آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تساوی بیانکونری در خانه؛ یک امتیاز سخت یووه با سر استثنایی ولاهوویچ

گلزنی مجدد ولاهوویچ، یوونتوس را از شکست مقابل بولونیا نجات داد.

۲ تیم یوونتوس و بولونیا ساعتی پیش در چارچوب هفته دوم از رقابت‌های سری آی ایتالیا به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید. لوئیس فرگوسن در دقیقه ۲۴ روی حرکت زیبای زرکزی دروازه یوونتوس را باز کرد و برتری نزدیک سرخابی‌ها تا واپسین دقایق نیمه دوم هم ادامه پیدا کرد. گل دوشان ولاهوویچ در ابتدای نیمه دوم به دلیل آفساید مردود اعلام شد اما خود او در دقیقه ۸۰ با یک ضربه سر توپ را به پشت سر اسکوروپسکی رساند تا کار به تساوی کشیده شود. یوونتوس با کسب این تساوی ۴ امتیازی شد تا در کنار فیورنتینا و لچه در رده چهارم جدول لیگ ایتالیا باقی بماند.

 

آغاز نامطمئن

بازی در شرایطی آغاز می‌شد که از آخرین پیروزی بولونیا مقابل یوونتوس ۱۲ سال و ۲۵ مسابقه از جمله ۲۳ دیدار در لیگ ایتالیا گذشته بود. عملکرد شاگردان ماسیمیلیانو آلگری در نیمه نخست این مسابقه خانگی چندان جذاب نبود و حملات جانداری از جانب بازیکنان یوونتوس شاهد نبودیم. جدی‌ترین حمله در دقایق ابتدایی ضد حمله سریع یاران بولونیا بود که روی پاس زرکزی، اندوی نتوانست از زاویه بسته دروازه یوونتوس را باز کند و با هوشیاری پرین روبه رو شد. دقایقی بعد اما بالاخره تور دروازه سنگربان ۳۰ ساله یووه به لرزه درآمد. روی یک حمله مستقیم، زرکزی پشت محوطه جریمه و در موقعیت پشت به دروازه توپ را به بهترین شکل مهار کرد و با یک پاس دیدنی، ضمن محو کردن خط دفاعی یووه، لوئیس فرگوسن را صاحب توپ کرد. هافبک تهاجمی ۲۴ ساله اسکاتلندی توپ را در آستانه محوطه جریمه روی پای خود جفت و جور کرد و با یک شلیک دیدنی بولونیا را پیش انداخت. این می‌توانست نخستین پیروزی روسوبلو در مقابل یوونتوس در ۲۵ مسابقه اخیر باشد اما سرنوشت مسابقه به گونه‌ای رقم خورد که طلسم ۱۲ ساله ‌همچنان پابرجا بماند.

 

سر جادویی مهاجم صرب

شرایط بازی در نیمه دوم به مراتب تغییر کرد و شاهد سلطه کامل یوونتوس بر جریان توپ و میدان بودیم. روی پاس‌کاری دقیق یاران یووه در ابتدای نیمه دوم و با ارسال از سمت راست، دوشان ولاهوویچ موفق شد با یک والی دیدنی از آستانه دروازه یوونتوس را به گل تساوی برساند. با این حال دخالت VAR و بازبینی ویدئویی تصاویر، منجر به اعلام آفساید و رد شدن گل مهاجم صربستانی شد. یوونتوس لحظه به لحظه به باز کردن قفل دروازه حریف نزدیک می‌شد و در حالی که شلیک‌های پشت سر هم وه‌آ، برمر و فاجیولی راهی به دروازه میهمان باز نمی‌کرد، بار دیگر ولاهوویچ در موقعیت گلزنی قرار گرفت تا این بار با یک شلیک بی‌نقص و بی‌ حرف و حدیث، تیمش را از شکست تلخ در استادیوم آلیانز نجات دهد. ارسال ساموئل ایلینگ جونیور، هافبک ۱۹ ساله انگلیسی از سمت چپ روی نقطه پنالتی بر سر مهاجم سابق فیورنتینا فرود آمد تا با یک ضربه دقیق و مهارناشدنی، توپ را دور از دستان اسکوروپسکی به تور دروازه بولونیا برساند. حملات ۲ تیم در دقایق پایانی بی‌نتیجه بود و شاگردان تیاگو موتا بعد از شکست مقابل میلان در هفته نخست، اولین امتیاز فصل را در خانه بانوی پیر کسب کردند.

گروه نرم افزاری ماهور
46 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا