه ذوبی‌ها شد. بعد از موقعیت‌سازی رضایی، بار دیگر مسی‌ها صاحب توپ‌ومیدان شدند و در تلاش برای رسیدن به گل دوم خود بودند که تلاش شاگردان ساکت الهامی به‌ثمر ننشست و نیمه نخست با برتری یک‌گله مس رفسنجان خاتمه یافت و آن‌ها با تک گل فرشید باقری برنده به رختکن رفتند.

 

شاگردان محمد ربیعی با توجه به شکست در نیمه نخست، در سودای رسیدن به گل تساوی مقابل مس رفسنجان بودند که بعد از خلق چند موقعیت نصفه‌ونیمه، سرانجام محمدجواد محمدی توانست روی ارسال امیرحسین جدی گل تساوی را در دقیقه 63 به سود ذوب‌آهن اصفهان به‌ثمر برساند. مسی‌ها بعد از دریافت گل تساوی، بار دیگر آرایش تهاجمی به خود گرفتند و در اندیشه رسیدن گل برتری بودند که روی یک حمله سرعتی، منتظر محمد با شلیکی دیدنی توانست در دقیقه 84 گل دوم را به سود مس رفسنجان برساند تا با درخشش این ستاره عراقی، مسی‌ها به 3 امتیاز ارزشمند دیدار بیرون از خانه مقابل ذوب‌آهن اصفهان دست پیدا کنند.

 

مسی‌ها با کسب 3 امتیاز مسابقه امروز، صعودی چشمگیر در جدول رده‌بندی داشتند و با 8 امتیاز و تفاضل 2- در رتبه نهم قرار گرفتند. ذوب‌آهن اصفهان هم با شکست در مسابقه امروز، 11 امتیازی باقی ماند و جایگاهش در رتبه هفتم جدول تغییری نکرد. در هفته هشتم لیگ برتر، ذوب‌آهن اصفهان جمعه پنجم آبان‌ماه میزبان تراکتور تبریز است و مس رفسنجان هم روز شنبه ششم آبان‌ماه در تهران باید به مصاف پیکان برود. با توجه به مسابقات برگزار شده، 7 دیدار از 8 مسابقه هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران به انجام رسیده و تنها تقابل تیم‌های گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان قرار است روز هشتم دی‌ماه برگزار شود تا رسماً پرونده این هفته از رقابت‌های لیگ برتر بسته شود.

نتایج مسابقات هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران

سه‌شنبه 25 مهرماه

 

نساجی مازندران 0-1 آلومینیوم اراک

 

پنجشنبه 27 مهرماه

 

پیکان تهران 1-3 پرسپولیس

صنعت‌نفت آبادان 1-1 ملوان بندرانزلی

 

جمعه 28 مهرماه

 

استقلال تهران 3-2 هوادار تهران

فولاد خوزستان 1-0 استقلال خوزستان

 

شنبه 29 مهرماه

 

ذوب‌آهن اصفهان 1-2 مس رفسنجان

تراکتور تبریز 2-3 شمس‌آذر قزوین

 

برنامه ادامه مسابقات هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران

جمعه 8 دی‌ماه

گل‌گهر سیرجان – سپاهان اصفهان (ساعت 15)

 

با توجه به مسابقات برگزار شده از هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس با 15 امتیاز و تفاضل 7+ صدرنشین جدول است و استقلال با 15 امتیاز و تفاضل 6+ در جایگاه دوم است. تراکتور تبریز و آلومینیوم اراک هم با 12 امتیاز در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند. در قعر جدول هم نام استقلال خوزستان با یک امتیاز به چشم می‌خورد و تیم‌های شمس‌آذر قزوین، صنعت‌نفت آبادان، هوادار تهران و نساجی مازندران در رتبه‌های بعدی هستند.

 

رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار است در هفته پیش‌رو برگزار شود که دوشنبه اول آبان‌ماه سپاهان ایران در ازبکستان میهمان اولمالیق است و در همان روز، نساجی ایران باید در ازبکستان به مصاف نوفباخور برود. پرسپولیس ایران هم روز سه‌شنبه دوم آبان‌ماه در ورزشگاه آزادی تهران میزبان استقلال تاجیکستان خواهد بود و بعد از اتمام رقابت‌های هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، قرار است مسابقات هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران از روز جمعه پنجم آبان‌ماه فعالیت خود را آغاز کند.

8 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا