آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

رفتن تونالی؛ حسرت بزرگ یا فروش با برکت؟

میلانی‌ها در بازار نقل و انتقالات با جدیت بیشتری به میدان آمدند.

فقط 2 روز پس از ترک غم‌انگیز سن‌سیرو توسط ساندرو تونالی، دامنه خبرهای پیرامون نقل و انتقالات میلان وسعت جالبی پیدا کرده و بارقه‌های شادکننده‌ای بر دنیای روسونری می‌تابند. امروز روز داغ خبرهای میلان در بازار تابستانی خرید بازیکنان به شمار می‌رود. شایعات بسیاری درباره این تیم رنگ و روی جدی‌تری به خود گرفته‌اند. آنها تقریبا در حال خرید در تمامی پست‌های مورد نیاز خود هستند. به این بهانه گزینه‌های نزدیک به میلان را مرور می‌کنیم.

 

روملو لوکاکو

ستاره بلژیکی فصل گذشته اینتر، اولین بازیکنی بود که پس از ضایعه از دست دادن تونالی به عنوان مرهمی بر زخم‌های روسونری به این تیم نزدیک عنوان شد. چلسی در رابطه با این بازیکن موضع فروشنده گرفته و اینتر تمایل زیادی از خود برای خرید لوکاکو نشان نمی‌دهد. میلان هم سراپا تشنه حضور یک مهاجم جدید است. موج شایعات مربوط به پیوستن لوکاکو به میلان هر روز بیشتر و سریع‌تر می‌شوند و بعید نیست مهاجم بلژیکی تبدیل به یکی از یاغیان بزرگ شهر میلان شود. لوکاکو که سابقه دور و درازی در تعویض تیم‌هایش دارد، می‌تواند این فرصت را به عنوان احیای دوباره دنیای فوتبالی‌اش قدر بداند و با پیوستنش به قرمزهای شهری که برای آبی‌پوشانش به میدان می‌رفت، هم فوتبال خودش را با توجه به نیازهای اساسی میلان احیا کند و هم پاسخ کوبنده‌ای به ربودن مارکوس تورام از چنگ میلان توسط اینتر به شمار بیاید. لوکاکو در مدار روسونری قرار گرفته و هر روز و هر ساعت ممکن است جاذبه این مدار او را در همان شهری که دوستش دارد، قرمزپوش کند.

 

دایچی کامادا

ستاره ژاپنی بوندس‌لیگا حتی قبل از رفتن تونالی به میلان نزدیک شده بود. آنها از فصل گذشته عملکرد کامادا را بررسی می‌کردند و با قطعی شدن رفتن براهیم دیاس، آمدن کامادا هم برای میلان جدی‌تر دنبال شد. رسانه‌های طرفداری میلان معتقدند این ستاره تیم ملی ژاپن، سامورایی فصل بعد آنها خواهد بود؛ ستاره‌ای که مطمئنا به کار میلان می‌آید و می‌تواند بخشی از خلا این تیم در ترکیب را به خوبی پوشش دهد. میلان بیشتر از هر بازیکن دیگری به خرید کامادا نزدیک است و در این مسیر رقبای زیادی را هم پیش روی خودش نمی‌بیند. برخی از رسانه‌ها مدعی هستند باشگاه ایتالیایی مذاکرات با بازیکن را به سرانجام مثبتی رسانده و فقط توافق با باشگاه آلمانی باقی مانده که درآمد حاصل از فروش ساندرو تونالی می‌تواند این مشکلات را هم برطرف کند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

کریستین پولیشیچ

او و چلسی هرگز روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته‌اند. ستاره آمریکایی آبی‌های لندن با پیوستنش به تیم انگلیسی، این باشگاه را با یک پنجره محرومیت از نقل و انتقالات مواجه کرد. این پایان بدبیاری چلسی و پولیشیچ نبود و شروع کار او با مصدومیت هم همراه شد. مصدومیت هم دست از سر هافبک آمریکایی چلسی بر نداشت و بارها و بارها، این بازیکن را از ترکیب دور نگه داشت. کاپیتان آمریکایی آبی‌ها هرگز جایگاهش در تیم ملی را در تیم باشگاهی‌اش تکرار نکرده و با ورود بازیکنان جوان و جدید که مشکلی هم برای پنجره‌های نقل و انتقالاتی تیم به وجود نیاورده‌اند از چشم کادر فنی افتاده است. آنها می‌خواهند این بازیکن را به فروش برسانند و در این بین میلان یکی از مشتریانش به شمار می‌رود. روسونری در روزهای اخیر جزو باشگاه‌هایی بوده که در رسانه‌های فوتبالی به عنوان مقصد احتمالی پولیشیچ عنوان می‌شود. با این وجود، جذب این ستاره آمریکایی برای میلان هنوز در حد شایعات باقی مانده و موضع قدرتمندی برای به خدمت گرفتنش دیده نمی‌شود.

روبن لوفتوس‌چیک

جوان جویای نام چند فصل پیش آبی‌ها مثل پولیشیچ جزو انتخاب‌های اصلی کادر فنی برای بازی در ترکیب نیست. این بازیکن انگلیسی هم در روزهای گذشته چندین بار از سوی رسانه‌ها، نشریات و خبرنگارهای دنیای فوتبال به عنوان خرید بعدی میلان مطرح شده است. لوفتوس‌چیک در رابطه با رفتنی بودنش از استمفوردبریج تردیدی ندارد اما تردیدها در مورد مقصد او به وجود می‌آیند. در بین مقاصد احتمالی ستاره انگلیسی چلسی، میلان از شانس بیشتری برخوردار است. میلانی‌ها در مذاکرات برای خرید او موفق بوده‌اند و حتی چند خبرگزاری مدعی هستند این بازیکن به توافق نهایی با میلان دست پیدا کرده و فصل آینده با پیراهن روسونری به میدان خواهد رفت. تقریبا می‌توان مطمئن بود لوفتوس‌چیک یکی از بازیکنان در اختیار استفانو پیولی برای فصل پیش رو خواهد بود.

 

آردا گولر

صبح امروز شایعه جذابی پیرامون میلان شنیده شد. شایعه‌ای که مدت‌ها بود؛ هواداران این تیم منتظر اتفاقاتی شبیه آن بودند. روسونری می‌خواهد یکی از استعدادهای مطرح فوتبال دنیا را از 2 رقیب بزرگ برباید. رئال مادرید و بارسلونا به عنوان مشتریان بزرگ آردا گولر، پدیده فوتبال ترکیه با توجه به شایعات امروز، پشت سر میلان هستند و تیم ایتالیایی به جذب این بازیکن نزدیک‌تر است. آردا گولر توسط کارشناسان مطرح دنیای فوتبال به عنوان یکی از بازیکنان بزرگ نسل آینده مستطیل سبز شناخته می‌شود و خرید چنین بازیکنی فقط با فروش امثال تونالی برای میلان میسر بود. در واقع سود سرشار حاصل از رفتن ساندرو تونالی این جسارت را بعد از مدت‌ها به میلان داده که با ارائه مبلغ 22 میلیون یورو از رئال و بارسا برای خرید یک ستاره جوان جلو بزند.

 

مشکل برگزیت

تمام شایعات و اتفاقات پیرامون میلان به یک قانون مهم گره می‌خورد. آنها که تقریبا کار انتقال لوفتوس‌چیک را تمام کرده‌اند، می‌توانند فقط یک بازیکن غیر اروپایی دیگر را به ترکیب خود اضافه کنند. برگزیت و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شده بازیکنان انگلیسی جز بازیکنان غیر اروپایی به شمار بیایند و میلان اکنون در بین گزینه‌های غیراروپایی‌اش فقط می‌تواند یک ستاره دیگر را به ترکیب اضافه کند. البته سران این باشگاه در تدارک برای برطرف کردن این مشکل هستند اما باز هم به نظر نمی‌رسد میلان بتواند خریدهای متعددی از چلسی داشته باشد. به این ترتیب از بین پولیشیچ، آردا گولر و دایچی کامادا شاید فقط یک بازیکن به لیست ستاره‌های تحت هدایت پیولی اضافه شود.

 

فروش پر سود تونالی

او سن‌سیرو را با اشک ترک کرد و بودند هوادارانی که اشک او را با اشک همراهی می‌کردند. انتقاد شدیدی هم نسبت به مدیران میلان بابت از دست دادن تونالی شایع شده است. با این حال و با افزایش بسامد شایعات مربوط به خریدهای میلان، شاید درباره فروش تونالی نباید زود قضاوت کنیم. آنها اکنون دست بالایی در مذاکرات و جیب پر پولی برای متقاعد کردن باشگاه‌های بازیکنان مورد نظر خود دارند. شاید رفتن تونالی هم مانند آمدنش به میلان با امیدهای زیادی برای این باشگاه گره بخورد. رفتن تونالی تا پیش از این یک حسرت به شمار می‌رفت اما اکنون و پس از بازنگری شرایط باشگاه سابق این بازیکن، شاید درست باشد اعتراف کنیم این حسرت ممکن است تبدیل به یک شادی واقعی و یک فروش با برکت برای روسونری شود.

59 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا