آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز

ناپولی و شکار یووه در تورین؛ VAR، گل دیرهنگام و یک قدم تا جام

با پیروزی مقابل یوونتوس به لطف تصمیمات جنجالی داور ، ممکن است قهرمانی نوبرانه ناپولی هفته آینده قطعی شود.

یوونتوس با انگیزه ناشی از بازگشت 15 امتیاز کسر شده آمده بود تا در حساس‌ترین بازی هفته سی و یکم سری آ به عنوان نزدیک‌ترین تهدیدکننده ناپولی، 3 امتیاز از میهمان صدرنشینش بگیرد و به معجزه امیدوار بماند اما تصمیمات بحث برانگیز داور و مردود شدن دو گل، یک تنه حال خوب روحی این تیم را خراب کرد و ناپولی با یک گل دیرهنگام به یک قدمی اسکودتو رسید.

 

قهرمانی؟ همین هفته آینده!

حالا تیم اسپالتی برای قطعی شدن قهرمانی تنها 4 امتیاز از 7 بازی می‌خواهد و اگر هفته آینده ببرد و لاتزیو پیروز نشود، شاهد زودهنگام‌ترین قهرمانی تاریخ سری آ خواهیم بود. پارتنوپی در بازی با یووه ابتدا دروازه‌اش را باز شده دید اما گل به خاطر خطای بازیکن یووه در میانه میدان در صحنه شکل‌گیری ماجرا، توسط VAR مردود اعلام شد. در ادامه خطای مشکوک روی کوادرادو، پنالتی تشخیص داده نشد و گل ولاهوویچ هم به خاطر پاسی که در منطقه اوت برایش فرستادند، مورد تایید قرار نگرفت. در نهایت ناباوری تعویض اسپالتی جواب داد و راسپادوری در دقیقه 93 گل برتری را زد! حالا ناپولی در فاصله 7 هفته مانده به پایان فصل، 17 امتیاز از نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش یعنی لاتزیو پیش است و این یعنی ۴ امتیاز دیگر تا اولین قهرمانی پس از 33 سال انتظار!

 

چهارمین بار در تاریخ 

ناپولی در واقع برای چهارمین بار موفق شد در یک فصل سری آ در هر 2 بازی رفت و برگشت، یووه را ببرد. آن‌ها پیش از این در فصول 1958-1957، 1987-1986 و 2010-2009 موفق به انجام این کار شده بودند.

 

رکورد منفی 

پارتنوپی درست مانند نیمه اول بازی قبل از شوت زدن در چارچوب در 45 دقیقه اول بازی‌اش عاجز ماند و برای اولین بار از نوامبر 2011 و بازی مقابل لاتزیو و آتالانتا در نیمه اول 2 بازی متوالی سری آ حتی یک شوت در چارچوب هم نداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا