اخبارمهمترین اخبار روز

جام ملت‌های آسیا؛ صعود ایران به نیمه‌نهایی با انتقام از ژاپن

تیم‌ ملی فوتبال ایران با برتری برابر ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، گام به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها گذاشت.

تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 15 امروز (شنبه) در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه آجوکیشن سیتی قطر به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید.

موریتا در دقیقه 28 ژاپن را پیش انداخت اما گل‌‌های سردار آزمون در دقیقه 55 و علیرضا جهانبخش در دقیقه (6+90- پنالتی) حکم صعود ایران به مرحله نیمه نهایی را امضا کرد. بدین ترتیب ایران انتقام شکست 4 سال پیش در مرحله نیمه نهایی را از ژاپن گرفت.

ایران روز چهارشنبه هفته جاری در مرحله نیمه نهایی باید با برنده مسابقه قطر – ازبکستان که امشب برگزار می‌شود رقابت کند.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش، امید ابراهیمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سامان قدوس (7+90 روزبه چشمی)، سردار آزمون (7+90 کریم انصاری‌فرد)، محمد محبی (7+90 مهدی ترابی)، و رامین رضاییان.

ترکیب ژاپن: زیون سوزوکی، کو ایتاکورا، هیده‌ماسا موریتا، واتارو اندو، آیاسه یوئدا، ریتسون دوان، سییا مایکوما، تاکفوسا کوبو (67-مینامینو) ، هیروکی ایتو، تاکهیرو تومیاسو و دایزن مائدا.

گروه نرم افزاری ماهور

داور: ما نینگ از چین

دقیقه 13: علیرضا جهانبخش در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه ژاپن به بیرون رفت.

دقیقه 17: سعید عزت‌اللهی پشت محوطه جریمه ژاپن اقدام به شوت زنی کرد که دروازه‌بان ژاپن توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه 24: ایتاکورا با خطا روی محمد محبی اولین کارت زرد بازی را به نام خود ثبت کرد.

دقیقه 28:موریتا با عبور از مدافعان ایران توپ را وارد دروازه کرد تا گل اول ژاپن به ثبت برسد.

دقیقه 29: سردار آزمون در محوطه جریمه ژاپن صاحب توپ شد و ضربه‌اش پس از برخورد به مدافعان به کرنر رفت ولی کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برده بود.

دقیقه 39: سامان قدوس از شکاف خط دفاعی ژاپن استفاده کرد و به سمت دروازه شوت زد ولی توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 43: ارسال قدوس به محوطه جریمه ژاپن موقعیت خطرناکی برای ایراد ایجاد کرد ولی آزمون به توپ نرسید.

دقیقه 48: آیاسه یوئدا با خطا روی امید ابراهیمی با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 50: در حالی که کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برده بود بار دیگر سردار آزمون صاحب موقعیت شد که توپش را دروازه‌بان ژاپن دفع کرد.

دقیقه 51: ژاپنی‌ها توپی را به محوطه جریمه ایران ارسال کردند که ضربه سر مهاجم این تیم از بالای به بیرون رفت.

دقیقه 53: تاکفوسا کوبو از روی اشتباه امید ابراهیمی صاحب توپ شد و ایران خوش شانس بود که ضربه این بازیکن راهی به چارچوب دروازه نداشت.

دقیقه 55: آزمون با پاس عمقی محمد محبی را صاحب توپ کرد و این بازیکن توانست گل تساوی ایران را به ثمر برساند.

دقیقه 63: سردار آزمون درون محوطه جریمه یکبار دیگر به توپ رسید و پس از زدن سر توپ دروازه ژاپن را باز کرد ولی کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد و گل مردود اعلام شد. این صحنه توسط کمک داور ویدیویی هم مورد بررسی قرار گرفت و آفساید تأیید شد.

دقیقه 66: ژاپنی‌ها در محوطه جریمه ایران می‌رفتند به گل برسند ولی در لحظه آخر امید ابراهیمی دخالت کرد تا توپ به بیرانوند برسد.

دقیقه 67: ارسال رامین رضاییان با ضربه سر محبی همراه شد ولی توپ از کنار دروازه با اختلاف کمی به اوت رفت.

دقیقه 68: ایران که توپ را در اختیار داشت دوباره توسط آزمون به موقعیت رسید که شوت مهاجم تیم ملی را دروازه‌بان ژاپن دور کرد، هر چند کمک داور باز هم اعلام آفساید کرده بود.

دقیقه 72: ارسال میلاد محمدی با ضربه سر آزمون همراه شد که ضربه این بازیکن با اختلاف میلیمتری به بیرون رفت تا یکی دیگر از موقعیت‌های ایران از بین برود.

دقیقه 80: ارسال توپ از نقطه کرنر با ضربه روی پای شجاع خلیل‌زاده همراه بود که توپ به دست بازیکن ژاپن خورد ولی داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 84: علیرضا جهانبخش به خوبی با عبور از یک بازیکن توپ را ارسال کرد که ضربه سعید عزت‌اللهی را دروازه‌بان ژاپن گرفت.

دقیقه 3+90: محمد محبی در محوطه جریمه ژاپن ضربه سر را زد و در ادامه مدافع ژاپن روی محمدحسین کنعانی‌زادگان خطا کرد تا داور چینی نقطه پنالتی را نشان دهد.

دقیقه 6+90:علیرضا جهانبخش پشت توپ ایستاد و موفق شد ضربه پنالتی را تبدیل به گل کند.

67 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا