آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

داور عراقی برای پرسپولیسی‌ها سوت می‌زند؛ به یاد پنالتیِ بشار

داور 43 ساله عراقی از سوی کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان داور نبرد تیم‌های پرسپولیس ایران و استقلال تاجیکستان معرفی شد.

پرسپولیس بعد از پذیرش شکست 2 گله مقابل النصر در ورزشگاه آزادی، توانست در قطر مقابل الدحیل بردی یک‌گله را به‌دست آورد و حالا شاگردان یحیی گل‌محمدی در سومین مسابقه از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف استقلال تاجیکستان بروند و امید دارند تا بتوانند برابر این تیم، اولین پیروزی خانگی خود در فصل جدید رقابت‌های آسیایی را به‌دست آورند. بعد از تقابل پرسپولیس – النصر و نساجی – الهلال، قرار است برای سومین‌بار در ورزشگاه آزادی در تقابل تیم‌های پرسپولیس و استقلال تاجیکستان از تکنولوژی (VAR) استفاده شود.

 

کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری نبرد تیم‌های پرسپولیس ایران و استقلال تاجیکستان که روز سه‌شنبه دوم آبان‌ماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود، تیم داوری را معرفی کرده که محند قاسم سارای از کشور عراق به عنوان داور نخست مسئولیت قضاوت بازی را برعهده دارد و واثق مدل سعیدی و احمد صباح قاسم بغدادی هم دو کمک او در امر قضاوت هستند. همچنین عمار اشکانانی به عنوان داور چهارم انتخاب شده و علی صباح قیصی از عراق هم به عنوان داور (VAR) و هاشم آل ابراهیم از کویت به عنوان کمک داور (VAR) از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده‌اند که این تیم داوری صبح امروز (یکشنبه) وارد تهران شدند.

 

داوری که متخصص قضاوت در لیگ قهرمانان آسیا است!

گروه نرم افزاری ماهور

محند قاسم سارای در دوران کاری خود تجربه 64 قضاوت را دارد که این داور 43 ساله عراقی، 41 مسابقه خود را در مراحل پلی‌آف، گروهی و حذفی لیگ قهرمانان آسیا انجام داده که در نوع خود جالب‌توجه است. همچنین قاسم سارای 8 بار در انتخابی جام جهانی در قاره آسیا سوت زده و تجربه 5 قضاوت در ای‌اف‌سی‌کاپ را هم در کارنامه خود دارد. او اولین قضاوت رسمی خود را در سال 2012 در تورنمنت چلنج‌کاپ آسیا میان تیم‌های ملی ماریانا شمالی و فلسطین در سال 2013 انجام داد!

 

داور باتجربه عراقی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در هفته نخست نبرد تیم‌های الفیصلی اردن و نسف‌قارشی ازبکستان را قضاوت کرد و در هفته دوم هم مسئولیت قضاوت دیدار تیم‌های الفیحا عربستان و پاختاکور ازبکستان را برعهده داشت و حالا در سومین قضاوت پیاپی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا باید در نبرد تیم‌های پرسپولیس ایران و استقلال تاجیکستان قضاوت کند؛ آن‌هم در شرایطی‌که محند قاسم سارای در کارنامه کاری خود تجربه انجام 5 قضاوت برای تیم‌های ایرانی را در لیگ قهرمانان آسیا دارد.

 

در انتظار چهارمین قضاوت محند قاسم برای سرخ‌ها

پرسپولیس در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا در 3 مسابقه با قضاوت محند قاسم سارای به میدان رفته است. سرخ‌پوشان در اولین مسابقه با قضاوت این داور عراقی، در مرحله گروهی فصل 17-2016 به میدان رفتند که آن مسابقه با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد. بعد از پرسپولیسی‌ها در دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در فصل 18-2017 شکستی یک‌گله را با قضاوت محند قاسم برابر الدحیل قطر متحمل شدند و در آخرین قضاوت این داور عراقی برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، سرخ‌پوشان در فصل 20-2019 توانستند با پنالتی اعلام شده از سوی محند قاسم و گلزنی بشار رسن با یک گل در مرحله گروهی برابر التعاون عربستان به پیروزی برسند.

 

محند قاسم سارای به جز پرسپولیس تجربه قضاوت برای تیم‌های استقلال خوزستان و فولاد خوزستان را هم در لیگ قهرمانان آسیا دارد. آبی‌ها به عنوان نماینده ایران در فصل 17-2016 لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی با قضاوت داور عراقی برابر الفتح عربستان قرار گرفتند و توانستند با یک گل به پیروزی برسند. در فصل 21-2020 هم فولاد ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با قضاوت محند قاسم سارای برابر النصر عربستان قرار گرفت که النصری‌ها با 2 گل برابر نماینده ایران به پیروزی رسیدند.

65 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا