آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تمرین مهم کهکشانی‌ها در خانه سوسیداد؛ بدرقه مادرید به سمت لیگ قهرمانان

رئال مادرید امشب آخرین بازی خود پیش از جدال با منچسترسیتی را در لالیگا انجام می‌دهد.

در مادرید کمتر کسی به لالیگا فکر می‌کند و اگر هم اندیشه‌ای به لالیگا برسد در رابطه با رقابت آقای گلی بنزما و لواندوفسکی است.

 

دنیای این روزهای کهکشانی‌ها فقط به یک نقطه ختم می‌شود و بس؛ لیگ قهرمانان اروپا! پرافتخارترین تیم اروپا برای رویارویی بزرگ با سیتی و پپ آماده می‌شود و در این مسیر این شانس را هم دارد که در یک بازی داخلی مهره‌هایش را از فیلتر امتحان بگذراند. آنها به مصاف سوسیداد می‌روند اما نه به طمع قهرمانی بلکه برای انجام رسمی آخرین تمرین بزرگ پیش از تقابل با منچسترسیتی در لیگ قهرمانان. با این وجود رقیب امشب رئال که فصل خوبی را پشت سر گذاشته هرگز نگاهی تمرینی به بازی پیش رو ندارد و همین موضوع کیفیت تمرین شاگردان آنچلوتی را بالاتر خواهد بود. سوسیداد برای تثبیت جایگاه چهارم و به دست آوردن سهمیه لیگ قهرمانان اروپای فصل بعد در خانه‌اش پذیرای رئالی است که چشم به قهرمانی لیگ قهرمانان در همین فصل دارد. انگیزه‌های هر 2 تیم اروپایی است و لالیگا امشب شاهد یکی از اروپایی‌ترین رقابت‌های خودش در این فصل خواهد بود.

 

رئال سوسیداد؛ در مرحله جمع‌بندی

 

تیم امانوئل آلگوسیل تا اینجای فصل با چراغ خاموش خیلی خوب از پس اهدافش بر آمده و پشت سر اتلتیکومادرید برای رسیدن به لیگ قهرمانان گام برمی‌دارد. سوسیداد تا اینجای فصل کار خارق العاده‌ای انجام نداده اما عملکرد آنها در مجموع قابل تحسین بوده است. این تیم رقبایی هم برای جایگاه چهارم دارد که در این مقطع و در هفته سی و سوم لالیگا برای خاتمه بخشیدن به غائله رقبا و جمع‌بندی دستاوردهای فصل خوبش تلاش می‌کند. میزبان امروز رئال مادرید در بازی رفت موفق شد در سانتیاگو برنابئو دروازه‌اش را بسته نگه دارد و از همین رو انگیزه و روحیه مناسبی برای رویارویی امروزش با رقیب بزرگ در ورزشگاه خانگی خواهد داشت. حتی یک امتیاز هم برای سوسیداد در روزهای پایانی تعیین‌ کننده خواهد بود. بنابراین آنها در خانه مقابل کهکشانی‌ها می‌ایستند تا نهایت توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند و سهمیه چهارم لالیگا برای لیگ قهرمانان فصل بعد نام بگیرند. سوسیداد در 7 بازی آخرش در لیگ به صورت یک بازی در میان، مسابقاتش را برای گلزنی از دست داده و خبر بد برای شاگردان آلگوسیل این است که اگر نوبتی باشد، این بار نوبت گل نزدن آنهاست. تیم چهارم جدول رده‌بندی لالیگا برای پشت سر گذاشتن این فرم نوسانی پا به میدان بزرگ رویارویی با رئال مادرید خواهد گذاشت.

 

رئال مادرید؛ تمرین بزرگ پیش از بازی بزرگ

 

حریف امشب تیم آنچلوتی یک بار در این فصل شاگردان مرد ایتالیایی را ناکام گذاشت و به فاصله گرفتن بارسلونا به نوبه خودش کمک کرد. رئال مادرید که این روزها تمام فکر و ذکرش تقابل با منچسترسیتی است، امکان دارد تمرکز کافی برای غلبه بر حریف امشبش را نداشته باشد. با این حال انگیزه رسیدن به بهترین فرم ممکن برای تقابل با سیتی می‌تواند ساق‌های رئالی‌ها را برای درخشیدن در خانه سوسیداد بیش از پیش تحریک کند. میزبان کهکشانی‌ها نشان داده راه بسته نگه داشتن دروازه را تا حدودی بلد است و همینطور راه باز کردن دروازه رقبا را شناخته. بنابراین این مسابقه تمرین مناسبی برای رئالی‌ها در مسیر آماده‌سازی برای تقابل با حریفی بزرگ‌تر در لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود. انگیزه قهرمانی برای مادریدی‌ها به شدت افت کرده و بارسلونا تقریبا موفق شده قهرمانی این فصل لالیگا را به نام خودش ذخیره کند. با این حساب نگاه رئال به مسابقه پیش رو نگاهی کاملا اروپایی و در سیطره لیگ قهرمانان خواهد بود. ورزشگاه رئاله سگوروس آماده می‌شود تا غول اسپانیایی را برای ورود مجدد و درخشش روی صحنه لیگ قهرمانان بدرقه کند.

سابقه رویارویی؛ در دست رئال با روزهایی غافل‌گیر کننده

 

مطابق انتظار تاریخ رویارویی رئال مادرید و سوسیداد در چنته تیم بزرگ پایتخت‌نشین است. با این حال در همین سال‌های اخیر و حتی در گذشته کم نبوده‌اند روزهایی که میزبان مسابقه پیش رو، یقه حریف بزرگش را چسبیده و به سختی یک یا حتی 3 امتیاز از این غول لالیگا گرفته است. در واقع سوسیداد در طول تاریخ و همی نطور در بازی رفت این فصل ثابت کرد برای ایستادن در برابر کهکشانی‌ها هیچ هراسی از نام رقیب بزرگش ندارد. کریستیانو رونالدو و سانتیانا از رئال مادرید با 15 گل زده بهترین گلزنان تاریخ این مسابقه هستند و بنزما برای رسیدن به آنها به 2 هت‌تریک نیاز دارد.

 

فرم 2 تیم در 5 بازی آخر لیگ

 

رئال سوسیداد:

برد مقابل اوساسونا، تساوی مقابل رئال بتیس، برد مقابل رایووایکانو، باخت مقابل اتلتیک بیلبائو، برد مقابل ختافه

 

6 گل زده، 3 گل خورده، حداکثر 2 گل در یک مسابقه و 3 کلین‌شیت

 

رئال مادرید:

برد مقابل آلمریا، باخت مقابل ژیرونا، برد مقابل سلتاویگو، برد مقابل کادیس، باخت مقابل ویارئال

 

12 گل زده، 9 گل خورده، حداقل 2 گل زده در تمام بازی‌ها و 2 کلین‌شیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا