آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تصمیم ناگهانی مسئولان سازمان لیگ؛ لغو دسته‌جمعی بازی‌های هفته ششم!

تمامی دیدارهای هفته ششم لیگ برتر با اعلام رسمی سازمان لیگ لغو و به زمان دیگری موکول شد.

مسئولان سازمان لیگ با توجه به فشردگی مسابقات تیم‌های امید و بزرگسالان ایران و البته برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، کار سختی برای برنامه‌ریزی مسابقات لیگ بیست‌وسوم دارند و همین مسئله باعث شده تا در هفته‌های گذشته یکی از پس دیگری مسابقات لیگ بیست‌وسوم لغو شود. استقلال تهران و گل‌گهر سیرجان به‌واسطه حضور بازیکنان‌شان در اردوی تیم امید، رسماً دیدارهایشان در هفته‌های پنجم و ششم لغو شد و همچنین حضور تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا با توجه به فشردگی مسابقات لیگ برتر، دیدارهای این دو تیم در هفته پنجم هم لغو شود.

 

سپاهانی‌ها در هفته ششم میهمان گل‌گهر بودند و همین مسئله باعث شد تا دیدار آن‌ها در هفته ششم لغو شود. با توجه به حضور 3 بازیکن پرسپولیس در اردوی تیم امید از روز گذشته بحث لغو دیدار این تیم مقابل پیکان مطرح شد و همگان چشم‌انتظار صدور اطلاعیه‌ای از سوی سازمان لیگ درباره آخرین وضعیت برگزاری این مسابقه بودند. در حالی‌که تصور می‌شد در کنار تقابل گل‌گهر سیرجان – سپاهان اصفهان و استقلال  – هوادار تهران، تنها تقابل پیکان تهران – پرسپولیس لغو شود اما مسئولان سازمان لیگ تصمیم دیگری گرفتند و کلیه مسابقات هفته ششم را لغو کردند!

 

خداحافظی 40 روزه با لیگ برتر؟

سایت سازمان لیگ دقایقی قبل با اعلام رسمی لغو رقابت‌های هفته ششم در این‌باره توضیح داد: «نظر به دستور صادره از فدراسیون فوتبال و کمیته تیم‌های ملی با موضوع فشردگی و تداخل برنامه مسابقات نمایندگان کشورمان و سایر تیم‌های دارای سهمیه در تیم ملی امید در لیگ قهرمانان آسیا و رقابتهای هانگژو بدینوسیله اعلام می‌گردد کلیه مسابقات هفته ششم لیگ برتر که قرار بود در تاریخ ۴ و ۵ مهرماه برگزار گردد، تا زمان حضور تیم ملی در رقابت‌های مورد نظر معلق می‌گردد. بدیهی است برنامه مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد».

گروه نرم افزاری ماهور

 

سازمان لیگ در حالی خبر لغو کلیه مسابقات هفته ششم را رسانه‌ای کرده که حالا با توجه به این خبر، بعد از برگزاری تقابل تیم‌های استقلال خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان که امروز (پنجشنبه) برگزار می‌شود، مسابقات لیگ برتر به تعطیلاتی 14 روزه خواهد رفت. جالب آنکه در صورت صعود تیم امید ایران به مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو، با توجه به خبر منتشره از سوی سازمان لیگ، مسابقات هفته هفتم لیگ برتر هم لغو خواهد شد و در این‌صورت مسابقات لیگ برتر تا بعد از تعطیلات فیفادی ماه اکتبر برگزار نمی‌شود!

 

هفته هشتم لیگ برتر ایران از جمعه پنجم آبان‌ماه قرار است آغاز شود و در صورتی‌که تیم امید ایران به مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو برسد، رقابت‌های لیگ برتر تا آن روز تعطیل خواهد شد که مطمئنا تعطیلی بیش از 40 روزه می‌تواند با واکنش باشگاه‌ها همراه باشد و با توجه به فشردگی مسابقات ملی و باشگاهی، باید دید چه تصمیمی از سوی سازمان لیگ برای تدوین برنامه ادامه مسابقات لیگ برتر اتخاذ خواهد شد و سرانجام مسابقات معوقه در چه موعدی به انجام خواهند رسید.

62 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا