آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

رسمی : اسکالونی با تیم ملی آرژانتین تمدید کرد

لیونل اسکالونی دقایقی پیش قراردادش با فدراسیون فوتبال آرژانتین را تمدید کرد. او تا سال 2026 هدایت آلبی‌سلسته را به عهده خواهد داشت.

دو ماه بعد از آنکه لیونل اسکالونی با تیم ملی آرژانتین قهرمانی در جام جهانی را جشن گرفت او بالاخره به انتظارها پایان داد و پای تمدید قراردادش با فدراسیون فوتبال این کشور را امضا کرد. اسکالونی به این ترتیب تا سال 2026 سکان‌دار هدایت آلبی‌سلسته خواهد بود.

 

این مربی 44 ساله به عنوان فوتبالیست، سابقه 7 بازی ملی با تیم ملی کشورش را دارد. او بعد از ورود به دنیای مربیگری هدایت تیم ملی زیر 20 سال آرژانتین را در کارنامه دارد و مدتی هم به عنوان دستیار سرمربی تیم ملی بزرگسالان کشورش فعالیت کرده است. اسکالونی در سال 2018 به عنوان سرمربی، هدایت تیم ملی بزرگسالان آرژانتین را به عهده گرفت.

اسکالونی ابتدا به عنوان سرمربی موقت به آلبی‌سلسته پیوست و به دلیل کسب نتایج نه چندان موفق با انتقاداتی مواجه بود و بسیاری در آرژانتین با منصوب شدن او به عنوان سرمربی دائمی آلبی‌سلسته موافق نبودند.

اما فدراسیون فوتبال این کشور بی‌توجه به انتقادها اسکالونی را با قرارداد دائمی به عنوان سرمربی منصوب کرد. او در سال 2021 اولین جام خود با آلبی‌سلسته را فتح کرد تا بخش زیادی از انتقادها خاموش شود. آرژانتین با هدایت اسکالونی در رقابت‌های کوپا آمه‌ریکای 2021 به قهرمانی رسید تا فوتبال ملی این کشور بعد از 28 سال به یک جام قهرمانی برسد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

یک سال بعد اما اسکالونی مهم‌ترین موفقیت دوران حرفه‌ای خود را به دست آورد. قهرمانی در جام جهانی فوتبال به لطف درخشش لیونل مسی و دیگر ستاره‌های آلبی‌سلسته. آرژانتینی‌ها که آخرین بار با حضور دیه‌گو مارادونای بزرگ قهرمان جام جهانی 1986 شده بودند بار دیگر جام طلایی‌رنگ را بالای سر بردند تا سومین ستاره روی پیراهن راه‌راه‌شان نقش ببندد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا