آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

رسمی: میزبانان یورو ۲۰۲۸ و ۲۰۳۲ معرفی شدند

یوفا دقایقی قبل ایرلند و بریتانیا را به صورت رسمی به عنوان میزبان یورو 2028 و ایتالیا و ترکیه را میزبان یورو 2032 معرفی کرد.

سه کشور ایرلند و بریتانیا و ترکیه نامزدهای دریافت میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های یورو 2028 بودند که از این بین درخواست ایرلند و بریتانیا روی میزبانی مشترک بود.

 

فدراسیون فوتبال ترکیه چند روز قبل اعلام کرده بود که درخواستش برای میزبانی این رقابت‌ها را پس گرفته است و ترجیح می‌دهد که تمرکزش را روی بهبود شرایط برای گرفتن میزبانی یورو 2032 بگذارد.

 

این تصمیم باعث شد که میزبانی ایرلند و بریتانیا در دو دور بعدی از این مسابقات قطعی شود و کنفدراسیون فوتبال اروپا دقایقی قبل این خبر را به صورت رسمی اعلام کرد. در این نشست همچنین اعلام شد که یورو 2032 هم به میزبانی مشترک ایتالیا و ترکیه برگزار خواهد شد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

این تورنمنت قرار است در ماه ژوئن و جولای 2028 در 10 ورزشگاه مختلف در کشورهای انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند برگزار شود.

ورزشگاه‌های میزبان در کشور انگلیس شامل ورزشگاه اتحاد است که قرار است ظرفیتش تا سال 2025 به 62 هزار نفر برسد، ورزشگاه اورتون که تا سال آینده تکمیل خواهد شد و ظرفیتش 52888 نفر خواهد بود، ورزشگاه سن جیمز پارک که در یورو 1996 هم میزبان بود، ورزشگاه تاتنهام با ظرفیت 62 هزار نفر، وررشگاه ویلا پارک که 52190 نفر ظرفیت دارد و همچنین ورزشگاه ومبلی که به احتمال زیاد مانند فینال 1996 و یورو 2020 میزبان دیدار پایانی می‌شود.

 

تیم ملی انگلیس قصد دارد درخواستی برای حضور در مسابقات انتخابی یورو 2028 به یوفا ارائه دهد. این در حالی است که آنها به همراه ایرلند شمالی، اسکاتلند، ولز و جمهوری ایرلند به دلیل میزبانی به صورت خودکار در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.

67 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا