آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پرسپولیس به استقلال رسید؛ دربی دیگر آبی نیست

پرسپولیس با برتری مقابل استقلال تعداد بردش در دربی با این تیم برابر شد.

پیروزی پرسپولیس در دربی حساس پایتخت، باعث شد تا علاوه بر این که این تیم بالاتر از رقیب در جدول رده‌بندی قرار گیرد و هفته‌های پایانی مصمم‌تر از قبل به دنبال قهرمانی باشد، از نظر آمار در تاریخ دربی هم برای این تیم بسیار اتفاق مهمی را رقم زد.

 

13 دربی شکست‌ناپذیری و پایان سلطه آبی

پرسپولیس با پیروزی برابر استقلال، برای سیزدهمین بازی متوالی در دربی بی‌شکست باقی ماند که این طولانی‌ترین روند نباختن یک تیم در این دیدار است. استقلال از دربی برگشت لیگ هفدهم که با تک گل وریا غفوری بر حریف غلبه کرد ۱۰ بازی در لیگ، ۲ بازی در جام حذفی و یک بازی در سوپرجام بردی مقابل نامش ثبت نشد.

 

روزهای خوش استقلال در دربی پس از ۴ برد متوالی در دیدارهای رسمی به پایان رسید. استقلال پس از برد شیرین ۳-۰ در جام‌حذفی، در ۲۶ دربی فقط ۲ بار برنده از زمین خارج شد. استقلال پس از ۴ برد معروف دربی ۸ پیروزی در دربی بیشتر از حریف داشت که بیشترین فاصله دو تیم در تاریخ دربی بود و به نظر نمی‌رسید که به این سادگی قابل جبران باشد ولی پرسپولیس در این مقطع ۱۰ بار دربی را برد را تا از نظر تعداد پیروزی به رقیب دیرینه خود برسد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

پرسپولیس برتر در دربی‌های رسمی، برابر در تمام دربی‌ها

۳ تقابل نخست دو تیم که ۲ تای آنها جنبه دوستانه داشت با نتیجه تساوی به پایان رسید. استقلال پس از آن به ۴ پیروزی متوالی دست یافت که ۲ بازی با حکم کمیته انضباطی نتیجه‌اش مشخص شد. از آن موقع استقلال چه در دربی‌های رسمی چه در مجموع دربی‌های نسبت به حریف برتری داشت. پرسپولیس با پیروزی با پیروزی در دربی برگشت لیگ هجدهم از نظر تعداد برد در دیدارهای رسمی به استقلال رسید و پس از آن ۳ برد دیگر هم داشت تا ۳ پیروزی استقلال در دیدارهای دوستانه جبران شود و از نظر تعداد برد در مجموع رقابت‌ها پس از ۹۷ بازی برابر شوند.

 

پرسپولیس و استقلال در مجموع ۱۰۰ دربی برگزار شده هر کدام ۲۶ برد داشتند و ۴۸ بازی مساوی شده است. در دیدارهای رسمی سهم پرسپولیس همان ۲۶ پیروزی است ولی استقلال ۲۳ بار برنده شد و ۴۴ بازی هم مساوی به پایان رسید. پرسپولیس در گل زده دست بالاتر را نسب به استقلال دارد و در جریان بازی ۹۸ بار دروازه این تیم را باز کرده که این عدد برای استقلال ۹۲ است.

59 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا