آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

حمله رئیس لالیگا به ریخت‌وپاش باشگاه‌های انگلیسی

خاویر تباس، رئیس لالیگا، معتقد است که باشگاه‌های انگلیسی اغلب زیان‌ده هستند و تنها به لطف سرمایه‌گذاری سهامداران خود قدرت خرید بالایی در انتقالات دارند.

پنجره نقل و انتقالات زمستانی بسته شد و در آن تیم‌های انگلیسی ۷۶۳ میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کردند که البته سهم چلسی بسیار بیشتر از سایر باشگاه‌ها بود. جالب اینکه مجموع هزینه باشگاه‌های حاضر در لالیگا در این بازار تنها ۲۰ میلیون یورو بود. این تفاوت فاحش نشان می‌دهد که لیگ برتر تا چه اندازه از لحاظ قدرت مالی نسبت به لالیگا پیشی گرفته است.

خاویر تباس، رئیس لالیگا، در دفاع از لیگ فوتبال اسپانیا گفت: «قدرت لیگ برتر؟ از کدام قدرت حرف می‌زنید وقتی اغلب باشگاه‌های انگلیسی فقط ضرر و زیان می‌دهند. آنها تنها به لطف دوپینگ مالی می‌توانند بازیکن بخرند. در لالیگا چیزی که ما به دنبال آن هستیم این است که باشگاه‌ها بتوانند به طور مستقل خرج کنند و بر اساس آنچه درآمدزایی می‌کنند، برای خرید بازیکن هزینه کنند. درست است که سهامداران نیز مجاز هستند با محدودیت‌های خاصی از باشگاه ها حمایت کنند و پول بگذارند اما در لیگ برتر برعکس این اتفاق می افتد.»

تباس ادامه داد: «تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ و در طول ۵ فصل، باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ چمپیونشیپ در مجموع سه میلیارد یورو ضرر مالی داشتند. این میزان در لالیگا با وجود پاندمی کرونا تنها ۲۵۰ میلیون یورو بود. در همین مدت سهامداران باشگاه‌های انگلیسی، ۳.۵ میلیارد یورو سرمایه گذاشتند در حالی که سهامداران باشگاه‌های اسپانیایی تنها ۴۵۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کردند. در واقع تفاوت دو لیگ در اینجاست.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا