آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

داستان شایعه فروش یوونتوس چه بود؟

شایعه فروش باشگاه یوونتوس خبری بود که مثل بمب در فضای فوتبال ایتالیا ترکید و البته خیلی زود هم تکذیب شد؛ اما اصل قضیه چه بوده است؟

زمینه اصلی شایعه فروش باشگاه یوونتوس بر این مبنا بسط یافت که مالکان باشگاه یوونتوس در پی برملا شدن سندسازی و حسابرسی جعلی این باشگاه، زیر ذره‌بین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) قرار گرفته‌اند و حالا به فکر فروش این باشگاه ایتالیایی پرافتخار افتاده‌اند. یوفا به پرونده تخلفات مالی باشگاه یوونتوس ورود کرد و پس از متهم کردن این باشگاه به نقض قانون بازی جوانمردانه مالی، یووه را به مدت یک سال از حضور در رقابت‌های اروپایی محروم کرد. حدود 10 ماه پیش بود که به همین دلیل تمامی اعضای هیئت مدیره باشگاه یوونتوس از جمله آندره‌آ آنیلی، پاول ندود و مائوریتزیو آریوابنه از سمت خود استعفا کردند تا از عواقب ناشی از برملا شدن سندسازی و حسابرسی جعلی بکاهند.

 

در واقع روزنامه ایتالیایی «ایل جورناله» چاپ میلان بر این اساس گزارش داد؛ خانواده آنیلی (مالک باشگاه یوونتوس) تصمیم گرفته‌اند باشگاه یوونتوس را بفروشند. این باشگاه ایتالیایی دچار بحران و درگیر مشکلات قضایی شده است، یوونتوس در آستانه سقوط است و با ترازنامه منفی خود دچار ضرر و زیان و بدهی شده؛ به همین خاطر اکنون خانواده آنیلی تصمیم گرفته پس از پاکسازی حسابداری، باشگاه را برای فروش در بازار بگذارند.

 

در ادامه شبکه تلویزیونی «مدیاسِت» ایتالیا هم گزارش داد؛ هدف خانواده آنیلی در حال حاضر یافتن خریداری است که بتواند انتقال مالکیت را تسهیل کزده، تداوم رشد اقتصادی باشگاه را تضمین و در نهایت یوونتوس را وارد عصر جدیدی کند. احتمال فروش باشگاه یوونتوس به طور فزاینده‌ای محتمل است. این باشگاه در بازار ارزش 1.5 میلیاردی دارد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

پس از انتشار این اخبار؛ «اِکسور» شرکت مادر و هولدینگ خانواده آنیلی که باشگاه یونتووس هم یکی از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود، بامداد امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای رسمی شایعه فروش این باشگاه تکذیب کرد. در بیانیه اکسور آمده است: «فرضیه‌ای که یک روزنامه درباره فروش باشگاه یوونتوس گزارش کرده، کاملاً بی‌اساس است».

 

این البته اولین باری نیست که اکسور خبر فروش احتمالی باشگاه را تکذیب می‌کند. این اتفاق در ماه مِی گذشته نیز رخ داد؛ زمانی که خبرگزاری «رویترز» گزارش داده بود که مالکان باشگاه یوونتوس به دنبال یافتن سهامداری جدید هستند. خانواده آنیلی 100 سال است که یوونتوس را اداره می‌کنند.

59 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا