آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

درخواست جالب مورایس از هواداران سرخابی؛ برای حمایت از ما به ورزشگاه بیایید!

سرمربی سپاهان در نشست خبری پیش از دیدار با اولمالیق ازبکستان از هواداران دو تیم پرطرفدار پایتخت خواست تا با حضور در ورزشگاه آزادی از طلایی‌پوشان حمایت کنند.

سپاهانی‌ها بعد از شوک شکست انضباطی برابر الاتحاد عربستان و البته دو هفته ناکامی پیاپی در لیگ برتر ایران، حالا مهیای حضور در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا شده‌اند و بعد از آنکه در دور رفت توانستند در ازبکستان مقابل اولمالیق به پیروزی برسند، خود را مهیای جدال برگشت برابر حریف ازبک کرده‌اند و امیدوارند که بتوانند برای زنده ماندن شانس صعودشان به مرحله حذفی، موفق شوند بار دیگر برابر اولمالیق جشن پیروزی بگیرند.

 

ژوزه مورایس سرمربی سپاهان در سالن کنفرانس مرکز ملی فوتبال حضور پیدا کرد تا با توجه به برگزاری تقابل تیم‌های سپاهان ایران و اولمالیق ازبکستان در ورزشگاه آزادی تهران به دلیل محرومیت طلایی‌پوشان از انجام بازی در ورزشگاه خانگی‌شان در اصفهان، در نشست خبری پیش از بازی شرکت کند. مورایس در صحبت‌های خود با اشاره به آخرین وضعیت فنی سپاهان، از هواداران دعوت کرد تا برای حمایت همه‌جانبه از تیمش، فردا در ورزشگاه آزادی تهران حضور یابند.

 

همچنان شانس داریم که خودمان را نشان بدهیم

گروه نرم افزاری ماهور

سرمربی سپاهان با اشاره به حساسیت دوئل با اولمالیق گفت: «همان‌طور که می‌دانید رقابت‌ها جذاب‌تر شده و به جایی رسیده‌ایم که شاید بتوانیم متوجه شویم که چه تیمی شانس بهتر و بالاتر برای صعود به مرحله بعدی دارد. با اینکه با چالش‌های زیادی از جمله تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا روبرو شدیم، باز هم این موضوع را مثبت ارزیابی می‌کنم و می‌گویم شانس این را داریم که خودمان را نشان بدهیم و بتوانیم قدم موفق برداریم. بازی در زمین انجام می‌شود».

 

مورایس درباره کیفیت فنی حریف ازبک، از آن‌ها تمجید ویژه‌ای انجام داد و درباره حضور هواداران در ورزشگاه هم توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: «اولمالیق تیمی خوب با بازیکنان خوب است. نتایجی که در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده‌اند، خوب نبوده و همین موضوع بازی فردا را برای ما سخت‌تر می‌کند. آن‌ها بدون اینکه هیچ فشاری روی‌شان باشد، برای این بازی می‌آیند. زمانی برای آماده‌سازی پیش از این مسابقه نداشتیم اما باید فردا برویم و بهترین نتیجه را کسب کنیم. آرزو می‌کردم که همه هواداران سپاهان را در ورزشگاه داشته باشیم و بتوانیم ورزشگاه را پُر کنیم اما این اتفاق رقم نمی‌خورد، چرا که 500 کیلومتر دور از خانه هستیم؛ آن‌هم به دلیل سناریویی که برای سپاهان چیده شد».

 

بحث بازی فردا، باشگاهی نیست بلکه ملی است!

ژوزه مورایس درباره حضور تماشاگران در ورزشگاه صحبت‌های خود را این‌گونه ادامه داد: «در هر حال می‌توانیم بگوییم حمایت هواداران نساجی را خواهیم داشت. همین‌طور از هوادار سپاهان می‌خواهم که اگر بتوانند زودتر در ورزشگاه حاضر شوند که از تیم نساجی حمایت کنند. حتی از هواداران استقلال و پرسپولیس می‌خواهم به ورزشگاه آزادی بیایند، چرا که حالا دیگر بحث، بحث باشگاهی نیست و ملی است. اینجا بحث ایران است و نساجی و سپاهان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند. امیدوارم که برای کنفدراسیون فوتبال آسیا مثال خوبی باشد که مردم ایران، چقدر فوتبال را دوست دارند».

 

سرمربی طلایی‌پوشان در واکنش به سوالی درباره دلسرد شدن سپاهانی‌ها با توجه به حواشی به‌وجود آمده، گفت: «به عنوان انسان ما با چالش روبرو می شویم. امیدواریم که بتوانیم چالش‌ها را در مسیر درست پیش ببریم. نمی‌توانیم بیدار شویم و بگویم راه حل و راهکاری برای حل مشکل نداریم. پس باید بیدار شویم و با شادابی با چالش‌ها روبرو شویم. اگر توانستیم از پس چالش‌ها بربیاییم، شاداب‌تر می‌شویم و اگر نتوانستیم باز هم اشکالی ندارد، تجربه کسب می‌کنیم و در آینده برای آن فکر بهتری کنیم. الان زمان آن است که در کنار یکدیگر باشیم. همه نظرات را بشنویم و از همدیگر حمایت کنیم تا این نقطه را رد کنیم؛ آن هم طوری که بیشتر مردم را شاد کنیم نه یکسری».

تنها کاری که می‌توانم انجام دهم، اعتماد به تصمیم (AFC) است

مورایس درباره کیفیت چمن ورزشگاه آزادی با توجه به برگزاری دو مسابقه در یک روز گفت: «فکر می‌کنم که کنفدراسیون فوتبال آسیا هم بابت این قضیه نگران است، چون آن‌ها هم دنبال کیفیت این مسابقه هستند و افرادی هستند که آمده‌اند وضعیت را تحلیل کرده و زمین را دیده‌اند. شاید به این نتیجه رسیدند که مشکلی پیش نمی‌آید. لیگ قهرمانان آسیا یکی از بالاترین و بهترین رده مسابقات در قاره آسیا است. خیلی واضح است که مسئولان کنفدراسیون آسیا نگران این موضوع باشند. امیدوارم افرادی که در رأس کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند به خوبی به این قضیه فکر کرده باشند و تنها کاری که می‌توانم انجام بدهم این است که به آن‌ها اعتماد کنم».

 

ژوزه مورایس در ادامه صحبت‌های خود درباره برنامه‌ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا توضیح داد: «خاطرم است در زمان کرونا، بازی‌ها به صورت مجتمع در قطر برگزار می‌شد. در فاصله زمانی خیلی کمی، دو بازی در یک روز برگزار می‌شد. فکر می‌کنم (AFC) شرایط ورزشگاه آزادی را به این شکل دیده است. همه می‌توانند بازی را ببینند و حس کنند. فوتبال ایران به توجه خیلی بیشتری نیاز دارد. مثالم کیفیت حمایت و استقبالی است که هواداران در کشور ما از تیم‌های حریف دارند. خیلی ممنونم از هواداران‌مان که تلاش می‌کنند مسیر 500 کیلومتری را طی کنند و برای بازی فردا در ورزشگاه آزادی حاضر باشند».

7 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا