آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

جنگی که آغاز شد؛ بارسا برابر VAR

در بارسلونا معتقدند اشتباهات VAR در دو بازی از سه بازی انجام شده در لالیگا، تعمدی بوده است.

تنها گذشت 3 هفته از لالیگا کافی بود تا بارسایی‌ها از VAR شکایت کنند. به گزارش رسانه‌های اسپانیایی از جمله «آاس» بازیکنان و کادر فنی بارسلونا با وجود اینکه هنوز چیز زیادی از آغاز فصل لالیگا نگذشته به این نتیجه رسیده‌اند سیستم کمک داور ویدئویی در مقابل آنها قرار دارد و تا به اینجا از کار به ضرر آنها عمل کرده است.

 

آغاز جنجال از هفته اول

اولین بازی فصل 2024-2023 بارسلونا برابر ختافه انجام شد. شاگردان ژاوی در آن دیدار با تساوی بدون گل متوقف شدند تا در همان هفته اول از مهمترین رقیب خود رئال مادرید عقب بیفتند. «سوتو گرادو» داور دیدار ختافه و بارسلونا به جای اعلام پنالتی روی آرائوخو، خطای هند گاوی را که چند ثانیه قبل اتفاق افتاده بود، اعلام کرد. اعلام خطای هند گاوی در حالی از سوی سوتو اتفاق افتاد که در اصل VAR داور را به بازبینی صحنه ترغیب و پس از چندبار تکرار صحنه از چند زاویه مختلف، سوتو را متقاعد کرد آن صحنه مشکوک را خطا بگیرد و از اعلام پنالتی روی آرائوخو صرفنظر کند. این اتفاق باعث عصبانیت شدید ژاوی اِرناندس سرمربی بارسلونا و اخراج او توسط داور شد. کمیته داوران اسپانیا تنها چند روز قبل از آغاز فصل لالیگا اعلام کرده بود از فصل جاری تنها صحنه‌هایی که به طور واضح برخورد توپ به دست را نشان بدهند توسط داور خطا اعلام می‌شوند و سوتو و VAR برخلاف این قانون عمل کرده و به دلیل یک صحنه مشکوک، بارسا را از ضربه پنالتی و در نهایت ۳ امتیاز احتمالی محروم کردند. کمیته داوران پس از بازی به اشتباه سوتو اعتراف و او را جریمه کرد اما این اتفاق هم ۲ امتیاز مهم از دست رفته بارسلونا را بازنگرداند.

 

ادامه حواشی در هفته سوم

یکشنبه شب گذشته و در قالب هفته سوم لالیگا، بارسلونا به سختی و با نتیجه 4 بر 3 از سد ویارئال گذشت. دومین گل ویارئال، صحنه جنجالی این بازی را رقم زد. سیستم کمک داور ویدئویی صحنه این گل که توسط الکساندر سورلو به ثمر رسید را به شکلی جنجالی بررسی کرد. خط آفساید مشخص شده روی صحنه از زانوی سورلو کشیده شد؛ در حالی که در تصاویر دیگر مشخص شد شانه و کتف مهاجم ویارئال جلوتر از زانوی او قرار داشته و در اصل صحنه باید توسط VAR آفساید اعلام می‌شده است. هرچند شاگردان ژاوی با کسب هر ۳ امتیاز موفق به ترک زمین شدند اما از همین ابتدای فصل تقابل بارسلونا و VAR به شکل جدی آغاز شده است.

گروه نرم افزاری ماهور
VAR یک بار دیگر بازگشت تا به بارسلونا آسیب برساند. دیشب روی گل دوم ویارئال که الکساندر سورلوث نروژی به ثمر رساند، او در منطقه آفساید بود. خط‌کشی آفساید از زانوی بازیکن ترسیم شد و نه از شانه، که جلوتر بود. به این ترتیب او با وجود قرار گرفتن در موقعیت آفساید، گلزنی کرد و گلش نیز پذیرفته شد.

 

بوی توطئه

حساسیت بارسایی‌ها به VAR تنها به دلیل تصمیمات گرفته شده علیه کاتالان‌ها نیست. بوی توطئه به مشام شاگردان ژاوی خورده است. جمعه شب گذشته رئال مادرید به سختی و با یک گل موفق شد سلتاویگو را شکست داده و سومین پیروزی خود را در فصل جدید به دست بیاورد. این پیروزی در حالی به دست آمد که داور با کمک VAR به شکلی سخت‌گیرانه با اعلام خطا روی کِپا آریزابالاگا، گل زودهنگام سلتا را مردود اعلام کرد. هفته گذشته و پیروزی 3 بر یک رئال مادرید در خانه آلمریا هم با گل مشکوک به خطای هند جود بلینگام همراه بود. حالا بارسایی‌ها پس از ۲ تصمیم جنجالی علیه خود و ۲ تصمیم جنجالی به سود رئال مادرید، ترس توطئه از سوی کمیته داوران در طول فصل را دارند!

59 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا